Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2008, 10:28   #31
tomdom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Re: [mk3] Czujniki cofania - pytanko ??

Pewnie masz rację. Dziwie mnie tylko, że czasem wszystko wraca do normyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cóż nie ma co teoretyzować, poraz sprawdzić jak to jest naprawdę.

__________________
GHIA X full wypas + wentylowana skóra i masa dodatków Czego chcieć więcej
tomdom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 10:59   #32
rytek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2007
Skąd: Katowice
Postów: 32
Domyślnie Re: [mk3] Czujniki cofania - pytanko ??

Cytat:
Napisał rytek1
Witam znalazłem coś takiego czy to było by dobre bo jest od innej marki ale wyglądowo i oznaczenia takie same.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pużniej wkleję to co ja mam

TEN JEST MÓJ

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Czylki panowie gdzie trzeba odłączyć przy centralce czy przy czujnikach. tak jak niżej na zdjęcju po prawej stronie cztery kable w dolnym żędzie, odłaczyłem i dalej piszczało natomiast jak wyjołem bespiecznik przed centralką to piszczało i po chwili przerwa jeden sygnał i dalej piszczało i tak na okragło.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rytek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 11:02   #33
gsg7dl
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: Tychy
Model: C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Re: [mk3] Czujniki cofania - pytanko ??

Podobne objawy - ciągły pisk.
Wyczyściłem styki w złączach każdego z czujników, uszczelniłem i ... działa.
Serwis też zdiagnozował uszkodzenie czujnika, a drugi centralki...ASO.
ParkPilot Boscha stosowany w Mondeo, Audi, VW jest b. mało awaryjny, rzadko pada jakiś element.
Pozdr. :fcp14
gsg7dl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2008, 16:34   #34
ginal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-04-2008
Skąd: Warszawa
Postów: 5
Domyślnie Re: [mk3] Czujniki cofania - pytanko ??

Mam podobny problem u siebie - po wbiciu wstecznego jest ciągły sygnał i nic się nie zmienia wraz ze zbliżaniem się do przeszkody. Jak się doczytałem to muszę sprawdzić po kolei czujniki i centralkę. Jako że swojego mondziaka mam dopiero od tygodnia to chcę spytać gdzie szukać centralki czujników. Czy to będzie w tym miejscu co podał rytek1?

Dodaję że mój mondziak to model z 2001 kombi
ginal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2008, 08:23   #35
bastek_m
ford::advanced
 
Avatar bastek_m
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0TDDI 147KM
Rocznik: 2001
Postów: 242
Domyślnie Re: [mk3] Czujniki cofania - pytanko ??

Witam wszystkich, również jestem od niedawna użytkownikiem mondziaka i mam ten sam problem z fabrycznym czujnikiem cofania tak więc bardzo mi pomogły wasze porady i jak tylko wrócę z pracy to zaraz zabieram się za łobuza bo jak jest to ma działać jak należy.

Cytat:
Napisał ginal
Jako że swojego mondziaka mam dopiero od tygodnia to chcę spytać gdzie szukać centralki czujników. Czy to będzie w tym miejscu co podał rytek1?

Dodaję że mój mondziak to model z 2001 kombi
@ginal Myślę że fabryczne umieszczają w tym samym miejscu.

Pozdrowionko
__________________
Pozdrowionko
bastek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2009, 15:54   #36
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: [mk3] Czujniki cofania - pytanko ??

Witam Szanownych kolegów.
Od niedawna jestem również posiadaczem mondka (2004) w wersji "wszystkomającej" i o dziwo wszystkie gadżety działają oprócz właśnie parktronica. A objaw mam taki, ze po wrzuceniu wstecznego biegu zapiszczy raz potem innym tonem znowu raz, potem znowu zapiszczy i innym tonem dwa razy i potem znowu raz i innym trzy razy i się wyłącza. Oczywiście o jakiejkolwiek reakcji w czasie zbliżania się do przeszkody nie mam mowy. I teraz moje pytanie. Czy należy wnioskować ze mam uszkodzone 3 czujniki, czy może jeszcze co innego i jak się za to zabrać? No bo skoro są i zderzak jest dziurawy to fajnie by było, zeby działały. Liczę na jakąś pomocna dłoń, albo chociaż poradę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozdrawiam.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.