Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2019, 08:21   #91
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

Po otrzymaniu opier... od kolego koszka postanowiłem ciągnać temat tutaj. Co prawda po przeczytaniu całego tematu nadal nie widze konkretnej odpowiedzi na pytanie czy np kąt nachylenia lusterka od angola bedze ok, no i gdzie te katalogi forda na ktorych mozna sobie wszystko sprawdzić? Panowie Lusterko posiada 8 kabelków szczerze mówiąc nie chce mi się rozbierac całego boczku żeby sprawdzić ile jest pinów, czy jest ktoś w stanie napisać mi ilu pinowe jest to lusterko? Sądziłęm, ze skoro jets 8 kabli to musi być też 8 Pinów ale chyba byłem w dużym błedzie. Vin samochodu jęsli jest potrzebny wf0gxxgbbg7p03583. Najchętniej kupiłbym jakiegoś dawce i przełożył tylko ten czarny plastik bo samo lusterko jest sprawne, ale obawiam się, że może być jakaś skomplikowana robota.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190603_085626.jpg (91.8 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190603_085737.jpg (97.4 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190603_091247.jpg (85.5 KB, 38 wyświetleń)

Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 08:52   #92
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,039
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie Lusterko posiada 8 kabelków szczerze mówiąc nie chce mi się rozbierac całego boczku żeby sprawdzić ile jest pinów, czy jest ktoś w stanie napisać mi ilu pinowe jest to lusterko?
7 pinów i 8 kabli ma oryginalne lustro, takie jak masz teraz wg nr VIN, czyli podgrzewane, składane, z "puddle".
Nr FINIS obudowy z mechanizmem lustra: 1591949.
Nr FINIS nakładki lakierowanej Panther Black (Metallic): 1483690

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie widze konkretnej odpowiedzi na pytanie czy np kąt nachylenia lusterka od angola bedze ok
w przypadku mondeo mk4 kąty obudów lewej i prawej są identyczne, dlatego nie ma różnicy, czy lustra są kontynentalne, czy angielskie.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 11:23   #93
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po otrzymaniu opier... od kolego koszka postanowiłem ciągnać temat tutaj. Co prawda po przeczytaniu całego tematu nadal nie widze konkretnej odpowiedzi na pytanie czy np kąt nachylenia lusterka od angola bedze ok, no i gdzie te katalogi forda na ktorych mozna sobie wszystko sprawdzić? Panowie Lusterko posiada 8 kabelków szczerze mówiąc nie chce mi się rozbierac całego boczku żeby sprawdzić ile jest pinów, czy jest ktoś w stanie napisać mi ilu pinowe jest to lusterko? Sądziłęm, ze skoro jets 8 kabli to musi być też 8 Pinów ale chyba byłem w dużym błedzie. Vin samochodu jęsli jest potrzebny wf0gxxgbbg7p03583. Najchętniej kupiłbym jakiegoś dawce i przełożył tylko ten czarny plastik bo samo lusterko jest sprawne, ale obawiam się, że może być jakaś skomplikowana robota.
Jesli masz tylko rozwalone to co na zdjeciu to po co pchac sie w koszty i kupowac cale lusterko z elektrycznym skladaniem kup pierweze lepsze lusterko nawet od anglika. Te skorupy ze zdjecia sa takie same na 100 %. Przelozenie jest banalnie proste . Trzyma sie to na 2 lub 3 malych wkretach. Odkrecasz je zdejmujesz lustro i wyjmujesz silniczek REGULACJI - inaczej nie wyjdzie skurupa ze zdjecia . przekladasz z zakupionego lusterka i montujesz wszystko w odwrotnej kolejnosci do demontazu. Naprawde sprawa jest prosta pod warunkiem ze masz tylko uszkodzona skorupe - obudowe ze zdjecia. Jakis czas temu poznalem dobrze budowe lusterka bo zmienialem na skladane elektrycznie . Mam nawet gdzies w piwnicy taka obudowe ale na strone pasazera. Od kierowcy sprzedalem jakis czas temu. Ja zmienialem na skladane elektrycznie i dodalem sobie kierunkowskazy. Takie obudowy z kierunkami pasuja od focusa mk3

Ostatnio edytowane przez koszka ; 03-06-2019 o 11:26
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 13:16   #94
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

