Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2008, 10:13   #1
roberto_w
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2005
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie [MK3] wentylator chłodnicy nie działa - TDCi 130KM

Co może być przyczyną nie działania wentylatora chłodnicy?

Zaczęło się od wizyty u elektryka, który stwierdził, że wentylator padł i trzeba go wymienić. Po włączeniu silnika, wentylator powinien się włączyć, u mnie ani drgnął. Ręką dało się go przekręcić, ale z dużym oporem. Elektryk stwierdził, że kwalifikuje się do wymiany, "na krótko" wentylator też nie ruszał. Wymiana zrobiona dzisiaj, ale niestety baz zmian. Nowy wentylator też nie działa.

Dodatkowo, klimatyzacja nie chłodzi. słychać jak załącza się sprężarka, ale po chwili się wyłącza. Ciśnienie w układzie rośnie do 25 bar, w ASO powiedzieli, że dlatego sprężarka się wyłącza. A ciśnienie rośnie, bo nie działa wentylator i nie chłodzi czynnika.

Dla porządku dyskusji - mam jeden wentylator z prostokątnym modułem sterującym.

Pozdrawiam,

roberto_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2008, 12:14   #2
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Re: [MK3] wentylator chłodnicy nie działa - TDCi 130KM

jezeli wentylator, jak pisze, ciezko sie krecil po popchnieciu palcem to moim zdaniem padl silniczek wentylatora.
Powinien sie lekko kresic po popchnieciu.

niestety wymienia sie calosc - dwa wiatrami w obudowie,.
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2008, 21:32   #3
roberto_w
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2005
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK3] wentylator chłodnicy nie działa - TDCi 130KM

Ok, z tym, że wentylator juz wymieniłem na nowy - de facto z jednym wiatrakiem, taki jaki był poprzednio (Ponoć były montowane w tych modelch i z jednym i z dwoma wiatrakami. A ten z jednym jeszcze był w dwóch opcjach z prostokątnym modułem sterowania i z kwadratowym :fcp1 - tak żeby nie było zbyt łatwo).

Mimo tego wentylator dalej nie chodzi...
roberto_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2008, 13:14   #4
roberto_w
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2005
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK3] wentylator chłodnicy nie działa - TDCi 130KM

No to odpowiem siobie sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....

A mówić serio to może komuś się przyda. Otóż winę za całe zamieszanie ponosi "nowy" wentylator. Pewnie nowy z ASO byłby od razu sprawny, ale że używany jest o prawie 1000 pln (tak, tak, w ASO życzą sobie 1500 pln, używany 550 pln) to długo się nie zastanawiałem.

Okazało się, że niestety uszkodzony był w wentylatorze moduł sterujący i stąd całe zamieszanie. Na szczęście trafiłem na uczciwego sprzedawcę i nie było problemu z zamianą.

Zatem na przyszłość - używane częśći tak, ale dokładnie, w miarę możliwośći sprawdzać, czy są sprawne.

Tak czy inaczej wentylator chodzi i klima działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
roberto_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.