Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2008, 14:11   #341
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

MDMcapital - dzięki, poczekam może kol. @docento się odezwie w tej sprawie. jeśli nie to nauczę się francuskiego :fcp18
mam jeszcze prośę, gdybyś mógł coś odpowiedzieć dlaczego mapa mi nie nawiguje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak pisałem jest to toyota 07-08. moją pozycję cały czas uaktualnia podczas jazdy, ale nie wyświetla mi okienek z następnym manewrem i dość słabo wyszukuje nową trasę. kończy się tak, że patrzę na ekran i jadę sobie innymi drogami a wyznaczoną, zieloną trasę widzę gdzieś z boku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakiś pomysł??

mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2008, 18:01   #342
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

wylacz major road czy jakos tak. moze pomoze.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2008, 19:52   #343
arek205
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus Titanum
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał mkrek
MDMcapital - dzięki, poczekam może kol. @docento się odezwie w tej sprawie. jeśli nie to nauczę się francuskiego :fcp18
mam jeszcze prośę, gdybyś mógł coś odpowiedzieć dlaczego mapa mi nie nawiguje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak pisałem jest to toyota 07-08. moją pozycję cały czas uaktualnia podczas jazdy, ale nie wyświetla mi okienek z następnym manewrem i dość słabo wyszukuje nową trasę. kończy się tak, że patrzę na ekran i jadę sobie innymi drogami a wyznaczoną, zieloną trasę widzę gdzieś z boku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakiś pomysł??
Mozesz miec antene GPS popsuta tak jak ja mialem poniewaz antena na dachu nie ma zadnej uszczelki wiec woda tam sie latwo dostaje... Polecam zakup za 39 zł za allegro nowa mala antenke gps i dziala bardzo fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Titanum FULL
NAVI Denso Mapa EU + PL Gadająca :-)
arek205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2008, 23:33   #344
Prim0
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Wrocław, Świat
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI TIPTRONIC
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

To nie wina anteny
Ja tez mam takie objawy
Gdyby nie dzialala antena to nie pokazywal by pozycji
Niestety silnik samej nawigacji a dokladnie algorytm wybierania optymalnej trasy nie jest najlepszy.
Często bywa tak ze wytyczona trasa jest baaardzo okrezna a nie kiedy az za krodka (np lesna droga)
i nie wiele tu daja wlaczanie czy wylaczanie major (drogi glowne) lub przelaczanie distance/time
Dla przykladu :na wszystkich mozliwych ustawieniach z Wrocławia do Śremu denso koniecznie prowadzi mnie przez Leszno, a jest przecierz kródsza droga.
Nie wiem czy sam algorytm zaszyty jest w mapie czy we flashu denso ale wydaje mi sie ze w samym denso dlatego tak jak @mkrek wole kierowac się własną intuicją a navi(akurat tylko denso) traktować jako podgląd trasy
Prim0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 15:27   #345
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

podgląd trasy przy wyprzedzaniu. trzeba przyznac ,ze swietnie sie sprawdza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 13:53   #346
bocheno
ford::advanced
 
Avatar bocheno
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: wawa
Model: S-Max/B-Max
Silnik: 2.0EB/1.0EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 270
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Prim0
Niestety silnik samej nawigacji a dokladnie algorytm wybierania optymalnej trasy nie jest najlepszy.
Zdecydowanie lepiej działa "silnik" navi TNS niż Jaguara. "Kotek" za to ma lepszą bazę POI i dużo ciekawiej wygląda (lasy czy linie kolejowe). Coś za coś. Poczekamy na aktualizację może się poprawią... może.
bocheno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 20:44   #347
arek205
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus Titanum
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Mam jeszcze jedno pytanko. Jak wczesniej pisalem mam popsuta oryginalna antene GPS. z tego co widzialem to dochodza tam 3 kabelki (2 czarne i jeden innego koloru). Wiem ze jeden z nich jest od radia a dwa pozostale od GPS-a. Czy ktos moze wie ktore kabelki sa od GPS-a?
Mam pytanko apropo Bluetootha jeszcze. Czy nie wiecie moze gdzie mozna dostac oryginalnego Blutootha nokii do tego zestawu Denso (oczywiscie oprocz ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ?
__________________
Titanum FULL
NAVI Denso Mapa EU + PL Gadająca :-)
arek205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 21:12   #348
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

moduł którego fotki zamieściłem parę stron temu miał mozliwość wyboru języka do zaprogramowania (anglia niemcy francja włochy ). jaki moduł ma kolega mkrek Bóg raczy wiedzieć ,moze jakiś "part number" by pomógł .

