Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2008, 22:23   #51
piotrandrzej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: UK HALIFAX
Postów: 7
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Cytat:
Napisał corbijn
Cytat:
Napisał Ghia X
Czy jest mozliwe, ze wine za ta sytuacje ponosi awaria kola dwumasowego i wysprzeglika. Wiem, ze nie sa to elementy silnika, tylko skrzyni biegow i sprzegla. Wydaje mi sie to malo prawdopodobne bo jedno z drugim ma nieiwiele wspolnego. No ale wole zapytac, bo taka sugestie uslyszalem dzisiaj i nie wiem czy isc tym tropem. :fcp9
Z tego co mi wiadomo to silniki benzynowe nie posiadaj dwumasowego koła zamachowego.
ten silnik ma kolo dwumasowe napewno , ja tez byłem zdziwiony ze benzyna i dwumasowe koło ale jednak

piotrandrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2008, 01:15   #52
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Cytat:
Napisał Slawko
Jack001, chyba sobie kpiny urzadzasz z forumowiczów.
podajesz spalanie ze wskaxnika, zamiast zmierzyc fizycznie i zamiast na dzień dobry zresetowac kompa pokładowego, przez tyle czasu ...... , szkoda gadac.
Po prostu nie wiedział:-) Może to kobieta, blondynka tylko pod męskim nickiem :-)
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2008, 13:08   #53
Ghia X
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2008
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Panowie, tak naprawde to moze byc wszystko z tym silnikiem. Od drobiazgow po naprawde powazna awarie. Problem tylko w tym, ze nie mozna dojsc do przyczyny. Wkurza mnie to coraz bardziej!!! :565:
P.S.
Ostatnio musialem wyjechac w dluzsza trase (ok. 1000km). Po przejechaniu jakis 300-400km zauwazylem ze samochod powoli zaczal tracic (i tak juz kiepska) dynamike. Mniej wiecej w polowie drogi powrotnej, czyli po ok. 800 km, praktycznie juz nie reagowal na nacisniecie gazu. Opoznienie miedzy nacisnieciem pedalu a jakakolwiek reakcja bylo nawet kilkusekundowe. Nawet jak depnalem gaz w podloge wkrecal sie na obroty strasznie wolno. Co oczywiste przyspieszenie bylo na poziomie malucha.
Podejrzewalem przegrzanie silnika, ale caly czas trzymal optymalna temperature. Wentylator tez sprawny, bo bylo go czasem slychac. Poziom plynu w chlodnicy rowniez ok. Zadnych wyciekow z ukladu chlodzenia nie zanotowalem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niezly rebusik z ta moja Puszka Pandory.

Aha,
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Panowie, dobra flaszka dla tego, kto da mi namiary na solidny warsztat w okolicach Siedlec lub Katowic.
Ghia X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2008, 14:50   #54
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Sprawdz czy Ci czasem nie pali na 3 gary...
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2008, 19:46   #55
Jack001
ford::average
 
Avatar Jack001
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benz. automat
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Cytat:
Slawko napisał(a):

Jack001, chyba sobie kpiny urzadzasz z forumowiczów.
podajesz spalanie ze wskaxnika, zamiast zmierzyc fizycznie i zamiast na dzień dobry zresetowac kompa pokładowego, przez tyle czasu ...... , szkoda gadac.

Jaja sobie robicie! Ja tu się przejmuję, a wy co, kpiny jakieś sobie urządzacie. No dziękuję!!!

Jak napisałem w którymś z poprzednich postów, komputer był zresetowany (odłączony akumulator) tuż przed tym jak kupiłem samochód.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To co, mam resetować komputer dwa razy na dzień???

A co do wskazań średniego spalania ze wskaźnika. To po jaką chol.... on jest.
Nie zakładałem, że wskazania średniego spalania będą idealne, ale też nie przypuszczałem że będą dwukrotnie wyższe.
A tak apropo. To jeżeli wskaźnik podaje średnie spalanie to z jakiego okresu czasu czy przebiegu.
Jak to u Was jest. Co jaki czas średnie spalanie jest uaktualniane?
Dzisiaj jak jechałem to znowu było coś nie tak, ale szybko wróciło do normy.
To co radzicie, faktycznie komputer zresetować?
Jack001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2008, 19:55   #56
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

zresetowanie komputera pokładowego a zresetowanie komputera -sterownika silnika, to dwie rózne rzeczy.
komp pokładowy czyli ten co pokazuje przebieg, srednie spalanie, chwilowe spalanie, czyli wszystko to co jest na wyswietlaczu w zegarach, nie resetuje sie po odłaczeniu aku(no chyba, ze odłaczysz aku na dwa-trzy dni).
jesli chodzi o procedure resetowania kompa pokładowego(nie mylic ze sterownikiem silnika) to masz ja opisana w instrukcji obsługi samochodu, jesli nie masz instrukcji, to tez jest gdzies opisane na forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 12:50   #57
Ghia X
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2008
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Powtorze jeszcze raz wczorajszego posta

