Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2015, 10:30   #1101
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

panel sterowania - opcje regionalne i językowe - zaawansowane - "wybierz język blablabla unicode" i tam w belce wybierz rosyjski

będzie elmconf po rosyjsku

ALE

niektóre programy, które dotąd były po polsku mogą się od tego zrobić po rosyjsku, dlatego ja wolę te krzaczki mieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ewentualnie sobie włącz, żeby podejrzeć co oznaczają opisy a jak już się nauczysz to wyłaczysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 10:33   #1102
zaqosek
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-05-2013
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panel sterowania - opcje regionalne i językowe - zaawansowane - "wybierz język blablabla unicode" i tam w belce wybierz rosyjski

będzie elmconf po rosyjsku

ALE

niektóre programy, które dotąd były po polsku mogą się od tego zrobić po rosyjsku, dlatego ja wolę te krzaczki mieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ewentualnie sobie włącz, żeby podejrzeć co oznaczają opisy a jak już się nauczysz to wyłaczysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem w poście powyżej że tak ustawiłem ale krzaczki mam na każdym module.
zaqosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 10:36   #1103
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

reboot kompa był?

właśnie zrobiłem w opisywany wyżej sposób na dziewiczym kompie w pracy co Elmconfiga nie widział i pełen sukces, zmieniałem tylko "nonunicode" w zakładce "zaawansowane" no i reboot
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ec.jpg (15.2 KB, 372 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 30-10-2015 o 10:47
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2015, 11:17   #1104
zaqosek
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-05-2013
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
reboot kompa był?

właśnie zrobiłem w opisywany wyżej sposób na dziewiczym kompie w pracy co Elmconfiga nie widział i pełen sukces, zmieniałem tylko "nonunicode" w zakładce "zaawansowane" no i reboot
tak

Tylko to w10
zaqosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 07:46   #1105
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

No i wreszcie, po beta testach (miałem), jest nowy Elmconfig w wersji 0.2.17!

Zmiany nie są jakieś znaczące na moje oko:
obsługa modułu sterownia składanym dachem (cabrio - na zimę jak znalazł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
ręczne wybieranie softu do PCM w FF2 bez kontroli kompatybilności z sterownikiem (przytrzymać klawisz SHIFT)
poprawki obsługi PCMa typu ESU-131
nowszy (v. 511) do zegarów z dużym wyświetlaczem w FF2
obsługa adapterów z chipem STN2120 (mają się pojawić)
poprawki logowania w trybie sniffer (także obsługa szyn HS-CAN / HS1-CAN, HS2-CAN, MS-CAN, MM-CAN (125k) , MM-CAN (500k))
obsługa adaptera ELS327 z nowym firmware STN1170 3.5.0
inne drobne zmiany i poprawki

sam program i biblioteki do pobrania tam gdzie zawsze, czyli: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 08:54   #1106
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

U mnie coś ta nowa wersja nie chce się włączyć. Po zmianie ustawień regionalnych na rosyjski przy próbie włączenia wywala run time error 76. Starsza wersja się uruchamia, nowa wersja uruchamia się przy ustawieniach regionalnych polskich, muszę przetestować na innym kompie.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 19:22   #1107
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obsługa modułu sterownia składanym dachem (cabrio - na zimę jak znalazł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Pora wreszcie złożyć dach - zima przyszła d-:


Patrząc na ostatnie wersje nie polecam korzystać z tego pierwszego wydania - standardowo trzeba odczekać na dwie-trzy poprawki tej wersji.



A swoją drogą pytanie.
Mam polifta z LEDami. Jak otwieram/zamykam auto, to LEDy włączają się, ale tylko na jakieś 10-15 sekund (w sumie nigdy nie zmierzyłem). Świecą jednak słabym światłem. Chciałbym, by jak jest ciemno, to przy otwarciu/zamknięciu świeciły mi się xenony - czyli klasyczny coming/leaving home. Za nic w świecie nie wiem jak zmienić ustawienia w ELMConfigu, by takie coś uzyskać. Próbowałem kilka kombinacji i bezskutecznie. Wydaje mi się, że wyczerpałem wszystkie możliwe opcje. Może ktoś pomóc?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |

Ostatnio edytowane przez Polarny ; 26-11-2015 o 19:24
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 20:43   #1108
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

ElmConfig sluzy do wlaczania/wylaczania funkcji przewidzianych producentem. Tego co chcesz producent nie oferuje. A to dlatego ze przyciemnione DRLe to nic wiecej jak "postojowki".
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 20:56   #1109
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Sugerujesz, że w Mondeo Mk4 nie ma funkcji coming/leaving home poza ręcznym jej uruchomieniem (mrugnięcie długimi przy zgaszonym pojeździe)?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |

Ostatnio edytowane przez Polarny ; 26-11-2015 o 21:09
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 23:16   #1110
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

A wyczytales gdzies ze cos takiego jest?

Moze inaczej. Zakladajac ze DRLe zastepuja swiatla mijania, widziales w jakims aucie aby sie mijania zaswiecaly przy otwieraniu albo zamykaniu auta? Bo ja nie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.