Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2008, 00:17   #21
des34
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2006
Model: fiesta
Silnik: 1,3 endura e
Rocznik: 2001
Postów: 93
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

A ja stawiam na łącznik stabilizatora :fcp7
Miałem podobnie wszystko było ok, a coś stukało :fcp5
Wizyta w stacji diagnostycznej, wynik : wszystko ok :fcp13 , a stuka dalej :fcp7
Dopiero stary fachowiec wzioł brechę ponaciskał gdzie trzeba -- diagnoza -- łącznik stabilizatora :fcp18 Wymiana -- cisza jak makiem zasiał :fcp23 :fcp2
Koszt niewielki.Natomiast inny "fachowiec" chciał wymieniać przekładnię kierowniczą, bo stwierdził tam luz :fcp4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

des34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2008, 12:39   #22
romstar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

Witam,
też mam coś podobnego, pojedyncze metaliczne stuki raz wyraźnie z lewej a czasami z prawej strony. Zaczęło się kilka miesięcy temu, bylem w dwóch warsztatach i nic nie znaleźli. W jednym szukali na szarpakach a w drugim "ręcznie". Objawia się to niezbyt często i przeważnie przy małej prędkości niezależnie od tego czy auto jest obciążone czy leci na luzie. Przy normalnej jeździe po nierównościach bardzo rzadko. Na razie obserwuję tez problem ale pewnie czas coś z tym zrobić. W następnym tygodniu będę miał trochę czasu to coś jeszcze podziałam. Też podejrzewam górne mocowania amortyzatorów, zwłaszcza, że problem nasila sie gdy jest sucho i auto jest rzadziej używane.

pozdrowienia,
romstar
romstar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2008, 20:12   #23
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

witam,
W moim ST tez cos puka z przodu. Podobne objawy jak u wszystkich, tj. metaliczne, denerwujace stuki na nierownosciach. Mozecie sobie wyobrazic jak u mnie, przy tym zawieszeniu stuka. Szlag mnie trafia.
Bylem w 2 ASO, a tam sprawdzalo kilku mechaniorow. Wybujali, wymacali i nic. Wszystko ok. Podobnie sytuacja wygladala u zaznajomionego z forum mechanikiem pod ksywa "U Zbycha". Bylem rowniez na trzesakach i amorach w st. diagnostycznej (dodatkowo kolega robil mi te sprawdzenia) i .... nic.
Wymienilem gumy trzymajace stabilizator. Laczniki stabilizator wszyscy bez wyjatkow stwierdzili ze sa w 100% sprawne. Amorki wyszly powyzej 75% (chociaz nie idzie sprawdzic amorkow bez demontazu na tzw. "boki"). Sprezyny cale. Klocki mam wymienione wraz z tarczami (wczesniej pukalo i teraz tez puka).
Jedyne rzeczy do ktorych mozna doczepic sie to:
1. Poduszki amorkow (jedna mam lekko peknieta-plastik)
2. Tylna tuleja prawego wachacza (czy jest wymienna???).
3. Maglownica, ale to raczej chyba odpada bo auto nie ma luzow, rowno prowadzi sie, nic nie stuka przy energicznym ruszaniu kolkiem, w dodatku przebieg autentyczny 100tys.km.

I teraz pytanie ... czy ktos wymienial ktores z pierwszych dwoch czesci?

Zauwazylem rowniez ze stuki pojawiaja sie czescie przy mokrej, wilgotnej pogodzie, takiej jak dzis :fcp2

I pytanie off-topic, czy ktos zna jakiegos dobrego, solidnego i w miare taniego lakiernika w okolicach Wawy??
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2008, 07:59   #24
adamzuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Postów: 3
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

