Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2017, 17:57   #101
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Nie idzie tego tematu zamknac? Jeden napisal ze mu sie olej podniosl.. bledow nie podal i chce usuwac dpf.. a potem cala litania nie wiadomo czego...

Do autora: sprawdz jaki masz blad i wtedy jakies decyzje podejmuj!

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 18:06   #102
Tomala1978
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-07-2016
Skąd: Twardowice
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie idzie tego tematu zamknac? Jeden napisal ze mu sie olej podniosl.. bledow nie podal i chce usuwac dpf.. a potem cala litania nie wiadomo czego...

Do autora: sprawdz jaki masz blad i wtedy jakies decyzje podejmuj!
No ta podejme decyzję i dam znać co za błąd ale teraz jestem na feriach nad morzem jak wrócę na śląsk sprawdzę . Ale temat widzę drażliwy .

to może doleję oliwy do ognia ... kto z Was jeździ na opale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomala1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 18:29   #103
hamertbu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-08-2015
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 205
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał Tomala1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ta podejme decyzję i dam znać co za błąd ale teraz jestem na feriach nad morzem jak wrócę na śląsk sprawdzę . Ale temat widzę drażliwy .

to może doleję oliwy do ognia ... kto z Was jeździ na opale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robi się Hyde park .... załóż nowy temat. Zapowiada się interesująca dyskusja.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
hamertbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 21:02   #104
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał Tomala1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Człowieku wytłumacz o co Ci chodzi z tą wielkością cząsteczek ..... ciężarówki maja większe cząsteczki niż osobówki ???????????????
Tak tir który kopci na maxa szkodzi mniej niż tdi ...bo jest duży i ma większe cząsteczki , no to geniusz z Ciebie
Juz pisalem na tym forum chyba 3 razy. Wiec specjalnie dla Ciebie po raz czwarty: nowoczesne silniki z bezposrednim wtryskiem (wlacznie z benzynami) emituja czatki duzo mniejsze niz klasyczny diesel. O ile czastki w starym autobusie czy ciezarowce (a o takich wspomniales pare postow wczesniej) sa dosc duze aby byly zatrzymane w nosie czy krtani a potem wykrztuszone, te najmniejsze dostaja sie do oskrzeli a co gorsza pluc i zagniezdzone w pecherzykach plucnych tam zostaja na zawsze.
Te najmniejsze czastki sa o rzad do trzech mniejsze od tych duzych. W zwiazku z tym nie wazne jak czarny ogon zostawia stary autobus. Wazne ile w tym dymie jest niewidocznych czastek, ktorych nie odfiltruja naturalne filtry w ludzkich drogach oddechowych.
Dzieki filtrowi DPF te najmniejsze czastki w procesie spalania sa laczone w wieksze i wyrzucane (czasami to widac). Ale te sa juz duzo mniej szkodliwe.
Wystarczy?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 22-01-2017 o 21:08
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 21:36   #105
Tomala1978
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-07-2016
Skąd: Twardowice
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juz pisalem na tym forum chyba 3 razy. Wiec specjalnie dla Ciebie po raz czwarty: nowoczesne silniki z bezposrednim wtryskiem (wlacznie z benzynami) emituja czatki duzo mniejsze niz klasyczny diesel. O ile czastki w starym autobusie czy ciezarowce (a o takich wspomniales pare postow wczesniej) sa dosc duze aby byly zatrzymane w nosie czy krtani a potem wykrztuszone, te najmniejsze dostaja sie do oskrzeli a co gorsza pluc i zagniezdzone w pecherzykach plucnych tam zostaja na zawsze.
