Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2017, 20:35   #101
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Dla polifta moduly EC/KC maja wszystko z tego co pamietam. Swego czasu srs podawal ze to najbardziej wypasiona wersja jaka Ford sprzedaje.

Jak szukalem modulow z lampka w drzwiach to zrobilem taka (niekompletna!) tabelke:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 20:58   #102
lechu_jr
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-08-2015
Skąd: Łódź
Model: mk4
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 79
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Z tego co się organoleptycznie zdążyłem przekonać to modułu FC/AC nie mają pinów 3 i 14 na oświetlenie lampek. Chociaż nie mam puddle lights to pin B12 w module jest. Czytałem że sporo osób wpina się z lampkami w drzwiach właśnie w oświetlenie lusterek. Czy dobrze kombinuje,że jeżeli chciałbym pociągnąć oświetlenie drzwi z lusterek to zasilanie biorę z pinu B12 i którego pinu powinienem wziąć masę?

Zasilanie z C5PL01-B-12, masa z C5PL01-A-13 dobrze rozumiem,

Ostatnio edytowane przez lechu_jr ; 04-06-2017 o 21:23
lechu_jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 21:51   #103
szkielko
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-08-2012
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Smile Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cytat:
Napisał lechu_jr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co się organoleptycznie zdążyłem przekonać to modułu FC/AC nie mają pinów 3 i 14 na oświetlenie lampek. Chociaż nie mam puddle lights to pin B12 w module jest. Czytałem że sporo osób wpina się z lampkami w drzwiach właśnie w oświetlenie lusterek. Czy dobrze kombinuje,że jeżeli chciałbym pociągnąć oświetlenie drzwi z lusterek to zasilanie biorę z pinu B12 i którego pinu powinienem wziąć masę?

Zasilanie z C5PL01-B-12, masa z C5PL01-A-13 dobrze rozumiem,
Witaj
Jeśli nie masz pinów 3 i 14 w module to nic nie szkodzi bo można wlutować bezpośrednio kabelki na płytkę w module i wyprowadzić je z boku bezpośrednio do lampki w drzwiach, oczywiście aktywacja programem i gotowe.
Ja mam takowe moduły bez pinów i postanowiłem spróbować przed kupnem odpowiednich z pinami operacja wlutowania kabeków trwa 5 minut z rozebraniem i zmontowaniem modułu.

Ponieważ w moim s-max są zwykłe lusterka i nie mam podświetlania postanowiłem dorobić lampkę oświetlenia progu w tapicerce drzwi od spodu, efekt lepszy niż w lusterkach (oczywiście LED) a zasilanie zaczerpnięte z owych lampek drzwiowych.

różnicą zasilania lampek z pinów lusterka jest taki że oświetlenie lusterek przygasa po czasie lub po kluczyku a pociągnięte z pinu 3 i 14 świeci zawsze kiedy masz otwarte drzwi bez znaczenia czy auto jest zapalone czy zgaszone, a gaśnie po zamknięciu

Jeśli ktoś będzie chciał to podeślę zdjęcia jak to wygląda.

Pozdrawiam
szkielko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 22:03   #104
lechu_jr
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-08-2015
Skąd: Łódź
Model: mk4
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 79
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

W którymś temacie czytałem że prócz pinów brakuje jeszcze klika elementów smd
Jeśli dobrze pamiętam to chyba MaXyM wlutowywał piny ale nie było na nich napięcia
Jeśli możesz to dorzuć zdjęcia, spróbuje, a nóż się uda
lechu_jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 22:10   #105
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cytat:
Napisał lechu_jr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spróbuje, a nóż się uda
Ale co się uda ?
Brakuje jeśli dobrze pamiętam tranzystora,dwóch rezystorów i kondensatora.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 22:32   #106
szkielko
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-08-2012
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cytat:
Napisał lechu_jr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W którymś temacie czytałem że prócz pinów brakuje jeszcze klika elementów smd
Jeśli dobrze pamiętam to chyba MaXyM wlutowywał piny ale nie było na nich napięcia
Jeśli możesz to dorzuć zdjęcia, spróbuje, a nóż się uda
chyba nie zrobiłem zdjęć, z tego co pamiętam mam moduły chyba AC bo mam wersję trend i z tabeli wynika że nie mam tej opcji ale to ma chyba zastosowanie z tego powodu że nie ma pinów, Najszybciej będzie jak wlutujesz i sprawdzisz, zmiana w programie i wykasować błędy. z tego co pamiętam po jakiejś chwili zaczęły działać.

Jak nie dasz rady do końca tygodnia za działać w temacie to daj znać na PW to rozbiorę w sobotę i zrobię zdjęcia wrqz z efektem podświetlenia dołu

Pozdrawiam
szkielko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 22:43   #107
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,041
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla polifta moduly EC/KC maja wszystko z tego co pamietam.
Kolejna taka "wszystkomająca" para to SC/VC.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 00:02   #108
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cytat:
Napisał szkielko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba nie zrobiłem zdjęć, z tego co pamiętam mam moduły chyba AC bo mam wersję trend i z tabeli wynika że nie mam tej opcji ale to ma chyba zastosowanie z tego powodu że nie ma pinów, Najszybciej będzie jak wlutujesz i sprawdzisz, zmiana w programie i wykasować błędy. z tego co pamiętam po jakiejś chwili zaczęły działać.
AC/FC nie maja pinow jak i elementow wymienionych przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Jest wiec oczywiste ze dzialac po dodaniu pinow nie beda. To wiem na pewno bo takie moduly mialem w oryginale. Nie wprowadzaj zamieszania.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 12:56   #109
dr_hans
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T Pb
Rocznik: 2008
Postów: 172
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Cytat:
Napisał dr_hans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie moge zamknac okna kierowcy (anglik) - opuszczanie dziala OK.
Rozebralem boczek i podlaczylem 'na krotko' silnik kablem i zamknalem okno - dla pewnosci odlaczylem kabel od silniczka szyby zebym przez przypadek nie otworzyl sobie okna - anglia to taki deszczowy kraj... ;-)

Przekopalem sie przez temat ale nie mam pojecia jakie moduly sie zamieniaja na moj numer: 6G9T-14B533-BL S-MAX (anglik) 2007 2.0 benzyna (145), chyba grzane lusterka, kierunkowskazy w lusterku, podwojne ryglowanie, opuszczane i podnoszone szyby z pilota.

Jakas dobra dusza doradzi na co sie zamienia ten numer? 6G9T-14B533-BL
UPDATE
Wymienilem przekaznik w module drzwi i potwierdzam ze usterka zostala usunieta.
Przekaznik: OMRON G8ND-27UR 12VDC.

Wymiana wymaga jednak 'jakis tam' ;-) umiejetnosci lutowniczych i dobrej lutownicy zeby nie przegrzac plytki - 30 minut roboty z modulem i zrobione.

Podsumowujac: u mnie i u kolegi motorek4612 to pomoglo...
__________________
Jak moge to pomoge...
dr_hans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2017, 19:14   #110
Kancer07
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oznaczenie modułu komfortu drzwi kierowcy a jego funkcje

Witam, potrzebuję pomocy w znalezieniu odpowiedniego sterownika do lewych przednich drzwi. Problem jest taki że po nocy rozładowuje się akumulator i winowajcą jest według elektryka niewłaściwy sterownik który ktoś wcześniej zmieniał. Numer obecnego sterownika to 6G9T 14B533 AL. Jeśli ktoś mógłby podesłać jakich sterowników (numerów)mam szukać będę bardzo wdzięczny VIN Smaxa to WF0SXXGBWS6A56098.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.