Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2010, 19:49   #91
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Karkon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ruda wyłazi to nie ma sensu nic wlewać w profile czy rozlewać masy woskowe. Trzeba zedrzeć miejsca do gołej blachy, na to podkład epoksydowy można dać reaktywny brunox (dobry, ale schnie kilka dni), podkład wypełniający, szpachla, podkład akrylowy, baza i bezbarwny.
W te gwarancyjne naprawy nie wierzę. Po pół roku i wylezie. Sam porządny podkład epoksydowy, którego nie stosują lakiernicy, by nie zarobili schnie ponad 36 godzin.
Na profile wywijane, tj. dolne partie drzwi czy spawy najlepiej sprawdza się masa poliuretanowa.
Ford dał jakąś masę która wchłania wilgoć, dali ją na gołą blachę i dlatego mamy problemy z rudą która pod tą masą się rozwija.
Brunox to rust converter a ten ma sens tylko jezeli jest rdza. Jezeli wyczyscisz rdze mechanicznie to converter nie ma na czym "pracowac". To jest kwas ktory wiaze sama rdze, wiec najlepiej usunac luzne kawalki i malowac.
Tak do konca nie zamienia ja w stal jak twierdzi wielu, ale tworzy malo reaktywny zwiazek (dlatego rdza czernieje) czyli pozbywa sie rdzy jako takiej. Brunox dodatkowo ma w sobie zywice ktora zabezpiecza powierzchnie, ale po co placic ekstra za brunox skoro i tak nie ma co robic na wyczyszczonej stali.
Jezeli juz zedrzesz to golej stali to trzeba zabezpieczyc, a to robi najlepiej dobra farba cynkowa (z duza zawartoscia cynku).

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 20:11   #92
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

ale gdzie to znaleźc bo nigdzie nie ma
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 20:46   #93
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Witam
Ja latem ubr. na tych dolnych krawędziach drzwi zerwałem te ****iane "paski", oczyściłem, potraktowałem brunoxem, na to farba tlenkowa i później dwie warstwy hamerajta (nawet kolor prawie identyczny z lakierem). Jak zrobi się ciepło, to obejrzę dokładnie, jak przetrwało to przez zimę.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 20:57   #94
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Makmiński100 brunox to nie kwas tylko środek na baze żywicy epoksydowej.
Tu poczytaj : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 23:11   #95
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Cytat:
Napisał Karkon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Makmiński100 brunox to nie kwas tylko środek na baze żywicy epoksydowej.
Tu poczytaj : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To jest rust converter na bazie żywicy epoksydowej, a wszelkie konwertery to kwasy reagujące z rdza i ja neutralizujace.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
The amber-coloured, clear liquid forms a metal-organic iron complex with the neutralized rust.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 06:47   #96
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Makamiński100 -pisze przecie jasno, że wiąże rdzę i jest podkładem, na który można kłaść wszystkie rodzaje lakieru - więc, o co Ci chodzi. Robiłem takie zaprawki i jakoś moja robota zdała egzamin ruda została zatrzymana na klapie. Stosowałem tylko ten epoxy pod pędzel.
Jak dobrze wysechł przeszlifowałem. Na miejsca, które przetarłem do blachy dałem podkład reaktywny, i dopiero całą resztę.
Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 07:17   #97
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Pisales, zeby zedrzec do golej blachy, a Brunox najpierw wiaze rdze i pokrywa wszystko epoxy. Jezeli wyczyscisz rdze to placisz ekstra wiec po co Brunox, jezeli wystarczy sam podklad epoxy. To jest moj punkt.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 08:46   #98
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Ja pisałem o zaprawkach a nie o całych elementach. Przykładem mogą być ogniska na wewnętrznych rantach.
Chodziło mi żeby przerwać w jakiś sposób korozję do czasu oddania do porządnej lakierni. Kiedyś blachy były ze stali o większej zawartości węgla, nie stosowano ocynku tylko nawęglanie. Brunox wysychając głęboko penetruje w blachę i właśnie (gołej) na niej wytwarza tlenek żelaza i to zapobiega na jakiś czas postępowi korozji.
Może zdęcie zrobię ?
Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 09:14   #99
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

Tlenek zelaza to rdza wiec po co ja dodatkowo tworzyc?
Wszelkie konwertery rdzy (czy to hammerite, czy Brunox czy inne) to zwykly kwas organiczny (chocby kwas taninowy), ktore reaguja z rdza (tlenkiem zelaza) i tworza Iron Tannate (nie wiem nawet jak sie to tlumaczy na polski, moze jakis chemik wie) - chemicznie zwiazana stal, ktora jest niereakcyjna. Do tego czesto maja jakies polimery (epoxy) ktore pokrywaja wszystko zabezpieczajac przed dalszym rozwojem.

Jezeli polejesz czysta stal kwasem to zostanie na niej kwas. On reaguje tylko z rdza, wtedy sie wiaze i ma jakis sens. Dlatego zdzieranie do golej blachy nie pomaga w dzialaniu Brunoxu ani innego konwertera. Trzeba usunac luzna rdze i nalozyc 2-3 warstwy.
Rozmawialem juz kilka razy o tym z firma ktora zajmuje sie nakladaniem profesjonalnych powlok przemyslowych, glownie do przemyslu petrochemicznego i oni jezeli nei moga wg wypiaskowac czegos to najpierw zdzieraja luzna rdze, potem uzywaja czystego konwertera bez epoxy (bo nie zakleja rdzy tylko ja wiaze), potem maluja farba cynkowa.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 14:05   #100
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Korozja w fokach

a co do profili?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , korozja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.