Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2010, 15:54   #91
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Mam pytanie, czy tarcze ATE, po założeniu powinno się zmazać, zedrzeć tą powłokę ochronną? Mi to mechanik zostawił, owszem po 2 hamowaniach już nie było śladu, widać tylko czystą tarczę, ale......

 
Stary 09-10-2010, 17:12   #92
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Słyszałem tarcze powinno się odtłuścić, więc również zdjąć jakąkolwiek powłokę, podobno to się może przyczynić do późniejszych pisków. U mnie mechanik tarcze czyścił mimo że były nowe.
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 09-10-2010, 17:19   #93
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Ja właśnie od czwartku mam założone z tyłu nowe tarcze i klocki RH oraz wymieniony płyn hamulcowy (1L wystarczył) i w związku z tym pytanie po ilu km układ uzyskuje pełnię swych właściwości. Nadmienię ze dotychczas przejechałem parenaście km, tylko w mieście. I drugie pytanie czy ktoś jest zorientowany jak się rozkłada procentowo siła hamowania pomiędzy przodem a tyłem w naszych Mk3?
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline  
Stary 09-10-2010, 17:36   #94
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja właśnie od czwartku mam założone z tyłu nowe tarcze i klocki RH oraz wymieniony płyn hamulcowy (1L wystarczył) i w związku z tym pytanie po ilu km układ uzyskuje pełnię swych właściwości. Nadmienię ze dotychczas przejechałem parenaście km, tylko w mieście. I drugie pytanie czy ktoś jest zorientowany jak się rozkłada procentowo siła hamowania pomiędzy przodem a tyłem w naszych Mk3?
do ok 400km spokojnej jazdy, a później można je sprawdzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline  
Stary 09-10-2010, 17:39   #95
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

U nas jest ponoć EBA i EBD http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Te...D,d,27944.html

Ostatnio edytowane przez Snajper_881 ; 09-10-2010 o 17:47
 
Stary 09-10-2010, 17:58   #96
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Wiem że EBD jest czuć podczas gwałtownego hamowania, a EBA to wchodzi w skład najnowszej wersji ABS 8.0 gdzie każde koło hamuje osobno.
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 09-10-2010, 18:13   #97
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Czyli dobrze rozumie, że u nas nie ma EBA?? A jak odczuwasz EBD ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 09-10-2010, 19:56   #98
UKey
ford::average
 
Avatar UKey
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MKIII Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 53
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Chciałbym nieco wtrącić się w wątek. Miesiąc temu zostałem potraktowany bardzo krytycznie (pogardliwie wręcz, prawie zostałem wyśmiany) przez niektórych kolegów za pytanie dotyczące kompletu kloców i tarcz za cenę ok 700zł. Stwierdzenia typu "trzeba było kupić rower" etc wydają się być nie na miejscu, gdyż jest to forum dyskusyjne na poziomie...przynajmniej powinno i liczy się poziom merytoryczny dyskusji... wszyscy tylko ATE i ATE... jak dla mnie, do normalne jazdy autem, ATE jest za drogie... nie wiem jak jeździcie swoimi autami, ale jak ktoś chce się rozpędzać jak szalony a potem hamować z 180-200km/h do zera (no chyba że sytuacja tego wymaga) to niech sobie kupi coś bardziej wyścigowego a nie mondka ( nie umniejszając naszym Bestiom ;Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja kupiłem komplet tarcz i klocków Zimmermann'a za 698zł (gratis przesyłka z allegro) pojechałem do zaufanego Pana Janka (Pozdro) który porządnie posprzątał po zużytym komplecie i założył bezboleśnie nowy ( z moim naciskiem na "bezboleśnie"), wymieniając od razu płyn hamulcowy w układzie i nie psując niczego przy okazji. Przejechałem 1000km (oczywiście hamując - stosując metodę docierania nowych tarcz i klocków) i muszę stwierdzić że jestem absolutnie zadowolony - absolutnie żadnego bicia, piszczenia etc. Układ może nie zyskał bardzo na sile (może troszkę lepiej hamuje, ale niewiele) i jest zdecydowanie bardziej precyzyjny. Moim zdaniem - za 700zł da się kupić dobre hamulce do normalnej zajdy MKIII - należy przy tym pamiętać że kluczową sprawą jest porządny montaż.
UKey jest offline  
Stary 09-10-2010, 20:27   #99
Domin85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Skąd: Katowice/Bytom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EcoBoost 160PS 6 Spd
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

mam ATE Power Disk, juz w drugim aucie z kolei, jestem bardzo zadowolony
Domin85 jest offline  
Stary 09-10-2010, 21:26   #100
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: jakiej firmy tarcze hamulcowe ,klocki

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli dobrze rozumie, że u nas nie ma EBA?? A jak odczuwasz EBD ??
Jest jest, posiadamy najnowszą wersje abs która jest ta sama od bodajże 2001.
Spróbuj sobie gwałtownie zahamować chociażby z małą prędkością poczujesz jak pedał mięknie i dochodzi do końca bez większego wysiłku "nożnego". To tak mniej więcej jak to odczuć.
SrebnaStrzała jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.