Te najmniejsze czastki sa o rzad do trzech mniejsze od tych duzych. W zwiazku z tym nie wazne jak czarny ogon zostawia stary autobus. Wazne ile w tym dymie jest niewidocznych czastek, ktorych nie odfiltruja naturalne filtry w ludzkich drogach oddechowych.
Dzieki filtrowi DPF te najmniejsze czastki w procesie spalania sa laczone w wieksze i wyrzucane (czasami to widac). Ale te sa juz duzo mniej szkodliwe.
Wystarczy?
Kolego na prawdę pierwszy raz słyszę takie rzeczy ,nie twierdzę że nie masz racji ale z tego co mi wiadomo to jakość spalin zależy od efektywności spalania czyli stosunku ilości paliwa do powietrza na co ma wpływ jakość np wtryskiwaczy , ale jak już pisałem zgłębię temat i jesli masz rację zlinczuję się publicznie . Samochody ciężarowe o których piszesz o kok wyprzedzają silniki samochodów osobowych ,już w latach 80 był w nich zastosowany układ common rail a dokonali tego włosi .Tak więc nie sądzę aby spalanie paliwa w tirach powodowało wydostawanie się innych spalin niż w osobówkach
Tomala1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 07:23   #106
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Normy PM dla ciężarówek są wyrażane na kWh, a dla osobówek na km. Od Euro 6 wprowadzono dodatkowe ogranicznenie mierzone w ilości cząstek (dla ciężarówek na kWh; a dla osobówek na km). Ograniczenie liczby cząstek dotyczy tak silników diesla jak i benzynowych w osobówkach. Dotychczasowe ograniczenie masy PM na km w benzyniakach dotyczy jedynie aut z wtryskiem pośrednim. Wprowadzenie dodatkowego wymagania na liczbę cząstek wynika właśnie z faktu większej szkodliwości rozmiaru cząstek od ilości, szczególnie w silnikach GDI. Wymagania na liczbę cząstek są definiowane dla ciężarówek i osobówek - nie ma tutaj żadnej taryfy ulgowej. Diesel, który emituje większe cząstki musi ograniczyć ich masę (istotne przy ich dużych rozmiarach) jak i ilość (gra rolę przy małych rozmiarach cząstek). Problem nadmiernej ilości pyłów został sprowokowane wymaganiami na obniżenie emisji NOx. Aby utrzymać niskie emisje NOx producenci stosowali wysokie wartości EGR - co powodowało wysoką emisję PM. W uproszczeniu można powiedzieć że w dieslu bez filtrów i katalizatorów albo PM albo NOx. Po wprowadzeniu norm PM - zaczęto stosować DPF. Producenci musieli jednak dalej ograniczać emisję tlenków azotów (EGR nie wystarcza do spełnienia normy Euro 6). Zaczęli wprowadzać katalizatory NOx (LNT lub SCR) - dzięki temu praca silnika z ubogą mieszanką nie jest już problemem (emisji NOx) gdyż są dodatkowe układy redukujące tlenki azotu. Oznacza to że mozna obniżyć EGR i zmniejszyć ilość generowanego pyłu co odciąża DPFy. Ale, żadne normy nigdy się nie cofają, dlatego wprowadzono wymagania na liczbę cząstek co w połączeniu z wymaganiami na masę ma na celu ograniczanie przede wszystkim emisji małych cząstek. Uprzedzając dalsze pytania. Nie "grozi" nam usunięcie DPF i przestawienie spalania na generację NOx i ich redukcję. Redukcja NOx zawsze odbywa się kosztem większego spalania (dla układu LNT) lub konieczności stosowania AdBlue (dla SCR). Z wiadomych przyczyn (obniżenie średniego spalania) producenci wybierają teraz konfigurację SCR - jest też bardziej skuteczna w redukcji NOx. gdyby jednak silnik był ustawiony na bardzo ubogą mieszankę (duże ilości NOx) to gwałtownie wzrasta zużycie AdBlue i użytkownik się denerwuje że trzeba często uzupełniać zbiornik. Afera VW m.in. dotyczyła też tego aspektu - super niskie spalanie wynikało z zastosowania katalizatora SCR + AdBlue, ale VW sprytnie (poza testami) dozował go mniej aby utrzymać niskie zużycie roztworu na km. Z kolei auta VW z LNT w normalnych użytkowaniu tez miały obniżany EGR aby nie stwarzac problemu z DPF oraz mniej zużywac dodatkowego paliwa (regeneracja DPF oraz redukcja NOx). Obniżenie EGR (poza testem) powodowało skok emisji NOx - ale ich nie widać i nie czuć

