Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2020, 19:19   #91
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Odświeżając temat.

Sam mam nadal drgania od ok 110/120 km/h, niezależnie czy jadę na piątym czy na luzie tocząc się. drzy cały przód oraz kierownica, jako pasażer też to odczuwam.
Ja hamuje jest tak samo. Tarcze hamulcowe przednie może są minimalnie
gdzieś krzywe. Jak mocno naprawde hamuje minimalnie czuć na tarczach pulsowanie. Przy następnej wymianie klocków bedą wymieniane na nowe. (tylne były wymieniane ok 50 tys temu na tyle BOSCHA)

Do tak ok 140 km/h (wtedy są najsilniejsze) już naprawde mocno bije, przy wyższych prędkościach jest nieco mniejsze bicie.


Auto było kilkuktornie u mechanika, przebieg obecnie 260 000 (przy ok 130 000 wymienione nowe zamienniki włoskie 2x przegubów wew, zew oraz półosi) felgi stalowe 15stki. Opony mam letnie nowe (sam kupiłem w hurtowni) Polskie Dunlopy blueresponde. Ciśnienie raz ustawione 2.1 bara na każde koło, a później równo 2.5 bara. Na zimowych (barumkach z 2017 r jest tak samo) tez kupilem nowe.

Na wiosne opony były przekładane i wyważane.

Bedę wdzieczny za sugestie. Czy jest sens jechac do innego wulkanizatora i jeszcze sprawdzać felgi ? Czy od lekko zerdzewialych piast moze tak bic cały przód. Felgi dodam jeszcze sa org. fabryczne.

Jeżdzę z tym w sumie od kiedy mam auto i albo to zrobie albo zmienie auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. limit sie wyczerpał hihi.


Ostatnio edytowane przez specol ; 30-08-2020 o 19:22
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 22:53   #92
urozanin
ford::beginner
 
Avatar urozanin
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-03-2015
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk3 sedan
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Od wiosny, szczególnie jeśli opony były przekładane, wiele mogło się zmienić ("odważyć"), więc spróbuj wyważyć ponownie u kogoś, kto zrobi to rzetelnie, aby wyeliminować tę przyczynę. Jeśli to nie pomoże, to biorąc pod uwagę ewidentny problem z bijącymi tarczami, to na nich skupiłbym się w pierwszej kolejności.
urozanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 22:59   #93
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Od wiosny w sumie problem jak i bjawy byly oraz sa takie same. Ale zeby od samych tarcz az tak by cala buda trzeslo? Moze nagram filmik ja sie uda jako pasazer jak kierownica sie trzesie na zasadzie prawo lewo oraz puste siedzenie pasazera jak bede prowadzil auto. Tarcze i tak wymienie ale tak pod koniec roku jak beda extra fundusze

Ostatnio edytowane przez specol ; 30-08-2020 o 23:04
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2020, 21:38   #94
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 332
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

U mnie w jednym z aut problem udało się rozwiązać kupując używana poloś bo wyrobione było jakieś gniazdo krzyżaka czy jakoś tak.
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2020, 22:15   #95
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

A mozecie z Poznania i okolic polecic kogos kto kazdy element moze precyzyjnie sprawdzic i zdiagnozowac?
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2020, 18:36   #96
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Odpowiem Sobie tutaj też sam do Siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (to już chyba Choroszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. znawcy US17 wiedzą o co chodzi)

Ale do rzeczy:

Po wymianie całej prawej pół osi na nową wraz z przegubew wew. i zew. (dość tani zamiennik) firmy nie pamiętam, ale koszt całej pół osi s przegubami ok 250 zł

Niestety nadal w przy prędkościach 120-140 drżało.

Obecnie od piątku po rotacji felg, ponownym wyważeniu u innego wulkanizatora, oraz założeniu opon zimowych. Nastąpił u mnie szeroki badan podczas jazdy

drgania w koncu znikneły !(kierownica nie ma już parkinsona, szybkie mikro ruchy prawo, lewo znikneły)

Przy każej prędkości nie drzy. W koncu !

Więc albo luz na przegubie wew. z którym jeździłem 2 lata ciągle powodował że wyważenie przednich kół było do niczego. Albo felga która była prostowana po małej kolizji z słupkiem ok 3 lata temu wywędrowała na tył i teraz tego nie czuje. Chociaż czy felgi są proste były sprawdzanie zawsze co sezon u wulkanizatorów.

Opony letnie jak i zimowe mam cały czas te same od nowości. (rocznik 2016, dunlop oraz fulda, felga stalowa, 15stka)

Napisałem troche emocjonalnie, ale może to komuś pomoże.

Pozdrawiam miłośników modelu FOCUS, szczególnie użytkownika "Vultar" który bardzo mi pomógł w nakierowaniu spraw na dobry tor z autem.

Ostatnio edytowane przez specol ; 16-11-2020 o 19:08
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 07:32   #97
Kapczyk
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 12-02-2021
Skąd: Rybnik
Model: Ford Focus ST Mk2
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie z wibracjami w czasie jazdy oraz przy hamowaniu

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem Focusa ST Mk2 2006r. 2 tygodnie temu pojawił się problem delikatnych wibracji na kierownicy w czasie jazdy od ok 120kmh tak do 150kmh oraz drgania kierownicy podczas hamowania z mniej więcej 120kmh do 70kmh poniżej tych 70kmh brak drgań przy hamowaniu. Diagnostyka na SKP - krzywe tarcze przednie i diagnosta polecił mi przetoczenie tarcz ponieważ są w dobrym stanie i szkoda byłoby je wymieniać. Przez poprzedniego właściciela został wykonany swap przednich hamulców na 4 tłok z BMW E38 a tarcze hamulcowe z Focusa RS 336mm Zimmermanny gładkie i klocki EBC Yellow Staff, wraz z swapem jeszcze zostały wymienione piasty na nowe plus do nich dłuższe szpilki. Po oddaniu na przetoczenie okazało się że nie mogą wykonać usługi ponieważ tarcze mają otwory na szpilki M14, a nie na M12 oraz że średnica piasty jest za mała względem średnicy otworu i przez to tarcze są źle osadzone co powoduje że są wibracje i od tego prawdopodobnie się skrzywiły, tak zrozumiałem informacje która została mi przekazana. Przy okazji ukręciły się im 2 szpilki więc wymienili te szpili i dwie nowe nakrętki i to było wszystko z ich strony. Po odebraniu wczoraj samochodu kierownica teraz drży przy 120kmh tak do 140kmh, zaś przy hamowaniu drgania są mniejsze i nie wiem z czego mogło to wyniknąć.
Jak na razie nie ściągałem kół i nie sprawdzałem jak wygląda sytuacja. Sprawdzałem na internecie różne piasty do RS czy do ST - szpilki M12x1.5, tarcze podobnie, otwory na szpilki M12x1.5 lub średnica 13.7mm więc szpilki M14 nie pasują (do moich zimmermannów nie znalazłem wymiarów). Pytanie mogły zostać źle dobrane tarcze, a może coś z piastami albo "złe" rozeznanie mechanika? Nie mam jak na razie pomysłu jak zlikwidować problem więc liczę na jakieś wskazówki 😄
Dodatkowo dodam że felgi to RC Sbm 32 18x8 pod oryginalny otwór plus do tego na dystansie 3mm.
Kapczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.