Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2008, 16:33   #51
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

1Bodzio, już sie dowiedziałem.... ale chodzi o ELFa ...
a serweis jak to serwis... "po co chce Pan to wiedzieć jak oleju sie nie wymienia" :573:

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2008, 22:51   #52
1Bodzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Sobótka
Model: Ford Scorpio kombi
Silnik: 2.3 16V + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 300
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

To trzeba odpowiedzieć, że brak tej wiedzy nie daje Ci spać, a chciałbyś się w końcu wyspać :fcp1, i jesli Panowie byliby tak mili sprawdzić w Microcat to bylbyś im bardzo wdzięczny. :fcp1
__________________
Pozdrawiam. 1Bodzio.
1Bodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2008, 21:29   #53
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

Zdecydowalem sie na Mobil ATF

wymiana wkrótce
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 13:16   #54
Aquar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Skąd: Ropczyce
Postów: 14
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

Czy ktoś może orientuje się gdzie w rejonie Rzeszów - Tarnów można wymienić olej metodą dynamiczną w ASB Forda Mondeo? ( Viking Cars k. Rzeszowa wykonuje tego typu usługę ale wyłącznie w samochodach Volvo) i ile coś takiego kosztuje. Słyszałem opinię że potrzeba ze 20 litrów oleju do takiej wymiany...
Aquar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2008, 13:13   #55
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

a czy ktos tutaj jest w stanie mi pomoc i powiedziec jak w skrzyni (forda mondeo z silnikiem tdci z 2002r tiptronic 5 biegow) mam dokladnie wymienic ten olej? Bo nie wiem czy opisywana metoda:
sciagnac miske, wymienic filtr, zalac, odpalic i "uzupelnic olej" jest adekwatna rowniez do tego modelu auta i tej skrzyni.
1. slyszalem ze filtr idzie wymienic dopiero po rozpieciu skrzyni z silnikiem - prawda czy falsz?
2. jak wlac olej (gdzie fizycznie mam go wlac?) i jak sprawdzic jego stan - nie ma zadnego bagnetu itd.
3. czy aby ten olej Mobil ATF to dobry olej bo nie chce bardziej zepsuc niz naprawic - Czy lepiej ATF 402 czy moze jakis inny i czy ATF to z rodziny Mobila i czy przy wymianie statycznej zakladajac ze nikt nic nie ruszal w tej skrzyni jest wlansie ten olej - chodzi o to czy przy wymieszaniu nie stanie sie nic zlego?
Pozdrawiam chetnym do pomocy laikowi w tej sprawie
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 08:42   #56
Aquar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Skąd: Ropczyce
Postów: 14
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

kryho79, kryho79, Nie wiem czy Ci coś pomogę ale wymieniałem tydzień temu olej w ASB Forda Mondeo z silnikiem 2.0 TDCI z 2002r. tiptronic 5 biegów. Była to prawdopodobnie pierwsza wymiana w jego życiu ( przebieg 165tys km.) więc najpierw naczytałem się tu na forum a następnie pojechałem do najlepszego w mojej okolicy warsztatu od ASB. Samochód jest firmowy więc nawet nie mogłem się sam z tym bawić a i Tobie nie radzę jeśli się na tym nie znasz. Warsztat - znany w okolicy specjalizujący się tylko w naprawach ASB po pierwsze nie wymienia oleju metodą dynamiczną i pomijając fakt, że akurat w tym Fordzie chciałem zrobić wymianę statyczną trochę mnie to zaniepokoiło.
Po drugie wymianę oleju przeprowadził na moje ryzyko ( za duży przebieg)
Po trzecie nawet nie podjął tematu wymiany filtra w skrzyni. Po prostu odkręcił korek na dole spuścił olej, odkręcił korek na górze i nalał nowy. Kiedy spytałem co z filtrem, stwierdził, że tylko po rozebraniu skrzyni. Mówię, że może wystarczy ściągnąć miskę ze skrzyni ... to się uśmiechnął podeszliśmy pod samochód i spytał mnie gdzie ja widzę tą miskę, którą niby ma tylko zdjąć i nie umiałem mu pokazać. A, że spodziewa się, że auto wróci do niego po przejechaniu 1 - 2 tys km po wymianie oleju więc wtedy rozbierze skrzynię, wymieni i wyczyści co trzeba. Weszło tylko 3.5 litra oleju ATF+4 Automatic Transmission Fluid MS-9602. Fully Synthetic. MOPAR. Made in the USA. Zapłaciłem 350 zł.
Aquar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 10:26   #57
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