Podsumowując: tak nowe osobówki jak i nowe ciężarówki i autobusy będą miały DPF i SCR. DPF nie będzie stwarzał już takich problemów, natomiast SCR jest wciąż udoskonalany. Normy ciężarówek są inaczej wyrażane niż normy osobówek. To czy ciężarówka w ciągu dnia wydali więcej czy mnie zanieczyszczeń (bo jest większa i więcej pali paliwa) jest równoważone faktem ze liczba ciężarówek i autobusów na drogach jest wielokrotnie mniejsza niż osobówek. Komentowanie emisji na pdostawie dymu z rury starego STARa czy zajeżdżonej 20-letniej benzynówki (w zasadzie jeździ na oleju jak 2-suw) nie ma sensu. Trzeba porównywać normy - a te od Euro 6 nikomu nie dają forów. Ewenementem w Europie jest to że są różne normy dla diesla i benzynówek - natomiast w Stanach jest ta sama norma. Różnice w Europie jednak się niwelują i za 10 lat będzie to samo - tak jak w Stanach

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 23-01-2017 o 07:48
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 10:26   #107
Bryckas
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Corby-UK / Wałbrzych
Model: S-max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 101
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Wracając do GŁÓWNEGO tematu tego wątku, to tak, podczas wypalania DPF oleju może przybyć, tak jak to opisał kol. Heko i inni. Na moim przykładzie:
ostatnio olej był wymieniany w sierpniu '16 przy stanie licznika 94400 mil. Kilka dni temu pojawił się komunikat o konieczności wymiany oleju, przebieg 99450 mil, czyli przejechane ok. 8,000km. Niby mało, ale najczęściej robię krótkie trasy, więc DPF próbował się często wypalać. Czasem to zauważyłem i dałem dokończyć, czasem pewnie nie. Średnio przy takim dystansie powinno być ok. 10-12 procedur wypalania, ale u mnie z racji krótkich podróży pewnie było 20-30 takich prób. Efekt jest taki, że oprócz komunikatu, poziom oleju jest wyższy niż po wymianie, o ok. 4-5mm.
Jako, że dzisiaj mondzioł pojechał do Forda na m.in. wymianę oleju, wczoraj postanowiłem wypalić DPF'a serwisowo. Procedura trwała ok. 30, obroty 2,500 i temp. powyżej 100 st. Po wszystkim sprawdziłem poziom oleju, i przybyło kolejne 5-6mm.
Bryckas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 11:18   #108
Tomala1978
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-07-2016
Skąd: Twardowice
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał Bryckas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do GŁÓWNEGO tematu tego wątku, to tak, podczas wypalania DPF oleju może przybyć, tak jak to opisał kol. Heko i inni. Na moim przykładzie:
ostatnio olej był wymieniany w sierpniu '16 przy stanie licznika 94400 mil. Kilka dni temu pojawił się komunikat o konieczności wymiany oleju, przebieg 99450 mil, czyli przejechane ok. 8,000km. Niby mało, ale najczęściej robię krótkie trasy, więc DPF próbował się często wypalać. Czasem to zauważyłem i dałem dokończyć, czasem pewnie nie. Średnio przy takim dystansie powinno być ok. 10-12 procedur wypalania, ale u mnie z racji krótkich podróży pewnie było 20-30 takich prób. Efekt jest taki, że oprócz komunikatu, poziom oleju jest wyższy niż po wymianie, o ok. 4-5mm.
Jako, że dzisiaj mondzioł pojechał do Forda na m.in. wymianę oleju, wczoraj postanowiłem wypalić DPF'a serwisowo. Procedura trwała ok. 30, obroty 2,500 i temp. powyżej 100 st. Po wszystkim sprawdziłem poziom oleju, i przybyło kolejne 5-6mm.
To ja już nie wiem , przecież podczas prawidłowej procedury wypalania nie powinien zmienić się poziom oleju.
Tomala1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 11:29   #109
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Serwisowe wypalanie to nie normalne wypalanie.
Po takim zabiegu zawsze wymienia sie olej.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 12:05   #110
Bryckas
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Corby-UK / Wałbrzych
Model: S-max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 101
Domyślnie Odp: DPF a wzrost poziomu oleju?

Cytat:
Napisał Tomala1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przecież podczas prawidłowej procedury wypalania nie powinien zmienić się poziom oleju.
To może inaczej, jak JA to widzę.
Jeżeli eksploatujesz diesela poprawnie, czyli robisz raczej dłuższe odcinki, najlepiej na trasie, silnik jest rozgrzany, wszystko sprawne itd, itp, to filtr zapycha się wolniej, więc rzadziej potrzebuje się oczyścić. Czyli tak jak ludzie piszą co 600-800km następuje wypalenie. Zakładamy, że dpf się oczyścił i mamy kolejne kilkaset km spokoju. Zakładając, że olej wymieniasz co 10kkm, w tym czasie dpf wypali się 12-13 razy. Zakładając, że podczas jednego takiego wypalania do miski olejowej spływa, np. 50ml paliwa, to po 10kkm "oleju" przybędzie około 0,5-0,7 L. Pewnie troszkę oleju przez turbo czy odmę poleci do cylindrów i się spali. Powtarzam, to tylko jakieś tam założenie.
Teraz wariant drugi, czyli np mój. Jeżdżę raczej krótkie dystanse po mieście. Jest zimno, do tego termostat mi siadał, itd, więc dpf zapycha się o wiele szybciej. O wiele częściej próbuje się wypalić, nie zawsze się uda, więc próbuje znowu, więc takich wypaleń zamiast 12-13 w ciągu 10kkm przebiegu robi się 20-30. Zakładając te nasze 50ml paliwa spływającego do miski podczas każdego wypalenia, daje to ok. 1-1,5 L oleju więcej.
Jeszcze raz powtarzam, to są moje, być może trochę wyolbrzymione, wymysły-wyliczenia, ale tak to mniej więcej działa. Jeżeli nie mam racji to proszę o korektę.

Czyli kol. Tomala1978 reasumując, po jednym wypalaniu raczej nie zauważysz podwyższonego poziomu oleju, ale jak takie wypalania będą często to już będzie to widoczne.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serwisowe wypalanie to nie normalne wypalanie.
Po takim zabiegu zawsze wymienia sie olej.
Tak, wiem o tym, jednak i tu, i tu oleju przybywa. Przy serwisowym w ilościach hurtowych.
Bryckas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.