Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2012, 13:29   #1031
exoryna
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: c-max
Silnik: spalinowy
Rocznik: 1410
Postów: 325
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosta sprawa - czy na przełaczniku kierunkowskazów masz przycisk VOICE? - jeśli masz przycisk, to masz moduł
No tu się nie zgodzę kolego.
Chociaż mowa o focusie niby a ja mam c-max (2007 po lifcie).
Otóż nie mam na przełączniku kierunowskazów guzika VOICE. Taki guzik jest na czymś takim pod kołem kierownicy, pod przełącznikiem. Tam są guziki sterowania od radia i właśnie VOICE.


No, a co do "niedziałania" BT/VC to mam tak samo - znaczy nie działa mi od jakiegoś czasu.
Było i nie ma. Po wciśnięciu guzika zielonej słuchawki mam napis na radiu "Audio Muted" i tyle. Telefon nie widzi FordAudio.
Próbowałem odłączać akumulator na parę godzin, ale nic to nie dało. Podejrzewam uszkodzenie tego modułu.

__________________
pozdro!
exoryna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 20:20   #1032
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam

Może się komuś przyda (jeśli było to proszę wykasować)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

oraz

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 19:08   #1033
+jacek+
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2012
Skąd: MK
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witajcie.

Po długiej lekturze tego i kilku innych wątków postanowiłem zadać pytanie na temat modułu.

Moje Mondeo to rocznik 2008, dokładnie z 21 sierpnia.
Wyposażenie praktycznie full.
Jest BT, jest VC, navi i wszystkie inne wodotryski brakuje natomiast fabrycznego portu USB.
Moduł BT/VC ma końcówkę 488. Wyjście AUX w schowku jest.

Zależy mi głównie na podpięciu Ipoda tak aby móc słuchać z niego muzyki mając jednocześnie możliwość sterowania z kierownicy oraz wyświetlania informacji na Conversie i Navi.

Czy zmieniając moduł na ten z numerem 112, dokupując kabelki oraz gniazdo z portem otrzymam to co chcę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w grę również wchodzi instalacja nowego oprogramowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem lekko zakręcony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo informacje z ASO Forda niewiele dają. Niby wiedzą o co chodzi jak ich się naprowadzi ale wg systemu i numerów pewne rzeczy im nie pasują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będę wdzięczny za pomoc.
+jacek+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 19:37   #1034
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Trzeba zainstalować moduł 112 w odpowiedniej wersji językowej (może być z allegro), dołożyć kabel USB (parę razy podawałem już stosowny FINIS). Może okazać się, że po założeniu modułu będzie konieczna "instalacja modułu programowalnego" - procedura serwisowa wykonywana komputerem w ASO. Można tego uniknąć jeżeli zakupiony moduł BT/VC będzie pochodził z takiego samego samochodu z podobnym wyposażeniem.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu modułu trzeba wykonać upgrade oprogramowania modułu BT/VC - stare firmware nie współdziałały z iPodami poprze zwykły kabel USB - potrzebny był specjalny kabel dualny USB/AUX do iPoda/iPhonea. Po upgrade firmwareu iPod/iPhone działa bardzo dobrze przez kabel USB.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 20:41   #1035
+jacek+
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2012
Skąd: MK
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może okazać się, że po założeniu modułu będzie konieczna "instalacja modułu programowalnego" - procedura serwisowa wykonywana komputerem w ASO. Można tego uniknąć jeżeli zakupiony moduł BT/VC będzie pochodził z takiego samego samochodu z podobnym wyposażeniem.
Czy gdybym próbował zdobyć ten moduł przez ASO, myślisz że będą w stanie sprzedać taki który pasował by idealnie tzn. bez wspomnianej instalacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się zastanawiam bo inaczej muszę zaufać sprzedającemu z alledrogo itp. ...
Moje dotychczasowe rozmowy z ASO kończyły się na tym, że wg systemu do mojego Mondeo producent nie przewidział takowego modułu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.




Wielkie dziękuje za szybką odpowiedź.
+jacek+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 21:08   #1036
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

nie ma sensu rozmawiać z aso o tym, no i różnica ceny jest tak ze 3 razy ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 23:08   #1037
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał +jacek+ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy gdybym próbował zdobyć ten moduł przez ASO
Katalog dla Twojego samochodu nie pokaże modułu z USB, bo masz moduł bez USB i nie masz kabla USB, a katalog o tym wie! W ASO to czasem wykonują działania zupełnie bez sensu!

Trzeba po prostu wpiąć stosowny (np. nabyty na allegro) moduł BT/VC z USB w miejsce dotychczasowego, dołożyć kabel USB (nabyty w ASO za niecałe 40zł) zgodnie z opisem w wątku i zobaczyć czy zadziała VC. Jeśli nie - to trzeba wykonać "instalację modułu programowalnego". Jak będzie trzeba i użyjesz tego sformułowania to powinni wreszcze zajarzyć co jest do zrobienia (podłączenie do komputera i 5 minut roboty).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 16:26   #1038
+jacek+
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2012
Skąd: MK
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dzięki jeszcze raz za Wasze porady.

Sprawdziłem co siedzi u mnie i tak:
Moduł BT/VC ma numer: 7S7T 19G488 AE Rx2C
Radio: 7S7T 18K931 BL

Jak się domyślam idealnie będzie dopasować moduł o podobnym kodzie tyle, że z końcówką 112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazłem rozbieżne posty o wyświetlaniu info z ipoda na Conversie i Navi.
Upgrade rozwiąże definitywnie ten problem czy raczej sprawa wygląda na bardziej indywidualną ?
+jacek+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 17:45   #1039
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał +jacek+ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki jeszcze raz za Wasze porady.

Sprawdziłem co siedzi u mnie i tak:
Moduł BT/VC ma numer: 7S7T 19G488 AE Rx2C
Radio: 7S7T 18K931 BL

[...]?
Witam

Jeśli się mylę to proszę mnie porawić

a) zmiana w modułach była 08.2008
b) moduł 7S7T 19G488 AE, to moduł przed 08.2008
b) po 08.2008 moduły miały oznaczenie 8M5T xxxxx
c) funcje USB miały moduły po 08.2008, z początkiem 8M5T i potem w kodzie zamiast 488 musi być 112
d) jeśli jest moduł z poczatkiem kodu 7S7T, to mam wątpliwości czy zadziała moduł z początkiem oznaczenia 8M5T

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 20:47   #1040
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Z podanego P/N radia (7S7T 18K931 BL) wynika, że jest to nawigacja NX, więc nie widzę żadnego problemu w założeniu modułu 8M5T-19G112-xx.
Jeśli będzie jakiś problem, to co najwyżej z "pajączkiem"...
Moim zdaniem można śmiało zakładać moduł z USB. Warto także ewentualnie zrobić upgrade NX (jeśli tylko rocznik używanych map na to pozwala).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.