Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2013, 23:27   #101
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

Podbijam.

Pompa jest firmy Airtex, podobno montowana w Mondeo fabrycznie.

Czy to sie zgadza? Kupic to cudo, czy lepiej dolozyc troche na cos innego.

slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 09:14   #102
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

Jak masz pewne te 176 tys to spokojnie możesz jeszcze 24 tys jeździć, albo przynajmniej do 190 tys.
Ten pasek co podałeś to Contitech, jedyny słuszny wybór jeżeli nie chcesz brać wzmocnionego Gates PowerGrip 5606XS, ale gdzieś czytałem że Contitech też jest wzmocniony. Silnik 2.0 TDCi występuje w wielu samochodach m.in. Volvo i PSA (osprzęty są różne ale napęd rozrządu ten sam) i były tam montowane Gates albo ten Contitech. Który z tych dwóch weźmiesz to będzie git.
Rolka, napinacz i pompe można szukać innych firm ale ten zestaw Continentala wydaje się ok, w końcu firma jest bardzo solidna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 20:55   #103
maciejdm1
ford::beginner
 
Imię: maciek
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Głogów
Model: Mondeo
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

Witam.
Byłem dziś na przeglądzie serwisowym na 180000km w ASO .Stwierdzono ,że do wymiany jest uszczelniacz wałka rozrządu-widziałem na własne oczy i faktycznie jest widoczny olej na silniku.Pan z ASO stwierdził,żę wymiana wiąże się z wymianą kompletnego rozrządu z pompą wody bo:
-po pierwsze żeby wymienić w/w uszczeniacz trzeba zdjąć pasek rozrządu - a jak wiadomo raz ściągniętego paska drugi raz się nie zakłada
-po drugie mój przebieg to niecałe 180000 km i Pan zasugerował,że przy tym przebiegu warto wymienić cały rozrząd z pompą wody
Oczywiście wszystko staneło na cenie-niecałe 2000 zł!
W/w usterka zdyskwalifikowała mojego mondka do przedłużenia Gwarancji Ford 12 ,chyba ,że zdecyduje sie na usunięcie wycieku w ASO i mam na to 7 dni od wykonania dzisiejszego przeglądu.
Moje pytania sa takie:
1)Czy faktycznie wymiana w/w uszczelniacza wiąże się ze zdjęciem paska rozrządu?
2)Jeżeli tak , to czy konieczna jest wymiana całego kompletnego rozrządu z pompą?(nie sugerować sie przebiegiem bo w/g planu serwisowego mam jeszcze 20000 km)
3)Czy mogę wymienić tylko uszczelniacz i ewentualnie założyć nowy pasek rozrządu bez wymiany kompletnego rozrządu?
Wiem,że najlepiej byłoby wymienić cały rozrząd z pompą,ale w tej chwili nie ma na to szans za takie pieniądze.
Nie wiem jaka byłaby kwota za wymianę tylko uszczelniacza i paska.
Za samą robociznę w ASO zapłaciłbym ok.800-900 zł-widziałem wstępny kosztorys ,który przygotował mi Pan serwisant.
Co proponujecie robić w/w sytuacji?
Dzięki za info.
maciejdm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 21:32   #104
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

mozesz wymienic uszczelniacz + pasek, ale nie ma to sensu - niedlugo bedziesz placil 2'gi raz za robocizne z rozrzadem + kolejny pasek.
inna sprawa, ze jak masz zaplacic te 800 - 900zl za robocizne + pasek + uszczelniacz, to koszt pozostalych elementow do wymiany jest juz stosunkowo niewielki (pompa, rolka, napinacz)
zrob odrazu calosc - bedziesz mial spokoj
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 22:40   #105
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

zacznij od zmiany serwisu, każdy szanujący się warsztat zrobi to o wiele taniej. A serwis nie jestem tego pewien czy wymieni wszystko co napisał a kase weźmie
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 01:02   #106
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

za kwote ok 1000pln zrobisz wszystko w serwisie niezaleznym, pytanie co daje gwarancja 12 i czy warto ja miec,i czy nie obejmuje wymiany uszczelniacza
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 02:19   #107
maciejdm1
ford::beginner
 
