Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2008, 21:02   #241
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał smook
Ja wrócę raz jeszcze do antety forda.
Wiem, że mam uszkodzoną (ale najprawdopodobniej jest to kabel uszkodzony np. podczas wymiany szyby).
Po odkręceniu lampki, widzę, że do antenty (stopki) wchodzą trzy kable - dwa czarne i między nimi zielony.
Podejrzewam, że może chodzić o radio/gps i antenę telefonu (ale modułu gsm nie mam).

Zanim kupię na allegro drugą antenę, zastanawiam się czy nie zacząć od wymiany samego kabla, bo jednak wolałbym mieć antenę w stopce. Czy stopka (antena gps) jest rozbieralna, albo czy przerabiał ktoś coś podobnego?
zacznij od wymiany kabla , który kosztuje ok 300 pln i prawie nigdy się nie psuje - tak naprawdę to odkręć stopę anteny i jak radził MDM obejrzyj czy jej rudy nie ogryzł .

Cytat:
Napisał criso
witam
nie dawno kupiłem focusa z 2007 wersja GHIA. Ma wbudowany cały zestaw DESO. Niestety okazało się że moduł BT nie działa (telefon jest nieaktywny i brak sterowania głosem)
Cenną uwagę znalazłem od "docento"., " a przy okazji jeśli chodzi o moduł telefonu BT/VCM to nigdy nie był on zintegrowany z DENSO .
w MONDEO jest zamocowany pod obudową nagrzewnicy/parownika i komunikuje się z radiem za pośrednictwem magistrali CAN ." W związku z tym robiłem przekładki Denso z drugiego forda i mój działał (tz był aktywny telefon) w drugim aucie, a Denso z tamtego forda w moim nie działało. Stąd wniosek że moduł BT jest uszkodzony lub wymontowany. Moja prośba jest następująca. Czy ktoś wie w którym miejscu znajduje sie moduł BT , abym mógł do wyjąć i podmienić.
pozdrawiam
moduł telefonu musi sie zgłosić nie ważne czy jest z tego auta czy nie (to nie VW i zapisy modułów do gateway-a) , ma być żółta ikona bt w menu telefonu .
sam moduł jest za schowkiem (focus II !!! , w mondeo jest pod nagrzewnicą) - oto pogłądowe rysunki dotyczące wymiany modułu bt z etis-a
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg graphicCASUYJGI.jpg (49.7 KB, 1513 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg graphicCAF42FYL.jpg (47.0 KB, 1507 wyświetleń)

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 21:15   #242
xx33xx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2008
Skąd: BIAŁYSTOK
Postów: 18
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

ludzie bedą czytac panie docencie bez urazy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xx33xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 21:22   #243
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Ludzie , czytajcie . Stronę temu "criso" napisał " nie dawno kupiłem focusa z 2007 wersja GHIA " , a wy walicie z podpowiedziami i rysunkami od mondka . Z taką pomocą to on tego modułu do grudnia nie znajdzie .
bez urazy , pozdro wszystkim
docento
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 22:13   #244
criso
ford::beginner
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: wrocław
Model: focus II gia
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

dzięki "docento"
Jeżeli moduł jest za schowkiem to jutro spróbuję do niego dotrzeć. Dam znać jak poszło
Pozdawiam
criso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 22:30   #245
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał criso
dzięki "docento"
Jeżeli moduł jest za schowkiem to jutro spróbuję do niego dotrzeć. Dam znać jak poszło
Pozdawiam
Najpierw aktywuj ten moduł zanim rozkręcisz pół samochodu
pkt.1. naciśniej PHONE
jeśli zgłasza się telefon
pkt. Menu
wybierz poszukiwanie telefonu (ten który ma być znaleziony powinien mieć włączone BT)
jeśli zapyta cię o kod
wpisz 0000 - cztery zera, to samo w telefonie
__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 22:41   #246
criso
ford::beginner
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: wrocław
Model: focus II gia
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

witam
Zanim doszedłem do "ściany", zastosowałem wszystkie patenty jakie znalazłem na forum. Duża zasługa dzięki kolegom docento i MDMcapital. Moja diagnoza jest taka że moduł BT jest niesprawny lub go nie ma. Auto był przywiezione z Francji i było lekko uszkodzone. Ja kupiłem już po naprawie. Być może że w trakcie naprawy ktoś coś uszkodził. Mam możliwość podmianki modułu.
jutro zobaczę co z tego wyjdzie.
criso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 08:34   #247
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał docento
zacznij od wymiany kabla , który kosztuje ok 300 pln i prawie nigdy się nie psuje - tak naprawdę to odkręć stopę anteny i jak radził MDM obejrzyj czy jej rudy nie ogryzł .
Od tego zacznę, wczoraj na szybko tylko sprawdziłem jak wygląda podłączenie kabla do stopki (czyli anteny gps).

