Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2005, 17:46   #11
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał ToMich
Ale chyba ktos ze znawców (Pzy?) wyśmiał ten pogląd i zrobiło się cicho sza.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie mam w zwyczaju "wyśmiewać" niczyich poglądów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał Krzysiek25
Wymienione zostalo wspomniane kolo pasowe. Koszt 400PLN.
Krzysiek25 - czyli jednak... koło dwumasowe od paska wielorowkowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2005, 11:52   #12
Krzysiek25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2005
Postów: 8
Domyślnie

Dokladnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szacunek za poprawna diagnoze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzysiek25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2005, 19:37   #13
ToMich
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2004
Postów: 124
Domyślnie

Witajcie!

Pzy - przepraszam, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) faktycznie, wszyscy wiemy, że nie wyśmiewasz nikogo, najwyżej "po ojcowsku" upomnisz nowicjusza, odeślesz zgrabnie do archiwum itp. Ale.... ford sam wyznaczył mi karę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tzn. .....dudnienie u mnie się nasiliło.

Dlatego też :idea: prosze o uporzadkowanie tego co napisano powyżej i w archiwum
Rozumiem że:
pasek klinowy i pasek wielorowkowy to to samo
koło pasowe, koło dwumasowe, koło zamachowe to to samo
oraz
że trzeba wymienić jednocześnie koło, pasek, rolki i napinacz

Moze ktoś ma dostęp do microcata i mógłby podać numery katalogowe części, wówczas moglibyśmy całkowicie skompletować pomoc na przyszłosć.

Z pozdrowieniem i jeszcze raz sorki dla Pzy

ToMich
ToMich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2005, 22:56   #14
Pietiagoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2005
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał ToMich
Rozumiem że:
pasek klinowy i pasek wielorowkowy to to samo
Tak

Cytat:
Napisał ToMich
koło pasowe, koło dwumasowe, koło zamachowe to to samo
Nie!
Kolo pasowe, to kolo paska klinowego.
Kolo zamachowe (chyba tez dwumasowe?), jest czescia sprzegla.

Cytat:
Napisał ToMich
że trzeba wymienić jednocześnie koło, pasek, rolki i napinacz
Kolo pasowe i napinacz paska. Co do rolek - nie wiem. Niektorzy wskazuja tez koniecznosc wymiany samego paska.
Pietiagoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2005, 19:45   #15
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pietiagoras
Cytat:
Napisał ToMich
koło pasowe, koło dwumasowe, koło zamachowe to to samo
Nie!
Kolo pasowe, to kolo paska klinowego.
Kolo zamachowe (chyba tez dwumasowe?), jest czescia sprzegla.
W TDDi/TDCi są dwa koła dwumasowe :idea:
Jedno (to duże) owszem znajduje się przy skrzyni biegów.

Ale koło pasowe napędzające pasek wielorowkowy w ww. silnikach - też jest kołem dwumasowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z jego dwumasowości (a raczej z uszkodzenia w połączeniu obu części - czyli obu "mas") biorą się wspomniane stuki i wibracje.
Obecnie konstrukcja koła została zmieniona i połączenie obu części (obu >mas<) jest poprawione, co rzekomo ma wpłynąć na bezawaryjność tegoż koła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2008, 20:06   #16
Humer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Skąd: Szczecin
Postów: 43
Domyślnie Re:

Cytat:
Napisał Pietiagoras
Za to cos co mnie niepokoi, ale mam to juz conajmniej od roku: przy uruchamianiu silnika slychac rzężenie przez kilka chwil. Nie zawsze, ale zazwyczaj jesli silnik jest cieply i auto postoi np. 2h. Zglaszalem to w ASO, oczywiscie "wszystko jest dobrze". Jakies sugestie?

Pozdrawiam,
Piotr
Pietiagoras czy może udało ci się ustalić przyczynę tego dziwnego brzęczenia. Ja mam zupełnie podobnie, tzn. po około 2 h od zgaszenia silnika rzęzi przez kilka sekund. Ciężko w to trafić, szczególnie żeby się u mechanika zadziało w czasie oględzin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Humer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 08:55   #17
Pietiagoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2005
Postów: 13
Domyślnie Re: Re:

Cytat:
Napisał Humer
Pietiagoras czy może udało ci się ustalić przyczynę tego dziwnego brzęczenia. Ja mam zupełnie podobnie, tzn. po około 2 h od zgaszenia silnika rzęzi przez kilka sekund. Ciężko w to trafić, szczególnie żeby się u mechanika zadziało w czasie oględzin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie. Mondeo jest od prawie 2 lat w ludziach. Gdy nim jeździłem potrafiło brzęczeć przy gaszeniu. Ale to nie był problem tylko akustyczny, przynajmniej dook. 140kkm do jakiego dojechałem.
Pietiagoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.