Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2008, 21:46   #261
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Jarek_Onet
Koledzy aby podłączyć oryginalny moduł BT trzeba się upewnić czy samochód (obojetne czy Mondeo 2001-2007, Focus II, Fiesta 2001-2006 czy też Fusion) ma wiązkę umozliwiającą takie podłączenie. Niestety wiele samochodów takich wiązek nie ma i w prosty sposób tego nie da się zrobić bez ingerencji w wiązkę.
Potwierdzam, też dostałem taką informację
jednakże aby wykorzystac wszystkie funkcje DENSO i tak jest niezbedne połączenie kablowe

__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 21:54   #262
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał criso
cd BT w denso
Cytat:
Napisał docento
sądząc po rysunkach moduł bt (o ile go posiadasz) powinien być zamontowany nad modułem navigacji/DVD
No i znalazłem. Moduł był podpięty. Wypiąłem włączyłem ponowie, ale nadal nie działa. Teraz albo to sprawa modułu (spalony), albo kwestia bezpiecznika, o ile taki jest przypisany do BT. Załączam zdjęcie bezpieczników. Może ktoś wie który bezpiecznik odpowiada za BT.
Pozdrawiam

W instrukcji nie jest on opisany jako bezpiecznik do BT, prawdopodobnie jest to ten sam bezpiecznik który zasila zespół AUDIO. W razie problemów (braku oryginalnej instrukcji) proponuję wejść na stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tam jest instrukcja do Twojego Focusa i na jednej ze stron opisane są wszystkie bezpieczniki
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2008, 12:45   #263
wasylakos
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Wreszcie Nawigacja zaczyna widziec satelity :fcp2 . Od poczatku mialem sliczny znaczek przekreslonej satelitki. Uzdrowienie przyniosł ten watek i info o "Antenie GPS GT5 Comand Alpine Clarion Pioneer" do kupienia na allegro za 39zł. Problem jest tylko z zasiegiem bo narazie działa mi dopiero po umieszczeniu na dachu. Troche to nie poreczne, zeby przyklejac za kazdym razem magniesik na dachu, tak jak to robia inni z antenami SB-radia.
Jeszcze sie rozejrze, gdzie ja umiescic zanim rozbiore pol auta i umieszcza ja pod sufitem.
Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2008, 13:08   #264
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Rozebrać pół auta :fcp4 Ja swoją umieściłem najprościej i najskuteczniej jak się dało :fcp1 = belce wzmocnienia, wystarczy wyjąć schowek pasażera i masz miejsca aż do bólu :fcp14
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2008, 14:12   #265
Jelonek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2005
Skąd: okolice Krakowa
Model: Mondeo BWY
Silnik: 20 TDCi 115 km
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Koledzy, dajcie jakieś zdjęcie kluczyka do wyjmowania denso, zaczynam się bawić...aha i może macie dostęp do microcata i zapodacie numerek tej wiązki co ją trzeba wmienić żeby moduł VCM blutufowy poszedł...w Aso się doktoryzowali i nie znaleźli...
właśnie wygrzebałem starą nokię 6310 i podpiąłem do instalacji jaką miałem w wozie tzn taką jak opisywał @xx33xx, ale mam jeden problem nie może mi znależć telefonu, pisze że "wyszukuje please wait" i takie tam, ale tak przez długi czas i nic...może macie jakieś doświadczenia z takim problemem, dodam że telefon się ładuje więc kabel raczej ok, tak dla doświadczenia chciałbym uruchomić kablowe połączenie i może dorobić sę bluetooth-a, pozdrówki
__________________
Jelonek
Mondeo kombi 2,0 TDCi`04 ghia
Seat Ibiza 1,4 TDI`07
Jelonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2008, 21:41   #266
sygulap
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo ghia x
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam!
od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mondka z denso. po zakupie działał mi zestaw po kablu na starej nokii jednak gdy zaznaczyłem w menu BT nie odnajduje telefonu zarówno przez BT ani przez kabel .Odznaczenie tej opcji nie pomaga. Aha tydzień temu nabyłem płytke do navi bodajże od jaguara i jest ona ok.
sygulap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2008, 13:30   #267
xx33xx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2008
Skąd: BIAŁYSTOK
Postów: 18
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Jelonek
Koledzy, dajcie jakieś zdjęcie kluczyka do wyjmowania denso, zaczynam się bawić...aha i może macie dostęp do microcata i zapodacie numerek tej wiązki co ją trzeba wmienić żeby moduł VCM blutufowy poszedł...w Aso się doktoryzowali i nie znaleźli...
właśnie wygrzebałem starą nokię 6310 i podpiąłem do instalacji jaką miałem w wozie tzn taką jak opisywał @xx33xx, ale mam jeden problem nie może mi znależć telefonu, pisze że "wyszukuje please wait" i takie tam, ale tak przez długi czas i nic...może macie jakieś doświadczenia z takim problemem, dodam że telefon się ładuje więc kabel raczej ok, tak dla doświadczenia chciałbym uruchomić kablowe połączenie i może dorobić sę bluetooth-a, pozdrówki
zdjęcia kluczy do navi denso ford :[attachment=0:1i1cvtm6]4x_klucze navi denso ford.jpg[/attachment:1i1cvtm6]
i link do stronki gdzie możesz je kupić : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pozdrawiam Marcin N.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 4x_klucze navi denso ford.jpg (23.1 KB, 1344 wyświetleń)
xx33xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2008, 16:28   #268
arek205
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus Titanum
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał MDMcapital
Cytat:
Napisał arek205
Witajcie,
Ja mam takie pytanko... Otoz mam mapke Polski Toyoty ktora dziala w Denso i jak sie uruchomila to sie bardzo ucieszylem... Ale jest jeden problem... Bo caly czas mam w kewym gornym rogu przekreslona antene GPS (a wlasciwie to satelite) i nie wiem co to oznacza (tzn zapewne ze system nie jest polaczony z satelita ale jak jade samochodem to mapka sie przesowa)... :-/ Czy trzeba ja skalibrowac w jakis sposob?? czy moze jakos ustawic? Czy da sie sprawdzic czy to Denso wykrywa jakies satelity?

