Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2018, 07:48   #101
kaczorro89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cześć. Podepnę się pod temat bo mam podobny problem.
Po nocnych ulewach wsiadam rano do auta i fotel kierowcy cały mokry (tylko siedzenie, oparcie mokre). Dodatkowo na gumowym dywaniku za fotelem kierowcy była niewielka kałuża wody. Reszta auta wg mnie sucha (no może delikatnie wilgotna podsufitka przy szyberdachu od strony szyby przedniej chociaż małżonka stwierdziła, że to raczej zimne jest niż wilgotne).
Szyby i szyberdach na pewno były domknięte.
Wcześniej był problem z kanalikami bo na dole się za bardzo zaginaly i woda ciekła na podłogę ale zostało to naprawione (w listopadzie zeszłego roku). Od tamtej pory ani w zimę ani inne ulewy nie było problemu z przeciekaniem.

Czy to możliwe, że jakiś syf dostał się do kanalików odpływowych szyberdachu i jakimś cudem kapało na fotel (ostatnio zrobiło się cieplej więc częściej go otwieram)?

kaczorro89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 10:44   #102
youzeq
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witajcie ponownie.
Panowie.. Przepychanie i niby czyszczenie tych kanalików to zabieg na chwilę - krótszą lub troszkę dłuższą - ale do tematu trzeba zawsze wrócić. Jedynym sensownym rozwiązaniem, nie tylko już wg mnie, to wymiana wężyka i pozbycie się tego ****ianego zaworka na końcu. Koszty zerowe tylko trzeba pogimnastykować się troszkę z tym wkładaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia :-)

Ostatnio edytowane przez youzeq ; 24-05-2018 o 09:26
youzeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2018, 12:19   #103
Marcinochal987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2017
Model: MK4 B7
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

A więc u mnie skończyło się wymianą uszczelki oraz ponowną regulacją szyberdachu.

Ewidentnie podczas deszczu widać było jak woda minimalnie puszcza przy uszczelce (nagrane kamerką).

ASO: uszczelka 280 zł + robocizna (koszt zbliżony do ceny uszczelki).
Czas oczekiwania na uszczelkę: tydzień
Robocizna: Kilka godzin.

Obecnie jestem na etapie obserwacji.

Edit:
kilka większych deszczy i jak na razie jest OK!

Ostatnio edytowane przez Marcinochal987 ; 02-07-2018 o 21:04
Marcinochal987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 16:04   #104
WOJTASOLO
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: LUBIN
Model: MONDEO MK IV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Dziś zrobiłem ten sam manewr co kolega Kaczi w powyższym poście, ogromnie dziękuje za rady i fotki - mega pomogły, należy Ci się wielkie piwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WOJTASOLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 09:03   #105
Pawel_78
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 02-03-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: Tdci 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Powiedzcie jeszcze ile tego węża kupić.Rozumiem ,że lepszy jest igielitowy wzmacniany bo nie będzie się zaginął na przekroju. Średnica zewnętrzna 8mm, wewnętrzna 5mm i ładnie pasuje na króćce ??.U mnie linka zatrzymuje się na wysokości deski rozdzielczej.Chce to rozebrać raz a porządnie.
Jeszcze pytanie o tył.Czy przepychacie od dołu ,bo ja w szyberdachu nie widzę tych otworów odpływowych.Gddzie dokładnie tego szukać?
Pawel_78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 09:12   #106
youzeq
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

8 mm wewnątrz, 3 mm grubość ścianki czy na zew ok 14 mm.
Co do tyłu to są tam na pewno 2 otworki. Ja osobiście tego nie ruszyłem bo tył jest delikatnie wyżej niż przód a skoro z przodem nie mam już żadnych problemów to tyłu po prostu nie ruszyłem.
youzeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 13:19   #107
Pawel_78
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 02-03-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: Tdci 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Dzięki ��.Cztery metry starczą?
Pawel_78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 18:37   #108
youzeq
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Niestety nie pamiętam. Wiem że z 5m zostało mi troszkę ale ile nie wiem. Może po 2m na stronę starczy.
youzeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2018, 20:28   #109
przemo06
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 25-06-2017
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: MKIV
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witam,

podzielę się swoimi doświadczeniami, może komuś się przydadząGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otóż po ostatnich dość intensywnych deszczach okazało się, że w zakrętach woda kapie mi i pasażerowi na głowę. Dodatkowo, na słupku A pokazała się mokra plama, a po bliższych oględzinach okazało się że podłoga też już jest mokra. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy w rynienkach szyberdachu przypadkiem nie stoi woda... oczywiście był jej tam nadmiar... czyli odpływ niedrożny. Pojechałem z tym do mechanika i okazało się że oba przednie wężyki były na zgięciu tak mocno załamane że nie przepuszczały wody. Wymiana na nowe załatwiła sprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Mój szyberdach też delikatnie przecieka, ale z tego co czytałem to normalne zjawisko (dlatego są odpływy).
przemo06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2018, 20:59   #110
jaczo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witam,
Mam pytanie odnośnie lokalizacji tych przednich zaworków, ponieważ dzisiaj w serwisie Ford powiedziano mi, że trzeba zdemontować deską rozdzielczą żeby do nich się dostać.
We wcześniejszych postach jest konkretnie napisane,że znajdują się koło przednich nadkoli.
Czy jest to prawda? Może ma ktoś fotki ?
Jakieś konkretne informacje.
Z góry dzięki.
jaczo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.