Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2013, 22:17   #91
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Jeszcze zależy jak rozumieć "walenie po oczach". Bo jeśli chodzi o wielkość to cóż, też żałuje, że mam z małym, duży byłby dla mnie czytelniejszy. Natomiast jeśli chodzi o podświetlenie, to jest regulacja. Ja specjalnie podłączyłem podświetlenie zegarów pełną mocą przy korzystaniu z dziennych, bo dla mnie przy słońcu cyfry były nieczytelne. A jadąc po zmierzchu można podświetlenie przygasić.

paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 00:13   #92
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To u kolegi IMMO nie jest częścią zegarów???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega sobie spróbuje podmienić na inne zegary samym ELMem, to wtedy wrócimy do rozmowy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast goście, którzy mają stosowny sprzęt i umieją dopisywać klucze z reguły nie widzieli ELMconfiga na oczy a ELM327 uważają za "amatorskie badziewie"... Racji w tym sporo i stąd ta trudność...
Kolego, w którym miejscu napisałem że ELM'em można zaprogramować klucze ? Jakbyś dokładniej przeczytał mój post, to sens taki, że kluczyki/zegary można zaprogramować nie tylko ASO, usługa jest wbrew pozorów dość powszechna. Tak jak napisałeś jedni to robią ids'em inni tańszymi kablami. Z kodami wejścia - wyjścia (jak ktoś chce się bawić) też nie ma problemu, możne nabyć generator kodów na znanym portalu aukcyjnym.
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 08:51   #93
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał Darecki_22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z kodami wejścia - wyjścia (jak ktoś chce się bawić) też nie ma problemu, możne nabyć generator kodów na znanym portalu aukcyjnym.
jasne, wszystko można kupić, ale takie coś kosztuje od ok. 140 USD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo jeśli chodzi o wielkość to cóż, też żałuje, że mam z małym, duży byłby dla mnie czytelniejszy.
w dużym jest wyświetlana jednocześnie tylko jedna informacja więcej niż w małym
wydaje mi się, że przy braku navi, to poza ogromnymi wskazaniami EcoMode lub komputera pokładowego, to reszta (czas, temperatura, RDS) są prawie takiego samego rozmiaru
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rzekłbym nawet, że po przy wyświetlaniu danych z radia (RDS lub info o ścieżce z CD - uwaga! potrafią to tylko OWALNE radia), to właśnie info z radia, godzina i temp. są mniejsze na dużym wyświetlaczu, a większe na małym (bo duży wyświetlacz jest tak pomyślany, że w tym samym miejscu co jest jedna linijka zawierająca temperaturę i czas wyświetla dwie niższe linijki: 1. temp+czas 2. info z radia)

preview tego co potrafi duży wyświetlacz (IMO nie jest to 'groundbreaking', choć może się podobać):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast jeśli chodzi o podświetlenie, to jest regulacja.
pomimmo regulacji (mam regulację)


ps.
Paablo, mam nadzieję, że pisząc że masz mały wyświetlacz, a nie duży, to nie masz na myśli takiego 'dużego' wyświetlacza?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 29-01-2013 o 09:24
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 09:18   #94
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Nie, mam na myśli te dwurzędowe LCD - zresztą sam widziałeś co mam. Ten na dolnym zdjęciu jest dla mnie czytelniejszy bo wyświetla jasne cyfry na ciemnym tle. Ale co do treści pewnie masz rację. Kwestia gustu co lepsze - wyświetlacz "kalkulatorowy" czy graficzny. Mi się podobają te drugie i tyle. Dolnego z dwoma wyświetlaczami i tak nie zainstaluję, bo on jest do wersji z automatyczną skrzynią, o ile dobrze się orientuję.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 10:09   #95
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał Darecki_22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jedni to robią ids'em inni tańszymi kablami. Z kodami wejścia - wyjścia (jak ktoś chce się bawić) też nie ma problemu, możne nabyć generator kodów na znanym portalu aukcyjnym.
Chętnie popatrzę na wymianę IDSem zegarów z Kugi z guzikiem FordPower do zwykłego FF2 ze stacyjkąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już takie przypadki "ogarniałem", bo ASO stwierdziło, że absolutnie się nie da a "elektryk" zabierał się za przekładanie pamięci z zegarów przedliftowych do poliftowych(!!!!)...
Tak więc "powszechność" usługi zostawiam w spokoju a co do czytania - u mnie było napisane, że "w świecie posiadaczy ELMa i ELMconfiga" umiejętność (a więc i wyposażenie) do obsługi IMMO to rzadkość (póki co ujawnił się Mayak i ja), natomiast "w świecie profesjonalnych elektryków Ford" wiedza o istnieniu ELMconfiga jest bliska zero.
Suma tych dwóch konstatacji oznacza tylko tyle, że bezproblemowa i zawsze skuteczna wymiana zegarów na poliftowe jest możliwa, ale wcale nie powszechna... Taki był sens mojego wpisu i ciekaw jestem w którym miejscu z tym sensem można dyskutować???
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 22:33   #96
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W FF2, przynajmniej w tych z małym wyświetlaczem, podświetlenie jest za pomocą diod smd - typ 3528. Mi się udało spokojnie założyć w innym kolorze - podobnie jak założyłem mocniejsze do kontrolek pozycyjnych i tempomatu, bo w słońcu były praktycznie niewidoczne. Tak, że da się, ale trzeba mieć wprawę w posługiwaniu się lutownicą.
A może Kolega pochwaliłby się wynikami swojej pracy i wrzucił jakąś fotę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymianę ograniczyłeś tylko do diod bez ruszania rezystorów?