Z tego co widze to ramie jest całe jest jedynie pęknięte po lewej stronie, ale lusterko działa składa się i rozkłada normalnie. Możesz mi pokazac mniej więcej na zdjeciu tej skorupy gdzie są te śrubki? Z tego co widze ten mechanizm który ustawia kąt lusterka trzyma sie na 3 małych srubkach i jednej wiekszej która jest wkręcona centralnie. Chętnie bym pokombinował na drugim lusterku ale własnie pare dni temu posklejałem zaczepy na tym lakierowanym elemencie i nie chce tego znowu ruszać bo włożyć to potem żeby nie złamać tego jednego zaczepu który jest po środku to graniczy z cudem. Co do wyciągania samego lustra to wystaczy je szarpnąć i zejdzie czy jest na to jakiś inny sposób? Tak apropo które fordy mają jeszcze identyczne lusterka? Fiesta mk3? S max?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190603_140100.jpg (80.6 KB, 46 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190603_140110.jpg (95.7 KB, 36 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Rogallo ; 03-06-2019 o 13:20
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 13:29   #95
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,039
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest jedynie pęknięte po lewej stronie
W miejscu tego pęknięcia działają na lustro duże siły.


Na portalach aukcyjnych jest mnóstwo lusterek do mondeo. Ceny nie są jakieś powalające. Mi by się nie chciało lepić lusterka, jak można dorwać obudowę z mechanizmem za ~ 100 peelenów (z przesyłką).
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 13:35   #96
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W miejscu tego pęknięcia działają na lustro duże siły.


Na portalach aukcyjnych jest mnóstwo lusterek do mondeo. Ceny nie są jakieś powalające. Mi by się nie chciało lepić lusterka, jak można dorwać obudowę z mechanizmem za ~ 100 peelenów (z przesyłką).
Szczerze mówiąc to nie widziałem jeszcze za 100, a z drugiej strony musi się też zgadzać ilość pinów tak więc nie można szarpnąć pierwszego lepszego. Ceny są różne na alledrogo ładne czarne jest nawet za 450. Co prawda szukam tylko pod hasłem mondeo dlatego też pytałem w poprzednim poście które fordy z tych lat posiadają identyczne lusterka? Co do samych Nr FINIS gdybyś mógł napisać coś wiecej bo nie mam pojęcia jak zrobić z tego użytek.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jak by tak człowiek miał troche cierpliwości to widze, że tą częśc tez da sie znaleźć

Ostatnio edytowane przez Rogallo ; 03-06-2019 o 13:38
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 13:46   #97
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,039
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak by tak człowiek miał troche cierpliwości
Właśnie tego Ci teraz potrzeba. Szukaj, dzwoń po sprzedawcach. Często handlarze sami nie wiedzą, co sprzedają.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 14:14   #98
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

Dobra Pnowie gadki gadkami a lusterko by się przydało. Potrzebuje konkretnej odpowiedzi, rozumiem, że lusterko z miniejszą ilością pinów automatycznie odpada, ale jak pinów bedzie więcej to wszystko to co działało w moim lusterku czyli składanie grzanie i ta lampeczka pod lusterkiem będzie działąć i nie trzeba bedzie przestawiać nic w opcjach auta? Czy też może musi być dokładnie taka sama ilośc pinów? które fordy mają dokładnie taki same lustera i czy w ogóle. W niektórych ogłoszeniach ludzie piszą, że mondeo i chyba focus mk2 to to samo, ma ktoś info w tym temacie? Sory, że truje ale musze przyznać ze sam wjazd jak i późniejsze poruszanie sie po trasie szybkiego ruchu bez lusterka od kierowcy jest dość niebezpieczne.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 14:17   #99
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,039
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

Więcej pinów może być. Teraz już musisz szukać.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 20:20   #100
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Urwane lusterko zewnętrzne, jak dobrać odpowiednie?

o widzę ze znalazłeś cześc lusterka , które sprzedawałem . na zdjeciu zaznaczyłem miejsce mocowań. kusterko składane elektrycznie za 100 pln mozna owszem znależć ale jest bardzo ciężko i trzeba naprawdw polować na portalach aukcyjnych.Choć teraz dojrzałem , że masz pęknięte trochę ramiei faktycznie może być problem .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 0f4ae33b458b8ce01858a2133287.jpg (100.9 KB, 37 wyświetleń)
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lusterka , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.