Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2008, 20:10   #1
Ghia X
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2008
Postów: 28
Domyślnie [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Witam wszystkich na forum.

Ostatnio stalem sie posiadaczem Mondeo Mk3 2.0 Benzyna Ghia X (2003) przebieg 110tys km. Nabylem samochod jakies 2 miesiace temu i ogolnie rewlecacyjnie sie sprawowal. Do czasu. Od kilku dni jak pomysle, ze musze nim jechac odechciewa mi sie wszystkiego. Ale do rzeczy.

Pare dni temu pojechalem do ASO serwisowac samochod. Odebralem samochod z serwisu i po jakis 250km zaczely mi sie z nim dziac po prostu cuda. Nie chce laczyc tak od razu tych faktow, ale jak wytlumaczyc, ze przez prawie 2 miesiace jezdzilem (i to bardzo duzo miasto/trasa) bez najmniejszych problemow?

To ze silnik nie chce palic `od strzalu` to poza konkursem. Podobno ten typ tak ma. Teraz zdarza sie to tylko nico czesciej niz wczesniej. Silnik zaczal mi klekotac gorzej niz w Jelczu, dostaje jakis dziwnych wibracji, widac i slychac ze pracuje nieregularnie (wskazowka obrotomierza skacze na biegu jalowym). Przy okazji wydaje dziwne odlosy metaliczne. Przyspieszenie jest na poziomie motoroweru, a jak juz zachce sie mu przyspieszac, to nie robi tego plynnie tylko przerywa. Generalnie auto `zamulilo` sie niesamowicie. Czasami sie zastanawiam czy to moj samochod.

Pierwsza mysl - zly dobor oleju. Jednak pomieszanie mineralu z syntetykiem wykluczone. Od nowosci caly czas lany byl fordowski olej 5W30 (pelna historia serwisowa). Materialy eksploatacyjne tez mam nowe (sprawdzilem). Nieuczciwosc serwisu tez wykluczona. W takim razie co spowodowalo takie zmiany po prostej, rutynowej czynnosci jaka jest roczny przeglad?

No i na koniec najlepsze. Zabralem wczoraj samochod do ASO gdzie byl robiony serwis i cos tam poczarowali, podlaczyli do komputera. Zgodzili sie, ze cos nie tak ten motor chodzi, ale komputer nie wykryl absolutnie zadnych bledow. Z serwisami roznie bywa, wiec pojechalem do niezaleznego diagnosty. Najgorsze jest to ze powiedzial mi dokladnie to samo co w ASO. Po prostu czeski film. Skoro specjalisci nie potrafia mi powiedziec dlaczego zaczelo sie tak dziac, pozostaje mi chyba tylko wezwac egzorcyste.

P.S.
Mam nadzieje, ze wiedza i doswiadczenie starszych forumowiczow pomoze mi, chcocby czesciowo, znalezc przyczyne tego zamieszania. Za wszelkie wskazowki z gory wielkie dzieki.

Ghia X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2008, 23:03   #2
damianoss
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Skąd: pomorskie
Model: MkIII
Silnik: 2.0Pb
Rocznik: 2002
Postów: 90
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

twoje objawy wskazuja na padajacy kolektor, oraz zawor bocznikowy. ale to raczej powinno wykazac na kompie. zrob rest kompa i adaptacje od nowa. pogon go troche po jakies rownej drodze tak ze 160km/h. byles na przegladzie i cos wymieniali? oddajac samochod do warsztatu wiesz w jakim stanie byl. powinien w takim samym stanie wyjechac lub lepszym jak cos wymieniales nowego. dla mnie jest to podpadajace.
damianoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 07:19   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Źle wyregulowane zawory. Komp nie wykaze.

Tak to mi wyglada.

ewidentnie cos schrzanili.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 07:53   #4
matiii
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2008
Model: mondeo
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 61
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

prawdopodobnie padł kolektor ssący
matiii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 11:11   #5
Ghia X
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2008
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Tez wydaje mi sie, ze serwis cos pochrzanil, bo nie ma mozliwosci, ze przez dwa miechy smigalem autem bez zarzutu po 200-300km dziennie trasa/miasto. A tu nagle po 250km od serwisu takie jaja. Zbyt dziwne jak na zbieg okolicznosci. Niestety serwisy maja to do siebie, ze nie maja zwyczaju do winy sie przyznawac i wyegzekwowanie czegokolwiek od nich graniczy z cudem. Tylko co mogli tam pomieszac podczas zwyklego przegladu?

Aha, jeszcze jedna rzecz. Jak wczesniej palil normalnie, tak teraz niezaleznie czy trasa czy miasto 15 litrow bierze i koniec. Tez dziwne, nie?
Ghia X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 11:52   #6
damianoss
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Skąd: pomorskie
Model: MkIII
Silnik: 2.0Pb
Rocznik: 2002
Postów: 90
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Napisz czy cos wymieniali?
damianoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 12:53   #7
Ghia X
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2008
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Damianoss, to byl standardowy roczny przeglad. Wymienili tylko podstawowe rzeczy: olej, swiece filtry (paliwa, powietrza i weglowy kabiny). No i na wlasne zyczenie wymiane plynu hamulcowego i klockow, ale to nie ma nic wspolnego z tematem. Dlatego caly czas szukam odpowiedzi w jaki sposob podczas tak prostej czynnosci mozna bylo cos pochrzanic.
Ghia X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 13:07   #8
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Obejrzałbym dokładnie te nowe świece i przewody wys. napięcia.
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 13:16   #9
Ghia X
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2008
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Cytat:
Napisał janosik
Obejrzałbym dokładnie te nowe świece i przewody wys. napięcia.
Tez myslalem ze serwis delikatnie przygral ze mna w kuku i skasowal mnie za nowe czesci a zostawil stare. Wiem, ze takie manewry odchodza bardzo czesto. Ale sprawdzilem i rzeczywiscie sa nowe. Z drugiej strony jak juz wczesniej pisalem, przed przegladem jedzilo mi sie znakomicie na starych czesciach, wiec nawet gdyby zostaly stare powinno byc dobrze. Przewody tez byly sprawdzone i sa dobre.
Ghia X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 14:08   #10
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Re: [MK3] Po serwisie auto mi sie rozlatuje!

Nie o to mi chodziło. Osobiście spotkałem się z przypadkiem, że zaraz po zamontowaniu szlag trafił porcelanowy izolator świecy. Poza tym wygląd świecy powie Ci która może by zalewana, a to już jakaś informacja np o przewodzie wys. nap.
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.