Witam
to moj pierwszy post na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem posiadaczem mondka 96 rok 1,6 + lpg
i też miałem stuki w prawym kole
rozebrałem z ojcem pol zawieszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wiem co u mnie było nie tak
łacznik stabilizatora!!!
na poczatku stukało malo pozniej coraz wiecej, włozłem reke za kolo i czuje ze łacznik w dolnym mocowaniu sie obluzował
wiec go dokrecilem ale tylko troszke bo nie miałem jak dojsc dobrze do niego, a tego samego dnia jechalem do domu a tam mam kanał.
w domu zdjełem kolo wjechalem na podnosnik i dokrecilem na maksa jak sie da ten łacznik załozyłem kolo i pojechalem sprawdzic, no i nie stukało nic.
do momentu przejechania ok 10 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozniej zaczeło znów stukac.
ale wsadzałem reke i łacznik był mocno i sztywno ustawiony wiec mówie to napewno nie on. pojechalem do diagnosty powiedział mi ze wszystko ok zadnych luzów ani na laczniku ani nigdzie indziej w zawieszeniu, a w kole jak stukało tak stukaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozniej pojechałem do znajomego mechanika on tez zdjał kolo wział do reki łom i próbował to tu to tam go montować i sprawdzać luzy i mowi do mnie daj spokoj tu nic nie ma zadnego luzu jezdzij i sie nie przejmuj a do stukanai sie przyzywczaj
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale ja jak na koziorozca przystało byłem upratyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdjelem kolo wzielem dobry klucz i zaledwie pol obrotu śruby dokreciłem dolne mocowanie łacznika stabilizatora. podkreślam zalediwe pol obrotu śruby!!! przejechałem od tamtego momentu 3000 km i zadnego stukania nie ma!!!

WIEC kolego rada, sprawdz czy naprawde dobrze masz dokrecony lacznik!!!
__________________
1,6 +lpg
spalanie gazu: przy jezdzie 100 km/h - - 5,8 l lpg!!!!! moj rekord
po miescie "z ciezka noga" 13 l lpg :d
adamzuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2008, 09:26   #25
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

Cytat:
Napisał somer
Miałem to samo.Wymieniłem wszystko oprócz sprężyny bo była dobra.Stukało dalej.
Wd 40 załatwiło sprawę.Spryskałem z góry poduszkę amortuzatora i całą sprężynę.Napsikałem też pod gumowa harmonijkę teleskopu.Już od tygodnia cisza!!!
Postapilem w srode tak jak kolega wspomnial i musze przyznac na obecna chwile iz tak jakby stuki ucichly. Jesli przez tydzien sytuacja utrzyma sie tak jak do tej chwili, bede wymienial poduszki amortyzatorow. Przy okazji dowiem sie co i jak z amorkami. Koszt nie bedzie wygurowany. Poduszki 200zl plus robocizna 140zl.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2008, 23:08   #26
romstar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

Witam, znalazlem zrodlo tych stokow. To maska a wlasciwie jej zawiasy w rogach kolo szyby.
Sprawe odkrylem przypadkowo jezdzac po dziurze z podniesiona maska zeby druga osoba mogla zlokalizawac skad one dochodza. No i okazalo sie ze ich wtedy nie ma :fcp2 . Teraz jest super cicho, jesli chodzi o zawieszenie.

pozdrowienia,
romstar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2008, 07:34   #27
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

ale co zawiasy?

poluzowaly sie sruby?
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2008, 16:45   #28
romstar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

Wystajacy kawalek zawiasu po zamknieciu maski opera sie na malej plastikowej nakladce, ktora jest nalozona na dolna czesc zawiasu. U mnie tan plastik byl lekko pekniety a farba obita do bialego metalu. Nie moglem uwierzyc ze to to.
romstar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 13:55   #29
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

Cytat:
Napisał romstar
Witam, znalazlem zrodlo tych stokow. To maska a wlasciwie jej zawiasy w rogach kolo szyby.
Sprawe odkrylem przypadkowo jezdzac po dziurze z podniesiona maska zeby druga osoba mogla zlokalizawac skad one dochodza. No i okazalo sie ze ich wtedy nie ma :fcp2 . Teraz jest super cicho, jesli chodzi o zawieszenie.

pozdrowienia,
To jakies inne stuki :fcp2 . U mnie zadnych obtarc nie ma, a tak jak wspomnialem wczesniej WD40 w kielichach amortyzatorow wyjasnilo sytuacje. Do dzis nic nie stuka.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2008, 17:51   #30
Zajka
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [mk3] cos stuka w zawieszeniu ale co??

To ja mam pytanie donośnie stuków z tyłu: coś tłucze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawieszenie odpada, bo sprawne(byłem dzisiaj sprawdzić, niedawno łączniki robione), wydech odpada(też sprawdzony).
Możliwe jest żeby stukały tak siłowniki od tylnej klapy?? Mają trochę luzu. Jeżeli tak to da się je jakoś dokręcić czy coś czy trzeba od razu na nowe wymienić??
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.