Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2008, 21:09   #11
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

Cytat:
Napisał kamykgdynia
jak mialem vr6 to tez mi komp 12.5 pokazywal ale nigdy nie spalil tyle, tak 15-20 to predzej, w sumie nie wiem co te motory robia z paliwem??
Mi komp pokazuje raczej wiarygodnie - tzn tankuje zawsze jak komp pokazuje 0 km do przejechania na paliwie w zbiorniku i
leje pod korek - wchodzi wtedy 65 litrow - przejezdzam na tym ok 460km.Niestety przez pierwsze dwa/ trzy kilometry dopoki temp silnika nie osiagnie ok 60 stopni dziala on na ssaniu a wtedy ma niezly przepal a te dwa km to polowa mojej zwyklej trasy :fcp5 , ale jak juz jade gdzies dalej to spalanie spada w okolice 12litrow.
Zreszta wszystko zalezy gdzie kto mieszka -pare miesiecy temu na jakims portalu (onet czy inna wp) byl test spalania
aut w warszawskich korkach - benzynowa fabia ktora w trasie pali ok 7 litrow w takich warunkach palila w okolicach 20 litrow :fcp23, testowali tez jakiegos diesla i ten takze spalil sporo.
Zreszta tu znalazlem jakis test na krotkich odcinkach:
http://images24.fotosik.pl/165/a821d120df250a2c.jpg jak widac diesle mala pala ale te w niewielkich budach -touareg z 2.5TDI z moca taka jak nasze vr6 ciagnie wtedy prawie 19litrow :fcp27

D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 21:12   #12
kamykgdynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Postów: 44
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

diesel zeby spalil 6 to tez trzeba miec farta, w sumie stare tdi to tak trasa i 90kmh ale te pompowtryski to juz bez szans, no i baniak z olejem jak w starym smietniku na dolewki!
kamykgdynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 21:31   #13
Dzyrooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: VW Sharan
Silnik: 19TDII
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

Witam.
To co powiecie na moje osiąg.
w półtora roku zrobiłem 110 tys km.
Na początku jak go sprowadziłem to palił 6,5 l/100 km (1.9 TDI 90 km). Teraz pali 7,4 l/100km (czy trasa czy miasto czy klima czy bez). Tylko powiedzcie mi bo ostatnio mnie to troszke podenerwowało od pewnego czasu zaczą mi olej łykac - znaczy od wymiany do teraz dolałem juz w sumie 3 l oleju i jest minimum a zrobuiłem 14 tys km czy to duzo czy jeszcze ok??? Do tej pory na 10 tys spalał ok 1,5 litra oleju.

Własnie od ok 2 tygodni poszukuje sharana 2001 rok. A co ty kolego masz do podgrzewanej szyby i do tempomatu???? JA to poszukuje zeby to wszystko miał koniecznie. Czy tobie coś w tym nie pasuje ?? Jesli tak to co?

Pozdrawiam
__________________
ROMAN koniec GIERtych !!!!
Dzyrooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 21:33   #14
Dzyrooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: VW Sharan
Silnik: 19TDII
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

To ostatnie pytanie do kolegi subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
ROMAN koniec GIERtych !!!!
Dzyrooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 21:45   #15
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

pewnie chcialby miec reszte tego co ma w VR6 a nie tylko elektryczne szyby przednie i lusterka z calego "wypasu"
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 21:57   #16
czecho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Bytom
Postów: 28
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

Cytat:
Napisał Dzyrooo
palił 6,5 l/100 km (1.9 TDI 90 km). Teraz pali 7,4 l/100km
Cytat:
Napisał Dzyrooo
od pewnego czasu zaczą mi olej łykac - znaczy od wymiany do teraz dolałem juz w sumie 3 l oleju i jest minimum a zrobuiłem 14 tys km czy to duzo czy jeszcze ok??? Do tej pory na 10 tys spalał ok 1,5 litra oleju.
Moim zdaniem czeka Cię remont kapitalny silnika. Radzę zrobić jak najszybciej a nie czekać jak silnik straci całkowicie moc.
__________________
Nie ważne jest jak szybko jedziesz, ważne jest abyś dojechał.
czecho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 22:49   #17
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

Cytat:
A co ty kolego masz do podgrzewanej szyby i do tempomatu?? JA to poszukuje zeby to wszystko miał koniecznie. Czy tobie coś w tym nie pasuje ?? Jesli tak to co?
no w moim nie mam tylko klimy dwustrewfowej, a diesele jak maja wogole cos na guzik nie na korbke to swieto wielkie.
Cytat:
znaczy od wymiany do teraz dolałem juz w sumie 3 l oleju i jest minimum a zrobuiłem 14 tys km czy to duzo czy jeszcze ok???
nie nie jest tak!! musisz czesciej zmieniac olej,
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 23:17   #18
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

Cytat:
subratri po co Ci takie kalkulacje...lepiej się nie poczujesz :fcp4
ja do wczoraj nawet nie wiedzialem ile paliwo kosztuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. swirem nie jestem ale przy tych cenach przestaje byc zasadnym jezdzenie samochodem tak wogole, ale musze jeszcze przesledzic stacje z gazem bo ta cene ktora widzialem to chyba za kilo gazu a nie za litr... wiec moze jest i sens zainwestowac w V generacje...
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2008, 00:15   #19
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

co do tej ekonomi diesla , 6 litrow :fcp2 :fcp2 ostatnio takim jechalem i 8-9 to norma.

tankowac vervy i inne takie ktore np w polsce sa drozsze od 95.

No i osiagi 1.9 tdi 90 KM to jest porazka doslownie calkowicie nie jedzie. Sam pusty to tragedia , a jak w 5 osob i ladunek doslownie staje w miejscu i najlepiej byloby zagiel rozwinac. Do przejechania z puntku a do b jakos ujdzie ale ogolnie fatalnie.

Wedlug mnie w galaxie 95-2000 najlepszy silnik to 2.3 16v osiagi prawie jak vr6 a spalanie pewnie mniejsze by wyszlo.

a co do tego oleju , jezeli leje syntetyk to tak moze zmieniac, ale ogolnie 14 tys i 3 litry to troche duzo juz zaczyna pic.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2008, 07:31   #20
kamykgdynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Postów: 44
Domyślnie Re: policzylem ile spalilem

jak start tdi lyka olej to mysle ze powoli turbo sie biesi bo te motory nie biora oleju duzo, zadnych remontow jak juz sprzedac i kupic 2 sztuke, tyle ze te nowsze biora olej i to drogi syntetyk, a szyba ogrzewana morze wkurzac bo widac paski jak sie jedzie a przy naszym klimacie rzdko sie z niej korzysta
kamykgdynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.