oryginalny BT można kupić w trzech miejscach - ASO , alle... , schrot - your choice

ps. jeszcze jedno

" Kierując te pytania do wszytkich kolegów mam nadzieję, że ten temat nie przekształci się w "płatny", bo zaczyna mi takim zalatywać. Może jest jeszcze szansa na darmowe porady.
Pozdrawiam
mkrek "
szlag mnie trafia kiedy zamiast siedzieć sobie spokojnie , popijając piwko - szukam , kombinuję , sprawdzam i co
" powiedzcie mi ale darmo , bo ja za wiedzę nie płacę "

to wiedz że
- wiedza to naprawdę drogi towar
- gdybym chciał kasy za swe wiadomości to w moim opisie byłby mój numer konta
no to tyle
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 21:22   #349
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał bocheno
Cytat:
Napisał Prim0
Niestety silnik samej nawigacji a dokladnie algorytm wybierania optymalnej trasy nie jest najlepszy.
Zdecydowanie lepiej działa "silnik" navi TNS niż Jaguara. "Kotek" za to ma lepszą bazę POI i dużo ciekawiej wygląda (lasy czy linie kolejowe). Coś za coś. Poczekamy na aktualizację może się poprawią... może.
Moim zdaniem to nie "silnik" a sposób opisania dróg.
U nas jest kilka MAJOR a reszta to cantry :fcp26
Do tego nie wszystkie są naniesione bez błędnie (przerwy kilku metrowe), i wtedy niestety planuje trasę dookoła.
Mam taką jedną drogę gdzie często śmigam i w jednym miejscu (granica powiatów) każe mi zawracać a po przejechanie tego miejsca prawidłowo kalkuluje trasę =
Nie ma się co dziwić - jeszcze pare lat temu gro dróg i mostów było tajne/specznaczenia
:fcp29
__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 22:14   #350
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

@docento, nie masz powodów żeby się obruszać. widać przecież, że udzielasz się na forum, co w swojej oficjalnej treści musi być z założenia bezpłatne.

jeśli chodzi o wiedzę...- wiem, że wiedza to drogi towar, bo sam taką dysponuję zawodowo (co prawda w innym zakresie) i otrzymuję za nią zapłatę.

co do numerów konta a w nawiązaniu do mojego wcześniejszego postu, że zaczyna forum zalatywać na płatne, to chciałbym Ci zakomunikować, że miałem kontakt od osób z forum, które w swoim opisie nie mają numeru konta a na PW ofiarowały mi pomoc w cenie 100 zł w temacie denso (nota bene nie mam do nich pretensji - takie były ich warunki i przyjmuje je lub nie). stąd też wyrażanie przeze mnie nadzieji, że są jeszcze osoby, które pomogłyby z pasji do tematu (czyt. nieodpłatnie - odpłatnie taką pomoc oferują też w ASO). ponieważ jestem akurat w tym temacie zielony dużo grzecznie pytałem, ale nie otrzymywałem oficjalnej odpowiedzi, co pozwoliło mi wyciągnąć wnioski, że pomoc mogę otrzymać jedynie odpłatnie.

jeśli więc jesteś w stanie tej tezie zaprzeczyć, to spróbuj pomóc mi w moim problemie "braku navigowania i okienek z następnym skrętem". wiele w tym temacie już danych podałem (od strony 17) a jeśli trzeba, to podam jeszcze dodatkowe tylko nie wiem jakie.
jeśli (jak zrozumiałem z początku Twojego postu) mógłbyś pomóc też w temacie BT to "part number" postaram się odnaleźć. proszę jednak o wyrozumiałość, bo na razie nie wiem gdzie go szukać a po drugie do końca tygodnia rozstaję się z autem.
wierzę, że po tych wyjaśnieniach zrozumiecie powody dla których pisałem wcześniej przytoczony post.
jeszcze raz pozdrawiam
mkrek
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.