Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2016, 16:07   #101
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

No nie wiem jak jest u was, ale u mnie auto rusza odrazu po puszczaniu hamulca. Nie ma zwłoki, czy zastanawiania się, bo nad czym ma się zastanawiać skrzynia, jak puszczam hamulec. Cel jest jeden... Ruszyć. I to u mnie się dzieje. Co do przyspieszania... No jest delikatna dziura, ale i tak w większości przypadków wyrywam pierwszy. Tyle, że nikt się nie stara ze mną rywalizować....

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 16:24   #102
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Tak , rusza , każdemu. Tylko nie tak żwawo jakbyś zerwał sprzęgłem w manualu. A o to koledze chodziło. Nie bez powodu automat ma słabsze przyśpieszenie 0-100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 16:45   #103
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

No to tylko tuning pozostał. I powolne rozgladanie się za skrzynią

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 18:13   #104
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I powolne rozgladanie się za skrzynią
Coś chyba nie zrozumiałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nikomu skrzynia nie siada .....
A co ma tuning do rozglądania się za skrzynią ?
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 18:20   #105
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co ma tuning do rozglądania się za skrzynią ?
Koledze chodzi pewnie o to, że jak będziesz w ten sposób się obchodził z PowerShiftem, to za długo nie pochodzi i trzeba będzie na coś wymienić.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 19:07   #106
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Ale jak ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skoro te ostre ruszania spod świateł były wspomnieniem o manualu. Zresztą nie ważne.
Automat wolniej rusza niż manual i wszystko jest wporzo. Mondeo , smax to nie amg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2016, 20:51   #107
Marcin L.
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Białystok
Model: Galaxy MK3 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie wiem jak jest u was, ale u mnie auto rusza odrazu po puszczaniu hamulca.
Tak, rusza od razu, tzn pełza. Tu się zgadzam, jeśli komuś PS nie pełza to skrzynia jest co najmniej do adaptacji.

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma zwłoki, czy zastanawiania się, bo nad czym ma się zastanawiać skrzynia, jak puszczam hamulec.
Tu Cię zdziwię, bo w takiej Lagunie III była dodatkowa zwłoka związana z "wysprzęglaniem" skrzyni na postoju. Tam to dopiero ruszanie trwaaało. Zanim skrzynia wrzuci bieg, zanim turbina się rozkręci, dodatkowo te ograniczenie mocy, a później jazda poślizgiem do pierwszego lock-upa jak na "gumce od majtek"... Jeździło się tym gorzej niż PS.
Podobnie było w Vectrze B, ale z uwagi na silnik benzynowy i brak ograniczenia mocy aż tak to nie przeszkadzało.
Co ciekawe niektóre skrzynie nie wysprzęglały na postoju, np w benzynowej Megane II, nie było tam też ograniczenia mocy, nie było turbodziury, więc autko startowało genialnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jest delikatna dziura, ale i tak w większości przypadków wyrywam pierwszy.
Bo większość kierowców po zapaleniu się zielonego światła dopiero szuka biegu, a Ty puszczasz hamulec i już jedziesz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli ktoś jest ogarnięty to ruszy dużo szybciej. Ale przeważnie będzie miał przewagę do pierwszej zmiany biegów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin L. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2016, 22:55   #108
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Jeździłem czterema różnymi dwusprzęgłówkami. DSG VW 1.8TFSI (przez dwa miesiące w Stanach), Mondeo MkIV PS 2.0TdCi DW10C 140KM (jazda próbna), Gulietta 1.4turbo (170kuni) TCT (demo) i półtora roku się bujam C-Maxem 110kuni 2.0TdCi z PS.

Nie zauważyłem zwłoki w żadnym z nich przy starcie. Przekładam nogę z hamulca na gaz i jedzie. Jak się chcę włączyć do ruchu tak samo, a w królewskim mieście trzeba się streszczać.

Jeździłem też kilkoma hydrokinetykami i tam zwłoka była. Po przesiadce z Jetty DSG na KIA Forte z hydrokinetykiem i wolnossakiem z dnia na dzień myślałem, że się pochlastam ..., a przede mną było 11dni jeżdżenia i 5000km ponad.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2016, 15:17   #109
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Ja troche zaryzykowalem i zrobilem update TCM ucdsem, ale tylko dlatego ze to moje auto. IDS nie potrafil mi powiedziec czy mam update czy nie. Skrzynia dziala poprawnie. Troche brakuje mi systemu Launch Control jaki jest w VW.

Ponizej kilka zdjec jak PS wyglada od srodka

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2016, 22:38   #110
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Proszę zmniejszyć zdjęcia!
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.