Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2016, 10:28   #101
mjo12
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus mk2 08-10
Silnik: benzynowy 1.6 100 KM
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Cytat:
Napisał Blinkin80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że niechcący wywołałem spore poruszenie. Przyznaję, że najpewniej moja wina ze zmianą biegów itp., potrenuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zakładałem, że do wspomnianego Suberba nie trzeba się sprężać i przygotowywać "perfekcyjny" start tylko po prostu się go zmiecie. Tak nie było - nauczka na przyszłość. Wczoraj wracając z Wa-wy bez kompleksów focus trzymał się za nowym Passatem 2.0T (choć wiem że on po prostu się rozpędzał a ja ładowałem). Nie miałem okazji niestety spotkać niczego porównywalnego - Q7 to ciut za dużo a Octavki 1.9TDI to też bez sensu. Sprawdzamy dalej. Pozdrawiam
W ten sposób to ciężko coś stwierdzić, bo skąd wiesz, czy ktoś przyspiesza na maxa. Spróbuj sprawdzić czas 100-180 km/h. Zaczynasz od 3. biegu i przy 6100 zmiana na czwórkę. Tyle, że dobrze by było, żebyś miał prędkość z GPSa. Jeśli nie to można założyć, że licznik myli się o te 5 km/h i sprawdzić licznikowo czas od 105 do 185 km/h. Z tego co można w necie znaleźć wynika, że wersje 182KM powinny zmieścić się w granicach 19 sek. Wersje 150KM będą z 5-6 sek. wolniejsze.

mjo12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 10:31   #102
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Cytat:
Napisał poik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokladnie, dłubanego 6 letniego ST mimo chęci do elity dróg bym nie zaliczył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tiaaaa...Z pewnością 1.5 EB do nich należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nikt tu misiaczku nie mówi o elitach, jakbyś nie złapał ciągu wymianu informacji. Jednak nie zmienia to faktu, że auta z prawdziwym M lub AMG itp. jako specjalnie powszechne nie są i mimo szczerych chęci nie wypatrzyłem żadnego przemieżając całą Polskę dwa razy po najdłuższej przekątnej. Weekend riderów widujecie pewnie w miastach, którzy przez znakomitą większosc czasu trzymają te samochody głęboko w garażu.
Pierwsze nowe Mki czy RSy (Audi) czy AMG zobaczyłem na trasie ponownie po przekroczeniu granicy. Jednak wracając...mowa byla raczej o tym, ze najcześciej to jakiś "urodzony Kubica" w 15 letnim lub starszym szrocie najczęsciej dieslu...lub w 1.5 EB z salonu próbował startować do 6 letniego, niezaliczanego do elity ale o wiele mocniejszego STka...to jest po prostu głupie. nawet jesli zaczipowany na 180KM no to litości...z czym do ludzi?
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 10:34   #103
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

nie wiem jak u was ale u mnie na śląsku takie Q7 4.0 TDI to bardzo często widać, A8 to samo 3.0 TDI to spotykam jak do sklepu jadę

być może na wschodzie jest inaczej
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 10:39   #104
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Rocznik 2016, jak w mojej okolicy?
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 10:54   #105
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Cytat:
Napisał Thombike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rocznik 2016, jak w mojej okolicy?
Z moich podróży po PL zauważam że na południu (małopolska i pas przez śląsk po Wrocław) zdecydowanie częściej można spotkać droższe fury - sam mieszkam w Wieliczce i sąsiad obok w garażu ma jakieś nowe E AMG i astona DB9 - wszystko nowe.
Do tego masa aut firmowych - sam czekam za miesiąc na mdo mk5 do odbioru - w moim budżecie było w zasięgu BMW 5 albo 3GT ale ze względu na ban na marki premium będzie dalej mondek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jestem pracownikiem średniego szczebla w firmie.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 11:02   #106
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Ciągle mówisz o miastach i garażach...ja mam na myśli konkretne trasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 11:07   #107
orczyk5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2005
Model: Focus HB
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 170
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Kolega Thombike to ma jakieś poglądy z poprzedniej epoki (za granicą to wszystko mają lepiej). Ja mieszkam koło konstancina więc samochody klasy ultra premium to co chwilę widzę. Większość firm wymienia flotę co 3-6 lat i dlatego pół Warszawy jeździ bardzo nowymi samochodami.
orczyk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 11:07   #108
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

trasa A4 mysłowice - gliwice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

AMG to u nas na porządku dziennym, tzn z 10 ich już na Śląsku widziałem lekko
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 11:11   #109
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Cytat:
Napisał Thombike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciągle mówisz o miastach i garażach...ja mam na myśli konkretne trasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc trasa to ul. Wielicka w Krakowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aston mruczy super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A generalnie często jeżdżę na śląsk i do Wrocławia to na A4 częstym widokiem są marki premium (i mówię o nowych autach a nie targanych 10-15 latkach z DE)
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 11:44   #110
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Różnica 1.5 EcoBoost 150KM M6 vs 1.5 EcoBoost 182KM M6

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trasa A4 mysłowice - gliwice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

AMG to u nas na porządku dziennym, tzn z 10 ich już na Śląsku widziałem lekko
10 to po moim małym 20tys. mieście jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak więc...

Bump:
Cytat:
Napisał orczyk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega Thombike to ma jakieś poglądy z poprzedniej epoki (za granicą to wszystko mają lepiej). Ja mieszkam koło konstancina więc samochody klasy ultra premium to co chwilę widzę. Większość firm wymienia flotę co 3-6 lat i dlatego pół Warszawy jeździ bardzo nowymi samochodami.
O jezu...tego to nawet nie da się sensownie skomentować...Dziś pewnie jeździ ich trochę mniej bo "Legioniści" siedza cicho po chałupach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.