Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2008, 17:02   #11
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Re: Tylna kanapa - jak to cholerstwo się składa?

1. Kup klej DISTAL - koniecznie w biało-czerwonej i biało-zielonej tubce - są różne rodzaje, ale ten jest sprawdzony.

2. Wymontuj z tylnej kanapy najpierw maskownice wokół dźwigni, a potem same dźwignie do składania siedzenia. Jedne i drugie po podważeniu wkrętakiem wychodzą do góry (ostrożnie, bo to tylko plastik).

3. Z cięgna wyciągnij metalowy bolec służący do złączenia cięgna z dźwignią - pilnuj, żeby nie spadł Ci na dół w siedzenie, bo wtedy go już nie wyciągniesz.

4. Zregeneruj połamany plastikowy uchwyt w dźwigniach - utnij po dwa kawałki drutu stalowego średnicy ok 1mm (ja użyłem drutu ze spinacza biurowego) i długości ok 3cm. Wcześniej miejsca klejenia i sam drut odtłuść acetonem/denaturatem/zmywaczem do paznokci.

5.Drut wygnij w łuk o profilu zbliżonym do ułamanego "oczka" - za wzór niech Ci posłuży "oczko" niepołamane z drugiej strony dźwigni.

6. za pomocą wcześniej wygiętego drutu i kleju zrób łatę w ubytku - dwa kawałki drutu na jedno "oczko" w odległości ok 3-4 mm od siebie zalane masą z kleju. Pamiętaj, że w powstałe w ten sposób nowe oczko ma wejść stalowy bolec od cięgna. Przy okazji nanieś krople kleju na miejsce, w którym zaczepiony jest drut sprężysty od czerwonej części dźwigni - będziesz miał pewność, że już Ci się nie zgubi przy montażu.

7. Po zalaniu drutu klejem pozostaw na 2 godz. do wstępnego wyschnięcia. Klej może spływać, więc co jakiś czas układaj dźwignie na różne pozycje. Gdy klej trochę już zwiąże i nie będzie spływał, połóż dźwignię na ciepłym kaloryferze - ma schnąć w spokoju przez 2 doby.

8. po wyschnięciu sprawdź, czy bolec przechodzi łatwo przez oczko, jeśli nie to nadmiar kleju usuń nożem.

9. najgorsze złożenie wszystkiego do kupy - musisz mieć długi cienki płaski wkrętak, płaskoszczypy, pincetę...i nitkę.

10. pociągając w górę za cięgno odchyl siedzenie, podłóż z tyłu kawałek gąbki/drewna/tektury, aby uniemożliwić jego zatrzaśniecie - wtedy cięgno jest dłuższe.

11. przy łebku metalowego bolca owiń i zawiąż nitkę - po to, żeby bolec nie uciekł Ci w siedzenie. Drugi koniec nitki przywiąż też np do zagłówka, pasa itp...

12. Wsadź bolec w cięgno ale bardzo płytko, żeby się trzymał a jednocześnie nie przeszkadzał w założeniu dźwigni.

13. Przyłóż dźwignię do cięgna i wepchnij bolec do końca przez klejone oczko dźwigni. Użyj do tego wkrętaka lub pincety. Pamiętaj, że wszystko co z plastiku szybko się łamie.

14. zamontuj dźwignię w otworach trzymających i załóż maskownicę

Powodzenia, bo 13 pkt jest dla ludzi o wyjątkowo mocnych nerwach.

rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2008, 22:50   #12
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie Re: Tylna kanapa - jak to cholerstwo się składa?

ja dodatkowo na początku odkręciłem oparcie i zaniosłem do domu i tam robiłem bo w samochodzie pomimo dużej ilości miejsca dostawałem nerwicy .
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2008, 10:01   #13
Polop
ford::beginner
 
Imię: Mariu
Zarejestrowany: 02-03-2007
Skąd: W-wa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Re: Tylna kanapa - jak to cholerstwo się składa?

zastanawiam sie co na łoś taki mechanizm zrobil z takiego cienkiego plasiku?
moja żonka :fcp22 rozwalika ta dzwignie chyba za 3 razem
lepilem to chyba z poł dnia - na żyłkę i jakos dziala
ale konstruktorom bo bym osobiscie pogratulowal !!!
__________________
pozdr
Polop
Polop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2008, 19:29   #14
florek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2004
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Re: Tylna kanapa - jak to cholerstwo się składa?

Inny sposób na naprawę zaczepu: ale pod warunkiem ze ma sie zepsute po obu stronach. Na pocieszenie (lub niepocieszenie ) dodam ze padaja w niewielkim odstepie czasu. U mnie najpierw prawy a po dwoch miesiącach lewy.

Element ktory pęka jest symetryczny dlatego aby wykonac ta paprawę trzeba miec obie strony.

1. Potrzebne: TORX 40, płaski srubokret, plaskie szczypce, mlotekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Włóż srubokręt w szczelinę na krawędzi kanapy (od tyłu) i wyciągnij cos w rodzaju uszczelki która mocuje tapicerkę na kanapie.
3. Odciągnij tapicerkę tak aby byly widoczne śruby mocujące zaczep
4. Odkręc zaczep (TORX40) ale uwaga miedzy zaczepem a gniazdem sruby sa podkładki sprężynujace i trzeba je zlapac.
5. Z zaczepu wyjmij to cos z czerwonym (nie wiem jak to nazwać - moze klamkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
6. Z zaczepu zdemontuj cięgiełko - najlepiej pociagnac je szczypcami
7. Z cięgiełka wybij sworzeń
8. Weż klamkę z drugiej strony i w odpowiedni sposób połacz z ciegiełkiem, sworzeń należy docisnąc szczypcami
9. Włóż klamke do zaczepu a następnie załóż cięgiełko na haczyk zaczepu.
10. Zmontuj zaczep w kanapie
11. Włóż uszczelkę na miejsce w kanapie

Powtórz czynnośc dla drugiej strony.

POwodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mialem latwiej bo po padzie prawej stony wymienilem ja w ASO wiec mialem czesc do eksperymnowania.
MF
__________________
Fusion 1,4 TDCi FX Gold
https://www.interni.pl
florek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.