Bardzo bym sie ucieszyl jakby mi ktos pomogl...

Aha mam jeszcze pytanie apropo tego modułu BT Nokii montowanego w fordach... Czy da sie go gdzies dostac w okolicach warszawy?? Pisaliscie ze ktos sie tym zajmuje w Szczecinie z Media Marktu... Byliscie u tego czlowieka, zeczywiscie ma mozliwosc zalozenia takiego modulu??
Objaw który opisałeś to:
Uszkodzona antena GPS - ewentualnie przynajmniej odlączona
Sprawdz czy jest podlączony taki mały wtyk do napędu DVD - sa tylko dwa i łatwo je odróznić
Do napedu raczej jest wlaczona wtyczka poniewaz wsadzilem tam reke i mysle ze jest podlaczony...
Oto fotka z ilosci satelit z menu serwisowego:
[attachment=2:348wxbgk]DSC00350.JPG[/attachment:348wxbgk]

Na tej fotce chyba widac ze satelity sa widoczne i ze raczej wszystko dziala....
Jeszcze sie pocieszam troszke ze wine za to wszystko ponosic moze mapa bo po wybraniu polski nie widac jej konturow na wyswietlaczu:
[attachment=0:348wxbgk]DSC00352.JPG[/attachment:348wxbgk]

Jeszcze mam pytanie co do tej nawigacji. Jak zrobic zeby ona sama mnie przeniosla do miejsca gdzie jestem?

Aha po wejsciu do menu serwisowego i wejsciu w jakas opcje (dokladnie nie pamietam ale to ktoras z wierzchu) moim oczom ukazuje sie cos takiego:

[attachment=1:348wxbgk]DSC00351.JPG[/attachment:348wxbgk]

Czy to dobrze czy cos jest nie tak?? (sprawdzalem przy wylaczonym i wlaczonym silniku a tu "Voltage" caly czas jest na 0mV)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00350.JPG (75.3 KB, 1555 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00351.JPG (87.1 KB, 1521 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00352.JPG (81.2 KB, 1519 wyświetleń)
__________________
Titanum FULL
NAVI Denso Mapa EU + PL Gadająca :-)
arek205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2008, 16:51   #269
junior_77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2007
Skąd: Szczecin
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Kup antenę z alle i po kłopocie. (trzeba lekko "zmodyfikować" wtyczkę)
junior_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2008, 17:36   #270
xx33xx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2008
Skąd: BIAŁYSTOK
Postów: 18
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał junior_77
Kup antenę z alle i po kłopocie. (trzeba lekko "zmodyfikować" wtyczkę)
potwierdzam i ja , miałem te same objawy co ty ,zmienilem antene i wszystko zaczeło działać :fcp29
xx33xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.