Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2014, 12:39   #101
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Czemu koledzy nie szukacie pomocy na forum? Są wśród nas tacy, którzy wam światła skandynawskie wyłaczą i jestem o tym przekonany, że będzie to suma dużo mniejsza niż ta o której mówicie.

jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 10:15   #102
kuhler
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-11-2013
Model: Focus, Fiesta
Silnik: 1.6 , 1,25
Rocznik: 2014, 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Witam.

Dla rozważających zakup DRL LED.
DRL firmy ESUSE, które zamontowałem posiadają wszystkie wymagane prawem oznaczenia trwale wytłoczone na wewnętrznej stronie "szyby" reflektora.
Podczas montażu tego typu lamp konieczne jet delikatne podcięcie (ja frezowałem dremelem) styropianowych wkładek zderzaka tak aby trójkątne maskownice z modułami LED zostały prawidłowo osadzone (fot. nr 17A780).
Jeszcze raz podkreślam, opis i fotografie dotyczą modułów LED tajwańskiej firmy ESUSE które polecam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Homologacja.jpg (97.4 KB, 382 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zderzak.jpg (54.2 KB, 432 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ESUSE Set.jpg (75.6 KB, 423 wyświetleń)
kuhler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 10:44   #103
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Czy montaż wykonałeś sam, jeśli tak to możesz wstawić krótki opis (wyjęcie "kratek"-jak, zamontowanie modułu-jak i gdzie, podłączenia elektryczne i gdzie?). Chodzi mi o Twoje doświadczenia z tym związane, które mogą być cenną wskazówką np. dla mnie i nie tylko. Wiem, że jest instrukcja ale doświadczenia własne są z pewnością cenniejsze.
Jeśli to nie jest tajemnicą to czy mógłbyś wstawić link do aukcji tego "pewnego" sprzedawcy. Wiem, że za dodatkową opłatą można znacznie przyspieszyć przesyłkę, nawet do kilku dni. I to przy cenie takiej usługi i tak sumarycznie daje cenę przynajmniej połowę niższą niż zakup w Polsce (ok. 600 zł). Ale czy warto? jeśli czas oczekiwanie na przesyłkę standardową jest akceptowalny (jaki?) to może nie warto dopłacać?
Z góry dziękuję za wskazówki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 10:52   #104
Łukasz CIN
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: CIN
Model: Focus MK3 Kombi, Titanium
Silnik: 2.0 TDCi - 163KM Powershift
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Na tej aukcji jest kilka zdjęć, które pokazują jak zamontować DRL. Może nie jest to dokładna instrukcja, ale można zobaczyć jak to wygląda.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Łukasz CIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2014, 09:14   #105
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

tu są te ze sterownikiem esuse ktore ma kuhler
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
troche drogo
tu są chyba te same ale z innym sterownikiem albo poprostu inną naklejką na sterowniku.Chyba te kupię
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2.Apporved in accordance with ECE R87 regulations. SAE and E-Mark (E4) Stamped on the lamp. Fully street legal in most of the countries.

Ostatnio edytowane przez wojtoo ; 13-11-2014 o 12:58
wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2014, 16:25   #106
kuhler
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-11-2013
Model: Focus, Fiesta
Silnik: 1.6 , 1,25
Rocznik: 2014, 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Montaż nie sprawia kłopotu (osobie "technicznej"), moje lampy kupiłem na aukcji z drugiego linka który podał wojtoo.
Zapytaj sprzedawcę o oryginalny sterownik ESUSE, lecz prawdę mówiąc najważniejsze są moduły LED, ich wykonanie i oznaczenia, sterowniki (oryginalne ESUSE) mają naklejki różnych integratorów montujących moduły LED w plastikowe maskownice montowane w zderzaku. Zapytaj o kuriera DHL, kupując u niego w maju był bardzo tani a dostawa DHL w 3 (trzy) dni !!!
kuhler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 19:25   #107
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

z tego drugiego linka co podaje wojtoo sprzedawca odpisał mi że prześle mi DHL towar + przesyłka za $85 i przesłał fotki real to co dostanę czyli to samo co na zdjęciu za aukcji a że kolego kuher pisze że sprzedawca sprawdzony to zamawiam
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 07:42   #108
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

ja kupiłem te z drugiego linku. wziałem wysyłke za free bo nie spieszy mi sie szczegolnie.
Należy jednak pamiętać że w przypadku gdyby urząd celny chciał nałożyć VAT + Cło, bedą liczyć sumaryczną wartość paczka + wysyłka. pozdrawiam
wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 19:22   #109
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

ja też kupiłęm z tego drugiego linku i sprawy mają sie tak przesyłka z ledami już idzie ja zamówiłem DHL dziś dzwonili z DHL-u że jest przesyłka do mnie z Hong Kongu i czy to jest przesyłka na firmę czy czy też na osobę fizyczną oczywiście potwierdziłem Panu że na osobę fizyczną to powiedział że będzie do zapłaty vat bo przesyłka zdeklarowana jest na $32 wiec o 10 za dużo od tego by nie była objęta vat- em więc nie jest wielka kwota od $32 dolarów, jeśli ktoś chce to najlepiej wybierać przesyłkę Post China kolega zamówił towar za ok 70 dolców i nie płacić an cła ani Vat-u ale też nie ma pewności że nie wezwą do zapłaty no i czas dostawy do 3 tygodni
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 21:11   #110
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Nie martw się, kwota do podziału.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , drl , focus , światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.