Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2015, 19:18   #91
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

W nowym Motorze jest porównanie 8 aut segmentu D. Oczywiście wygrał Passat, drugie było Mondeo. Co ciekawe, Passat lepiej się prowadzi i lepiej trzyma drogi. Tak jak z całą resztą wniosków mogę się zgodzić to akurat zawieszenie Mondeo jest moim zdaniem lepsze. No nie wiem, chyba jeździłem innymi autami niż dziennikarze.
Z kolei Mazda6 jest....cichaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 19:25   #92
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 19:51   #93
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie napisałeś, że pomierzyli tez bagażniki i z 650 paska zostało 470, a w Mondeo całe 430l.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 20:06   #94
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Nie napisałem ale już gdzieś na forum o tym było. Ale nawet optycznie to Passat nie ma aż o tyle większego bagażnika jak podaje producent.
Z prezentowanej konkurencji moim zdaniem bardzo ciekawym autem jest 508. Zastanawiałem się nad kupnem bo mam dobrą ofertę ale w sumie szczegóły zaważyły, że raczej już nie biorę tego auta pod uwagę:
-zupełny brak schowków,
-ekran nawigacji do którego trzeba się przychylić, żeby go obsłużyć,
-nieszczęsne, wysuwane uchwyty na kubki
Niby drobnostki ale na trasie popsuły mi ogólne, pozytywne wrażenie.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 20:30   #95
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - o tych bagażnikach już pisałem wcześniej. Mondeo ma nie wiele mniejszy bagażnik niż Passat po roletę a bez rolety ciut większy - potwierdza to test ADAC.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - co masz do wysuwanych uchwytów na kubki - fantastyczna rzecz. Nie przeszkadzają koło lewarka skrzyni biegów. Miałem tak w Avensis, dziwię się, że nie mają tak wszystkie samochody. Tak jak sterowanie szybami na środkowym tunelu, co jest o wiele bardziej intuicyjne niż na drzwiach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Swoją drogą 508 to C5 na stalowych sprężynach - silniki takie same co Mondeo. Ale z tego co widziałem, to można 508 kupić za sensowne pieniądze.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 20:38   #96
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Gama tych wszystkich aut o których piszecie mocno się zawęża dla kogoś kto ma 197 cm i chce aby za kierowcą było jeszcze na tyle miejsca żeby kolana pasażera nie wbijały się w plecy.
508 - ciasny i niewygodny,
Honda Accord - na tylnym siedzeniu się zaklinowałem jak wysiadałem, przód w miarę przyzwoity
Passat - stary model był niedostępny , nowy wchodził a w CC przywaliłem głową o otwór drzwiowy
Mazda 6 - z tyłu mało miejsca i w szerokości wąska.
Superb - OK bez uwag.
Forda nie brałem pod uwagę, dopóki nie wsiadłem przypadkowo w salonie.
I wygrał Ford za sprawą miejsca w środku, silnika 2,2; ceny (ciut tańszy od Superba)
Najlepszy wybór w starej normie Euro 5 dla Diesli ;-)
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 20:40   #97
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Bo jak wstawię tam np. kawę i będę miał ostre hamowanie to wszystkie przyciski i kokpit będzie zalany. A przyciski do szyb wolę w drzwiach. Miałem 2 francuzy, to nie były złe auta ale bardziej odpowiada mi w autach niemiecka ergonomia niż francuska. Z zawieszeniem i designem mam podobnie.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 20:46   #98
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - się znów naoglądałeś Zachara prawda?

Do kawy zawsze można wziąć dekielek:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja kawę wolę wypić na spokojnie przy stoliku a nie w aucie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W aucie piję conajwyżej Redbull. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ergonomia - owszem, to ważna rzecz, choć nie pamiętam, bym się do jakiegoś auta po paru kilometrach nie przyzwyczaił.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 21:08   #99
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Zachara oglądam i cenię. A żeby nie było, że jestem do francuskich uprzedzony to mamy w domu francuza, którym jeździ małżonka. Bardzo cenię i lubię to auto, mimo, że mówią, że wygląda jak żelazkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ale teraz mam na kilka dni zastępczą Megankę i to auto jest chyba najgorszym jakim ostatnio jeździłem i na pewno się do niego nie chcę przyzwyczajaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 21:44   #100
krychos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

W dzisiejszym Auto Świecie jest test Mondeo, Passata, 508 i Insignii. Na pierwszym miejscu ex aequo Passat i Insignia(??), drugie Mondeo, trzecie miejsce 508.
Passat to właściwe ochy i achy. Mondeo niebyt przestronny, nie podobają się im sportowe siedzenia. W trybie komfortowym podwozie zaczyna zachowywać się nieprzewidywalnie, mały kufer.
krychos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.