To, że prawie nigdy się nie psuje tu nie ma zastosowania bo jak mówię była wymieniana szyba i nie wiem czy przy okazji tego nie zostałą uszkodzona.
Co do ceny, to bez przesady. ok 40 zł kosztuje zewnętrzna antena z kablem i wtyczką pasującą na naszych navi, więc nawet zawsze mogę coś takiego kupić i odkręcić/uciąć kabel, tak żeby podłączyć go do oryginalnej stopki.

Byłbym wdzięczny na jakieś rysunki demontażu podsufitki, tak żeby dostać się do kabla - trochę boje się siłowo.
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 09:44   #248
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

przy wymianie szyby żaden szklarz nie demontuje podsufitki , więc nic pod nią nie spartolił (argument żeby nie demontowac tego badziewia)
osłony słupków A to już inna sprawa , a tak się składa , że pod lewą idą kable od anteny i być może struna do cięcia przecięła coś więcej niźli klej do szyb

Numer części Opis
1- Antena i podstawa anteny systemu nawigacyjnego
2- Wyświetlacz systemu nawigacyjnego
3- Odtwarzacz DVD systemu nawigacyjnego
4- łącza przewód antenowych radioodtwarzacza, systemu nawigacyjnego i telefonu komórkowego

ps.

" Co do ceny, to bez przesady. ok 40 zł kosztuje zewnętrzna antena z kablem i wtyczką pasującą na naszych navi, więc nawet zawsze mogę coś takiego kupić i odkręcić/uciąć kabel, tak żeby podłączyć go do oryginalnej stopki."

aha ,a uszkodzone światłowody kleisz na kropelkę . ten kabel przy uszkodzeniu się wymienia w całości , a nie łata i ceruje
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg graphic.jpg (47.1 KB, 1496 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 12:12   #249
wasylakos
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Jelonek
Cytat:
Napisał wasylakos
Mam problem z odbiorem sygnalu GPS.
Mapa działa, ale nie aktualizowana jest pozycja samochodu. Non stop widnieje ikona przekreslonej satelity.
Czy moze mi ktos podpowiedziec gdzie zlokalizowany jest odbiornik GPS? Czy odbiornikiem jest tylko ta antenka znajdująca sie pod anteną radiową?
sprawdź kabel przyłączeniowy gpsu do dvd w bagażniku, jak jest oki to niestety czeka Cię wymiana odbiornika gps, który jest podstawka bata anteny na dachu, cena w aso ok 260 zeta, a parę postów wyżej masz jak wydać tylko 40 i mieć ten sam efekt...
Dzieki, chyba sie na ten zakup zdecyduje. Jeszcze jedna rzecz mnie meczy, napiszcie jak to wyglada u was. Otoz, w menu serwisowym na ekranie GPS info jest lista GPSow. U mnie wyglada to tak, ze z 10 wyswietlonych satelit na bierząco aktualizowana jest pozycja 2 satelit. To by oznaczalo ze cos tam jednak odbieram...

Na ekranie Display info jest fault $9342 - "Replace Unit"
Dla uzupelnienia dodam, ze Denso z softem z 2003 roku, bez updatow, mapa Toyoty 2007-2008.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2008, 16:24   #250
criso
ford::beginner
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: wrocław
Model: focus II gia
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

poszukiwania modułu BT cd
zdjąłem obudowę schowka i nic nie znalazłem. Oczywiście była tam cała listwa z bezpiecznikami, ale nie było modułu. Pozostałe plastiki które mogłem zdjąć nie demolując auta też rozebrałem i modułu nie znalazłem. Gdyby ktoś dokładnie wiedział gdzie jest to proszę o informację, nie będę (jak to cennie napisał docento) szukał go do grudnia.
pozdro
criso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.