Sam zakupiłem zegary poliftowe z dużym wyświetlaczem i mam w sumie mały dylemat czy zmieniać podświetlenie na zielone. Czerwono-białe naprawdę mi się podobają, jednak wątpliwości mam co do wyglądu całości deski (w szczególności, że mam navi TravelPilot Ex, której wyświetlacz jest dość spory). Paradoks polega na tym, że raczej łatwiej będzie zmienić kolor podświetlenia LCD zegarów, niż nawigacji. No i moje obawy co samego procesu wymiany wynikają też z tego, że z lutownicą się dopiero zaprzyjaźniam, a sam efekt przy zastosowaniu nie sprawdzonych wcześniej diod też nie jest pewny... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(stare zegary, które w nim były poprzednio też nie zadziałają!).
Tego nie wiedziałem, a to cenna informacja- już właśnie nosiłem się z zamiarem przełożenia zakupionych zegarów i odłożeniem ewentualnej decyzji o zmianie ich koloru podświetlenia, a tu widzę jednak, że lepiej zdecydować od razu- jak się upieką przy przelutowywaniu to oszczędzi się choć trochę nerwów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2013, 18:22   #97
marcci
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 59
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

no właśnie, może Ktoś się odważy i zmieni i załączy zdjęcia, w sumie to nigdzie nie widziałem poliftowych zegarów z zielonym podświetleniem!!!, a takie by mnie interesowało, bo raczej nie znajdę instrukcji zmiany podświetlenia w radio sony .
Pozdrawiam
marcci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2013, 19:26   #98
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

napisal marcci no właśnie, może Ktoś się odważy i zmieni i załączy zdjęcia, w sumie to nigdzie nie widziałem poliftowych zegarów z zielonym podświetleniem!!!, oto cala lekturka

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez danielsan51 ; 31-01-2013 o 20:18
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2013, 20:45   #99
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał marcci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie, może Ktoś się odważy i zmieni i załączy zdjęcia, w sumie to nigdzie nie widziałem poliftowych zegarów z zielonym podświetleniem!!!, a takie by mnie interesowało, bo raczej nie znajdę instrukcji zmiany podświetlenia w radio sony .
Pozdrawiam
no nie żartuj! żadna to odwaga - mnóstwo ludzi na całym świecie modzi podświetlenie

zmiana koloru (tu akurat niebieski, ale robi się tak samo) wyświetlacza, przykładowy efekt jaki można osiągnąć: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - proponuję rozmawiać z Pantherem

kilka opisów jak się do tego dobrać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (w pierwszym poście tego wątku jest podwieszone faq'u - klikać na podkreślony tekst [przy czytaniu przez translate.google.com ten tekst nie rozwija się])
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

poliftingowy panel klimy na zielono:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 31-01-2013 o 21:08
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2013, 21:10   #100
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

To moje zabawy z podświetleniem. Jak dobrze pamiętam wstawiłem oprócz podświetlenia tarcz mocniejsze diody w kontrolki kierunkowskazów, pozycyjnych i tempomatu oraz w podświetlenie LCD - także w tych od klimatyzacji. Nie zmieniałem rezystorów. W poniedziałek spróbuję podświetlić przyciski tempomatu na kierownicy. Mam pewien pomysł - ale czy dobry wyjdzie w praniu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.