Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2008, 19:35   #251
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

sądząc po rysunkach moduł bt (o ile go posiadasz) powinien być zamontowany nad modułem navigacji/DVD
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg graphicCAIJDO3O.jpg (39.9 KB, 1177 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg graphicCAF42FYL.jpg (47.0 KB, 1139 wyświetleń)

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2008, 07:27   #252
Andys
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MK4
Silnik: TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał docento
Na ekranie Display info jest fault $9342 - "Replace Unit"
Dla uzupelnienia dodam, ze Denso z softem z 2003 roku, bez updatow, mapa Toyoty 2007-2008.
Właśnie okazało się że też mam taki błąd. Czy ktoś wie co on oznacza? Co niby trzeba wymienić?
Andys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2008, 13:06   #253
criso
ford::beginner
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: wrocław
Model: focus II gia
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

sądząc po rysunkach moduł bt (o ile go posiadasz) powinien być zamontowany nad modułem navigacji/DVD
Dzieki, to wygląda sensownie. Tam jeszcze nie zaglądałem, ale dziś sprawdzę.
Pozdrawiam
criso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2008, 13:56   #254
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał docento
przy wymianie szyby żaden szklarz nie demontuje podsufitki , więc nic pod nią nie spartolił (argument żeby nie demontowac tego badziewia)
osłony słupków A to już inna sprawa , a tak się składa , że pod lewą idą kable od anteny i być może struna do cięcia przecięła coś więcej niźli klej do szyb
Dzięki za info. Na pewno będą pomocnę. A to, że jest w lewym a nie prawym słupku to dość... dziwne. Niestety wygląda na to, że zabawa będzie większa niż myślałem, bo np. kable od stopki wydawały się iść w stronę prawą, ale wygląda na to, że pewnie są zakręconę.
Na pewno po demontażu słupka dużo powinno się wyjaśnić.

PS.
Cytat:
aha ,a uszkodzone światłowody kleisz na kropelkę . ten kabel przy uszkodzeniu się wymienia w całości , a nie łata i ceruje
Uszkodzoną mam antenę gps, anteny gsm nie używam, a radiowa gra ok. Nie łącze światłowodów kropelką tylko zlecam spawanie za parę zł, zamiast wymieniać kilkadziesiąt metrów przewodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego wolałbym wymienić sam przewód antenowy. W ostateczności przykleje na szybie dodatkową antenę gps, na którą właśnie czekam - relację zdam później Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2008, 22:13   #255
criso
ford::beginner
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: wrocław
Model: focus II gia
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

cd BT w denso
Cytat:
Napisał docento
sądząc po rysunkach moduł bt (o ile go posiadasz) powinien być zamontowany nad modułem navigacji/DVD
No i znalazłem. Moduł był podpięty. Wypiąłem włączyłem ponowie, ale nadal nie działa. Teraz albo to sprawa modułu (spalony), albo kwestia bezpiecznika, o ile taki jest przypisany do BT. Załączam zdjęcie bezpieczników. Może ktoś wie który bezpiecznik odpowiada za BT.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00003.JPG (228.5 KB, 1147 wyświetleń)
criso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 20:53   #256
arek205
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus Titanum
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witajcie,
Ja mam takie pytanko... Otoz mam mapke Polski Toyoty ktora dziala w Denso i jak sie uruchomila to sie bardzo ucieszylem... Ale jest jeden problem... Bo caly czas mam w kewym gornym rogu przekreslona antene GPS (a wlasciwie to satelite) i nie wiem co to oznacza (tzn zapewne ze system nie jest polaczony z satelita ale jak jade samochodem to mapka sie przesowa)... :-/ Czy trzeba ja skalibrowac w jakis sposob?? czy moze jakos ustawic? Czy da sie sprawdzic czy to Denso wykrywa jakies satelity?

Bardzo bym sie ucieszyl jakby mi ktos pomogl...

Aha mam jeszcze pytanie apropo tego modułu BT Nokii montowanego w fordach... Czy da sie go gdzies dostac w okolicach warszawy?? Pisaliscie ze ktos sie tym zajmuje w Szczecinie z Media Marktu... Byliscie u tego czlowieka, zeczywiscie ma mozliwosc zalozenia takiego modulu??
__________________
Titanum FULL
NAVI Denso Mapa EU + PL Gadająca :-)
arek205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 21:22   #257
pike
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 201
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

@arek205 bylem w tym media licząc ze magik coś wymyśli. Ale lipa , podłączy on ci moduł ale zestawu głośnomówiącego np. nokii pod istniejącą instalacje audio....wiec lipa.
pike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 21:29   #258
arek205
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus Titanum
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Aha czyli to nie jest to co sa zdjecia na forum tutaj tak?? czy to dziala ogolnie z tym Denso przez BT czy to tylko oddzielny modol i poprostu jest bo jest...??
__________________
Titanum FULL
NAVI Denso Mapa EU + PL Gadająca :-)
arek205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 21:30   #259
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Koledzy aby podłączyć oryginalny moduł BT trzeba się upewnić czy samochód (obojetne czy Mondeo 2001-2007, Focus II, Fiesta 2001-2006 czy też Fusion) ma wiązkę umozliwiającą takie podłączenie. Niestety wiele samochodów takich wiązek nie ma i w prosty sposób tego nie da się zrobić bez ingerencji w wiązkę.
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 21:44   #260
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał arek205
Witajcie,
Ja mam takie pytanko... Otoz mam mapke Polski Toyoty ktora dziala w Denso i jak sie uruchomila to sie bardzo ucieszylem... Ale jest jeden problem... Bo caly czas mam w kewym gornym rogu przekreslona antene GPS (a wlasciwie to satelite) i nie wiem co to oznacza (tzn zapewne ze system nie jest polaczony z satelita ale jak jade samochodem to mapka sie przesowa)... :-/ Czy trzeba ja skalibrowac w jakis sposob?? czy moze jakos ustawic? Czy da sie sprawdzic czy to Denso wykrywa jakies satelity?

Bardzo bym sie ucieszyl jakby mi ktos pomogl...

Aha mam jeszcze pytanie apropo tego modułu BT Nokii montowanego w fordach... Czy da sie go gdzies dostac w okolicach warszawy?? Pisaliscie ze ktos sie tym zajmuje w Szczecinie z Media Marktu... Byliscie u tego czlowieka, zeczywiscie ma mozliwosc zalozenia takiego modulu??
Objaw który opisałeś to:
Uszkodzona antena GPS - ewentualnie przynajmniej odlączona
Sprawdz czy jest podlączony taki mały wtyk do napędu DVD - sa tylko dwa i łatwo je odróznić
__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.