Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2008, 18:21   #1
lucek23
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: DG
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 64
Domyślnie [MK3] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

Witam
Właśnie wczoraj miałem delikatną stłuczkę :fcp16 . Kobieta Matizem lekko uderzyła w prawy boczek mojego Mondka i doznał on następujących urazów:
- Zderzak tylny porysowany (na szczęście nie pęknięty). Odczepiła się dolna "łyżwa" (nie wiem czy można to założyć na jakieś zaczepy, mam nadzieję, że tak)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Spodnia część tylnego prawego błotnika lekko wgnieciona i otarta do blachy (tuż przy progu)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Prawe tylne drzwi pasażera od listwy w dół lekko wgniecione i zarysowane
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odszkodowania będę dochodził od ubezpieczyciela sprawcy (PZU) i rzeczoznawca będzie w tym tygodniu oglądał pojazd.

Mam w związku z tym pytanie do Was, szanowni grupowicze, co można z tym zrobić?
Wydaje mi się, że drzwi nie trzeba nowych ani zderzaka, choć nie wiem jak to wyceni rzeczoznawca. Jak oczywiście wysoko to jak najbardziej nowe części. Kolor lakieru pewnie jakoś się dobierze ale czy nie będzie widać malowania. Na pewno drzwi i zderzak będą malowane w całości, tak mi się wydaje. Nie wiem jak z progiem. Powiedzcie mi jaki mniej więcej może być koszt robocizny i malowania :fcp9

PS. Może znacie jakiegoś dobrego blacharza, lakiernika w okolicach Dąbrowy Górniczej, Sosnowca czy Będzina?
A może lepiej zwalić to na ASO i niech się z ubezpieczycielem rozlicza :fcp26

__________________
Pozdrowienia dla wszystkich zmotoryzowanych
lucek23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2008, 18:35   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MKIII] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

viewtopic.php?f=10&t=47440
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2008, 21:36   #3
miecu
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-04-2007
Skąd: LUBLIN
Postów: 78
Domyślnie Re: [MK3] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

masz 2 wyjscia , albo bezgotowkowo w jakims renomowanym warsztacie i po problemie , zeby dobrze zrobili , albo wyjac kaske i u pana miecia robic zeby jeszcze kaska zostala , ja bym sklanial sie do tej pierwszej opcji , niech to zrobi pozadna firma , bo uszkodzenia nie sa wielkie wiec szkoda sobie zawracac gitare bo duzej kasy na tym nie przytniesz a lepiej zrobic pozadnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondi super bryka
miecu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2008, 21:54   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [MK3] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

O widze ze kolega ma takie oponki jak i ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sorki ze nie na temat.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2008, 08:07   #5
lucek23
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: DG
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 64
Domyślnie Re: [MK3] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

Dzięki za zainteresowanie :fcp26

Tak się zastanawiam czy nie oddać do ASO i niech się użerają z ubezpieczycielem
Mam pewność, że przy ewentualnej wymianie części będą oryginały
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich zmotoryzowanych
lucek23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2008, 08:23   #6
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie Re: [MK3] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

PZU stara się wycenić jak najniżej bo nie oszukujmy się wycenia wszystko na zamiennikach...a nie powinna, bo auto ma zostać naprawione tak aby nie straciło wartości ... czyli jak zderzak był oryginalny to oryginalny trzeba (znaczy się mają zapłacić a Ty możesz zamiennik lub używkę kupić o wiele wiele taniej), lakiernik bierze średnio po 350zł za element czyli masz trzy elementy drzwi, błotnik, zderzak...plus robota jak naprawa zderzaka i inne...więc powinno PZU dać nie małą kwotę...inaczej nie przyjmuj wyceny i odwołuj się...


aha...jeszcze pamiętaj że felgę Ci porysowała babka więc przynajmniej 100zł za odnowienie jej muszą doliczyć...
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2008, 09:49   #7
sokolasty
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-07-2008
Skąd: Stolyca Polskiey Miedzi
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V 85 kW
Rocznik: 1998
Postów: 64
Domyślnie Re: [MK3] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

PZU ZTCW nie wycenia na miejscu, także oceniator Ci nic nie powie. Ja bym wybrał rozliczenie gotówkowe, jeżeli kasa nie byłaby zadowalająca, to zmieniłbym na rozliczenie bezgotówkowe i samochód do do ASO.
sokolasty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2008, 20:22   #8
kaszpiroski
ford::average
 
Avatar kaszpiroski
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: SIEDLCE
Model: MK3 KOMBI
Silnik: 1800 (125KM)
Rocznik: X 2003
Postów: 54
Domyślnie Re: [MK3] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

Witam.
Ja dwa miechy temu naprawiałem z AC w PZU. (żona cofała i słupka nie widziała) :fcp5
W godzinę po ogledzinach przysłali kosztorys mail-em. Wiadomo był zanizony. Ale zaprowadziłem do serwisu powiedzieli że oni bedą z nich sciagać.
Naprawa bez gotówkowa = mniej problemów na głowie :fcp2
__________________
Tatuś Szymona :-) 12.02.09 godz.10:05
REGULAMIN pkt. 23 i 24
kaszpiroski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2008, 08:47   #9
lucek23
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: DG
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 64
Domyślnie Re: [MK3] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

W moim przypadku będzie to robione z OC sprawcy, nie wiem czy to na plus czy minus
W każdym razie raczej zdecyduję się na ASO i niech zrobią to porządnie, być może wymienią coś na nowe :fcp2
No i nie będę się musiał użerać z PZU (mam nadzieję)

Mamy w ASO w pobliżu od razu blacharnię i lakiernię więc może nie będę długo czekał :fcp4
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich zmotoryzowanych
lucek23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2008, 11:09   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Re: [MK3] Stłuczka - naprawa czy wymiana?

drzwi jak sa powginane to tylko nowe albo uzywane dobre, bo bedzie kilo szpachli, jak wycenia za nisko to dawac na bezgotówkowe. Mysze ze ok 3500zł pownni wyliczyc za to, a nawet ciut wiecej.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.