...Ostatnio musialem wyjechac w dluzsza trase (ok. 1000km). Po przejechaniu jakis 300-400km zauwazylem ze samochod powoli zaczal tracic (i tak juz kiepska) dynamike. Mniej wiecej w polowie drogi powrotnej, czyli po ok. 800 km, praktycznie juz nie reagowal na nacisniecie gazu. Opoznienie miedzy nacisnieciem pedalu a jakakolwiek reakcja bylo nawet kilkusekundowe. Nawet jak depnalem gaz w podloge wkrecal sie na obroty strasznie wolno. Co oczywiste przyspieszenie bylo na poziomie malucha.
Podejrzewalem przegrzanie silnika, ale caly czas trzymal optymalna temperature. Wentylator tez sprawny, bo bylo go czasem slychac. Poziom plynu w chlodnicy rowniez ok. Zadnych wyciekow z ukladu chlodzenia nie zanotowalem...
:fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9
Ghia X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 13:28   #58
mpkb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Witajcie, wprawdzie nie w Fordzie tylko w oplu ale mialem podobne objawy. I co zadziwiające też nie znalazłem żadnego fachowca który szybko i sprawnie rozpoznałby i naprawiłby usterkę.
A była banalna: przetarty kabel od cewki zapłonowej oraz pomyloną kolejność na 2 świecach.
A skutki to urwany zawór i grubsza robota - i wtedy każdy z mechaniorów był bardzo mądry.
Nie twierdzę że to to ale objawy identyczne,( sprawdzenie kabli to 5 minut roboty i przynajmniej 1 możliwość wyeliminowana.
Pozdrawiam
mpkb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2008, 16:26   #59
ultra
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2008
Postów: 73
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Cytat:
Napisał mpkb
Witajcie, wprawdzie nie w Fordzie tylko w oplu ale mialem podobne objawy. I co zadziwiające też nie znalazłem żadnego fachowca który szybko i sprawnie rozpoznałby i naprawiłby usterkę.
A była banalna: przetarty kabel od cewki zapłonowej oraz pomyloną kolejność na 2 świecach.
A skutki to urwany zawór i grubsza robota - i wtedy każdy z mechaniorów był bardzo mądry.
Nie twierdzę że to to ale objawy identyczne,( sprawdzenie kabli to 5 minut roboty i przynajmniej 1 możliwość wyeliminowana.
Pozdrawiam
czyli moj wczesniejszy post nie byl taki glupi :566:
czy ghia x sprawdzil to co wymienilem?chyba nie
ultra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2008, 23:37   #60
mad8307
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Warszawa
Postów: 3
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

To ja mam ostatnio tez niezle jaja.. miesiac temu odebralem samochod z serwisu (mala stluczka, wymieniony zderzak, maska, wzmocnienie przednie) - powiedziano mi jeszcze, ze po naprawie samochod potrafil sam zgasnac podczas jazdy - komputer pokazal nieprawidlowe cisnienie paliwa - blad skasowano. Wczesniej oczywiscie nigdy nie gasl, czasem odpalal za drugim razem, ale nikt nie byl w stanie stwierdzic przyczyny takiego zachowania sie auta.

Szczesliwy odebralem samochod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystko ladnie pieknie.. 3 dni pozniej podczas jazdy (ok 80km/h) nagle zaczal mi szarpac strasznie, tak jakby sie krztusil.. telefon do mechanika - wylacz i wlacz silnik i zobacz czy dalej sie to dzieje.. taa... nie chcial odpalic.. nie reagowal na pedal gazu podczas uruchamiania.. po przekreceniu kluczyka wchodzil na obroty i momentalnie gasl.. za jakims 5-8 razem zapalil, nadal jednak cos szarpal.. chwile pozniej tankowalem.. po tankowaniu wszystko mu przeszlo. Dwa kolejne dni nic sie nie dzialo, trzeciego dnia jechalem z Warszawy do Gdanska.. Po przejechaniu jakis 100km nagle zaczal swirowac.. nie przyspieszal jak nalezy, zatrzymywal sie na 3 albo 4 tys obrotow.. wyprzedzanie ciezarowki z predkoscia tico nie nalezy do najprzyjemniejszych. Na 5 biegu max 140 km/h i dalej nic.. z kolejnymi kolometrami bylo tylko gorzej. Co ciekawe, po wylaczeniu silnika i wlaczeniu go ponownie wszystko bylo ok, ale po przejechaniu paru km znowu to samo. Katorga.

Samochod zostal podpiety pod komputer, oczywiscie zero bledow. Trasa powrotna do Warszawy to samo - po kilkudziesieciu kilometrach wariowal. Jak udalo mi sie rozpedzic do ok 140 km/h to pod Warszawa mialem dwa razy taka akcje, ze juz kompletnie przestawal reagowac na pedal gazu i sam zwalnial powoli do 80km/h.. pobocze, wylaczenie silnika, wlaczenie.. i proba dojechania do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po nocy samochod zachowywal sie ok, na krotkich trasach w miescie zero problemow z samochodem, tak jakby mu przeszlo.

Znowu podpiety pod komputer - 3h sprawdzali wszystko po kolei, zero bledow. Zawor EGR - zero bledow, sonda lambda - zero bledow. Dwa tygodnie sie nic nie dzialo.. i nagle podczas jazdy znowu - cisne gaz a tak jakos nie za dobrze przyspiesza - oho, znowu to samo.. ale po jakims kilometrze nagle dostal jakby kopa w tylek i smignal do przodu.

Ciekaw jestem, kiedy znowu takie kwiatki wyjda.. i czy jak nastepnym razem pojade w trase historia sie powtorzy.

Dzisiaj w drodze do pracy nagle mi cos zaczelo brzeczec pod podloga, myslalem, ze jakies mocowanie tlumika, co sie okazalo - katalizator do wymiany. Moze to on powodowal bledy? A moze macie jeszcze jakis inny pomysl? Bo ja juz mam dosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aha, jak wrzucam luz, np na swiatlach, to obroty spadaja mu do jakis 500.. podbija je do 1200 i tak kilka razy pod rzad. To normalne? W poprzednich samochodach nie mialem takich atrakcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mad8307 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.