Imię: maciek
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Głogów
Model: Mondeo
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

Cytat:
Napisał chase1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mozesz wymienic uszczelniacz + pasek, ale nie ma to sensu - niedlugo bedziesz placil 2'gi raz za robocizne z rozrzadem + kolejny pasek.
inna sprawa, ze jak masz zaplacic te 800 - 900zl za robocizne + pasek + uszczelniacz, to koszt pozostalych elementow do wymiany jest juz stosunkowo niewielki (pompa, rolka, napinacz)
zrob odrazu calosc - bedziesz mial spokoj
Te 800-900 zł to był koszt robocizny za wymianę kompleks.rozrządu z pompą i uszczelniaczem.nie wiem ile by wzięli za wymianę samego uszczelniacza i paska.
maciejdm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 06:27   #108
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

to za co te 2000 bo nie rozumiem chyba? i jakie to auto i silnik wogole?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 10:45   #109
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

Ja wymieniałem w zeszłym tygodniu. Mechanik stwierdził że już pompa przeciekała i pasek nie wyglądał za dobrze. przebieg 190 tys. Zamontowałem pompę SKF, pasek contitech a rolkę i napinacz INA. Razem z robocizną wyszło 750 zł.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 10:49   #110
maciejdm1
ford::beginner
 
Imię: maciek
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Głogów
Model: Mondeo
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu koszty?

2000 to bym zapłacił za kompleksową wymianę rozrządu z pompą i uszczelniaczem.Zaraz uzupełnie dane w profilu.Silnik 2.0 tdci.

Po poscie (antka) postanowiłem sprawdzic Gwarancję Ford 12.Jest tam ciekawe zdanie dotyczące części , które w/g mnie i kilku innych osób jest zle rozumiane przez niektóre ASO :

6. Lista części objętych Programem:
a. Silnik:
I. Wszystkie części smarowane zespołów bloku cylindrów i głowicy, włączając: wałki rozrządu, blok silnika, panewki, łożyska, korbowody, zawory i prowadnice zaworów, uszczelkę głowicy, pompę olejową, wał korbowy, śruby mocowania głowicy,
itd...
Sformuowanie:,,Wszystkie części smarowane zespołów bloku cylindrów i głowicy'' mówi nam,że WSZYSTKIE CZĘŚCI,KTÓRE SĄ SMAROWANE OBJĘTE SĄ GWARANCJĄ FORD 12
Natomiast wyraz,,WŁĄCZAJĄC''mówi nam ,że : OPRÓCZ CZĘŚCI SMAROWANYCH gwarancją objęte są wałki rozrządu, blok silnika, panewki, łożyska, korbowody, zawory i prowadnice zaworów, uszczelkę głowicy, pompę olejową, wał korbowy, śruby mocowania głowicy itd...
Co to są części smarowane ?
Wydaje mi się ,że sa to części bloku cylindrów i głowicy,które są smarowane olejem/które mają styczność z olejem- CZYLI USZCZELNIACZ WAŁKA ROZRZĄDU TEZ PODLEGA GWARANCJ!!!
Podzwoniłem do ASO w całej Polsce i połowa stwierdziła,że uszczelniacz nie podlega gwarancji Ford 12, a druga połowa miała wątpliwości,gdy przedstawiłem, moje rozumowanie w/w zdania.
Jeden serwisant zgłupiał i zaproponował kontakt z Ford Polska , inny zasugeroawał ,że powinienem udać się do serwisu, w którym robiłem przegląd serwisowy i domagać sie naprawy uszczelniacza w ramach Gwarancji Ford 12,ponieważ ASO powinno wystosowac przedwstępny wniosek o naprawę do Ford Polska.
Jak widzicie jest nie zła kołomyja.Wysyłam maila do Ford Polska z opisem sytuacji i jednocześnie listownie z opcją potwierzdenia odbioru.Zobaczymy co odpiszą..
P.s. Przepraszam za wielkie litery-nie jest to krzyk tylko podkreślenie znaczenia tych wyrazów.
Pozdro...

Ostatnio edytowane przez maciejdm1 ; 15-11-2013 o 18:37
maciejdm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.