Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2008, 08:50   #31
roberto_w
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2005
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

sztacha a wcześniej, przed zmniejszeniem tej szczeliny, słyszałaś dźwiek załączanego elektromagnesu (takie krótkie "szczknięcie", kliknięcie, nie bardzo wiem, jak to dokładnie opisać, w każdym bądź razie chcrakterystyczny dźwięk dla załączanego elektromagnesu)?

Bo u mnie teraz cisza, a wczesniej było słychać...

roberto_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 12:39   #32
sztacha
ford::average
 
Avatar sztacha
 
Zarejestrowany: 10-05-2008
Skąd: Z miasta Łodzi się pochodzi
Model: Ford CMAX II
Silnik: TDCi 2,0 TDCI 115PS Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 144
Domyślnie Re: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Czy słyszałem to nie wiem, mój traktorek nie pozwala się wsłuchiwać w dżwięki dochodzące z innych podzespołów :fcp3 . Zanim wywaliłem tą podkładkę po włączeniu AC było słychać i odczówało się inną pracę silnika ( takie większe obciążenie ) a mimo to sprężarka się nie załączała.
sztacha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2010, 07:40   #33
robson646
ford::average
 
Avatar robson646
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 131
Domyślnie Odp: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Ile czynnika powinno być w mk3 wczoraj robiłem serwis + odgrzybienie całość za 220 złoty ściągnęli z mojej klimy 610 g czynnika 11 ml oleju później napełniona została 21 ml oleju 5 ml UV 860 g czynnika czy ta ilość jest ok?
Dodam jeszcze że podłączyli się tylko do jednego króćca czy tyak można robić? Czy to zależy od urządzenia używają BOSH ACS500.
Kolejna sprawa to to że po wyjechaniu klima mroziła pięknie a po przejechaniu około 15 km kiedy sie zatrzymałem przed zamkniętym przejazdem kolejowym usłyszałem coś jakby wystrzał sprężonego powietrza z krótko trwającym syczeniem po tym klima sama się wyłączyła... kiedy ją ponownie uruchomiłem nie chłodziła już tak jak powinna.... wróciłem do domu po około godzinie kiedy musiałem gdzieś wyjechać włączyłem i znowu mroziła nic już z tego nie rozumiem....
Może koledzy coś podpowiecie czym te objawy mogą być powodowane czy mam jechać z reklamacją żeby sprawdzili czy przypadkiem nie uciekła część czynnika czy to może wina czegoś zupełnie innego...

Z góry przepraszam za podobny post w innym temacie ale zależy mi na czasie.
__________________
robson646 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2010, 12:48   #34
mszary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Stargard Szczecinski
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

niezły dwuletni odkop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to dobrze bo to pokazuje jak dziwnym urządzeniem jest to całe Climatronic...
U mnie też - niby climatronic, ale jakoś specjalnej różnicy pomiędzy manualną klimatyzacją nie widzę. Nie ma jakiś specjalnych mrozów. jak sobie ustawię np. 15 stopni i poustawiam siłę nawiewu i tam gdzie ma wiać to po pierwsze wątpię żeby to było 15 stopni bo wcale chłodno nie jst a po drugie, jak jest ustawione 15 stopni i wcisnę "AUTO" to znika siła nawiewu tylko pojawia się napis "AUTO i zostaje te ustawione 15 stopni przez mnie. To całe AUTO to ma tak działać? Na tym to polega? Ja myślałem że jak AUTO to komputer sam mi dostosuje temperature w środku do warunków na zewnątrz...
mszary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2010, 12:57   #35
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Cytat:
Napisał mszary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sobie ustawię np. 15 stopni
najniższa temperatura to 16 stopni (przynajmniej po lifcie) a jak chcesz mieć chłodno to zamknij obieg powietrza na wewnętrzny i temp. na LO.
ogólnie dla dobrej wydajności pracy klimatyzacji należy poza kontrolą czynnika dbać również o filtr kabinowy oraz osuszacz (jak jest zużyty to spada wydajność) pomijam sprawy elektryczne bo to inna historia.
lepiej odgrzewać tematy niż śmiecić nowymi - popieram
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 21:54   #36
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

witam, tez sie podlacze pod temat. mianowicie u mnie jest tak: gdy chce wlaczyc sam nawiew zalacza mi sie rowniez klima, a kontrolka a/c sie nie swieci. nie ma mozliwosci wlaczenia samego nawiewu bez uruchamiania klimatyzacji, nawet gdy dam na pelne grzanie. test nie wykazuje zadnych bledow. powiedzcie mi czy tak ma byc (w co nie sadze, o u brata jest inaczej)? jak ktos mial taki problem to czekam na informacje jak sie go pozbyc. kontrolka a/c zalacza sie jedynie gdy wlacze odszranianie, po za tym moge ja wlaczac przyciskiem ale nic to nie zmienia, klima dziala caly czas gdy tylko wlacze sam nawiew. dodam jeszcze ze sprezarka i wentylator dzialaja bez zarzutu tzn. wentyl sie wlacza wraz z uruchomieniem klimy, a sprezarka wlacza sie i wylacza co jakis czas, chlodzi idealnie.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 09:52   #37
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Cytat:
Napisał robson646 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile czynnika powinno być w mk3 wczoraj robiłem serwis + odgrzybienie całość za 220 złoty ściągnęli z mojej klimy 610 g czynnika 11 ml oleju później napełniona została 21 ml oleju 5 ml UV 860 g czynnika czy ta ilość jest ok?
Informację na temat ilości/rodzaju czynnika chłodzącego oraz oleju znajdziesz po otwarciu maski na żółtej naklejce umieszczonej na maskownicy tuż nad chłodnicą.
pozdrawiam
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 10:19   #38
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

Powiedzcie mi jak wygląda kwestia osuszacza? Bo zasada działania jego nie jest zbyt skomplikowana i zastanawiam się jak sprawują się zamienniki. Nissena (oni chyba robią to też dla Forda) kosztuje 370 zł, więc całkiem sporo. Jakieś inne używacie?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 10:46   #39
robson646
ford::average
 
Avatar robson646
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 131
Domyślnie Odp: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

To może jeszcze podpowiecie jak to jest z tą wymianą czynnika jeżeli chodzi o odsysanie i ponowne napełnienie czy jeżeli robi się to podłączjąc tylko jeden wąż to jest wporządku... serwisant kiedy mu zwróciłem uwagę powiedział że to za dużo roboty z tym ściąganiem nadkola itd. i wytłumaczył że jak się podłącza tylko jeden wąż to po prostu ta operacja dłużej trwa...
Jak to jest naprawdę?
__________________
robson646 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 11:19   #40
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: [mk3] problem z klimatyzacja climatronic

To może napisz ile u Ciebie trwała ta operacja (nabijanie przez jeden zawór)?
Ja miesiąc temu jak byłem, patrzę a koleś podłącza przez jeden zawór, ja się pytam dlaczego tylko przez jeden, a on, że różnica jedynie jest w czasie - dłużej to trwa.
Przycisnąłem kolesia i wskazałem gdzie jest drugi zawór - z grymasem, że trzeba odkręcić nadkole zaczął coś gmerać, ale nie chciało mu się głębiej zajrzeć, więc sam włożyłem rękę i pokazałem gdzie dokładnie znajduje się ten zawór. Wyraźnie było mu nie w smak, że "wynajduję mu dodatkową robotę"
Dodam, że cała operacja trwała ok. 30-40min.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.