Za odzew dzieki, zawsze warto cos poczytac, ale... skoro facet od ASB: "...nie wymienia oleju metodą dynamiczną" (jak mi sie wydaje to jest ta gdzie sie zmienia calosc oleju) a robil Ci wymiane statyczna (ta gdzie spuszcza sie oleju ile idzie bez rozbierania) to przeczy to temu ze wrocisz do niego za 1tys km. Wtedy to wlasnie zrobi Ci dynamiczna, wiec jednak robiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no chyba ze dopiero jak sie cos popsuje to przy naprawie robi i tylko wtedy. To bylo 1-e co mi sie nasunelo ale drugie co mnie bardziej interesuje to na jakiej podstawie mowil ze wrocisz po tej wymianie polegajacej na spuszczeniu czesci i dolaniu czesci nowego oleju? Czyzby w takim razie nie bylo sensu robic tej wymiany statycznej skoro i tak sadzac po doswiadczeniu tego Pana(a doswiadczenie jak mowisz ma duze) ten samochod wroci. Moze jak sie zbyt dlugo czeka z wymiana to lepiej pozniej juz nie ruszac tego idac z sazada nie rusza g... poki nie smierdzi, bo po co wydawac 350 zl skoro i tak niebawem sie wpadnie na kompleksowa naprawe? I z tego co piszesz inny olej zalany niz ja wyczytalem. Swoja droga tak to zawsze jest, ze tu czytam jedno (forum), pozniej jade do mechanika i on mowi robi cos innego - wyczytalem o innym oleju niz ten twoj, wyczytalem ze idzie odkrecic miske, a jak sam widziales miski brak itd. Gdybys mogl to podziel sie doswiadczeniami za te 1000 km, a jak bedziesz mial czas to mozesz na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisac jak chodzi skrzynka po tej wymianie. Pozdrawiam i dzieki
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2008, 11:48   #58
Aquar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Skąd: Ropczyce
Postów: 14
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

kryho79, Samochód zrobił już ponad 1000 km po wymianie oleju i jeszcze skrzynia nie stwarza większych problemów (Drobne szarpnięcia zdarzały się już przed wymianą i zdarzają nadal). Mam w firmie kilka samochodów z ASB, przebiegi mają różne, ww Mondeo miał największy (165tys km) więc od niego zacząłem akcję wymiany oleju w automacie. Nadal szukam zakładu w mojej okolicy, który podejmie się wymiany oleju metodą dynamiczną. Te, które znam wymieniają tylko statycznie. W Fordach z przebiegiem ponad 80 - 90 tys. zamierzałem wymieniać statycznie ze ściągnięciem miski wymianą filtra i wyczyszczeniem szlamu z magnesów. Mercedesa, JEEP-a, Chryslera załatwię w autoryzowanym serwisie w Rzeszowie, Volvo też ( i to ponoć dynamicznie), Serwis Forda uparcie nie wymienia oleju i mogą mi dać na piśmie, że nie ma takiej potrzeby.
Aquar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2008, 08:50   #59
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

"Serwis Forda uparcie nie wymienia oleju i mogą mi dać na piśmie, że nie ma takiej potrzeby" - ciekaw jestem czy to faktycznie jest zagrywka na pozniejsza wymiane calej skrzyni lub wielu jej czesci bo tak to oceniaja spece od ASB, ale z 2 strony np. czemu niby ford przy tym sie tak upiera a np nie upiera sie przy wymianie rozrzadu (akurat w mondeo moim jest lancuch i nie trzeba jak nie dzwoni), ale rownie dobrze jesli by bylo zalozeniem, aby samochody sie po jakims czasie powaznie psuly, mozna by przyjac ze np nie wymienia sie roznego rodzaju paskow (tu ktos przytoczyl, ze czy jak powiedza ze oleju sie nie wymienia w silniku to tez bedziemy wierzyc), a zatem dlaczego akurat w tych automatach mieliby przyjac tego typu zagranie? Malo jest automatow i dlatego mniejsza szansa ze ktos im wytoczy proces u celowe wprowadzanie w blad uzytkownika? Nie wiem, ale jakos sie to kupy nie trzyma. Ta nasza skrzynia jest montowana rowniez w innych markach - czy ktos moze wie czy tamci producenci sie upieraja tez ze nie trzeba wymieniac? (odpowiedz bedzie pewnie ze trzebaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Cos mi mowi ze jednak z tym Fordem jest cos nie tak (kazdy posiadacz TDCI wie o czym mowie). Czekam na relacje co jakis czas odnosnie skrzynki i jej zachowania ja na te chwile jeszcze nie zmienie - jak sie posypie to bede znow marudzil (na siebie oczywiscie ze moglem jednak uwierzyc tylko ze jak dla mnie producent mowi ze trzeba postepowac to sie tego trzymam, ale jesli chodzi o te skrzynke to mam powazne obawy i to mnie najbardziej irytuje). Pozdrawiam wszystkich ASB'owcow.
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2008, 11:42   #60
Aquar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Skąd: Ropczyce
Postów: 14
Domyślnie Re: po ilu km wymieniać olej w skrzyni automatycznej?

Ja swoją przygodę z olejem w ASB zacząłem od Volvo S60 prezesa 2003 r (ok 100 tys przebieg). Coś tam mu szarpnęło i wyskoczył błąd skrzyni. Wybierał się w dłuższą trasę więc tel. do mnie, ja tel. do zaprzyjaźnionego serwisu. Prezes podjechał sprawdzili na kompie. Skasowali błąd i wysłali szefa w trasę z zaleceniem wymiany oleju w ASB po powrocie. W trasie nie miał żadnych problemów no ale zgodnie z zaleceniem podstawiłem go do wymiany. Wymienili statycznie. Opuścili podnośnik. Jazda próbna i brak 3-ki. no i zaczęły się schody. To był listopad 2007. Volvo jeździ ale problemy są do tej pory. Koszt jak na razie ok. 6 tys. Oczywiście moja firma chce obciążyć warsztat. Warsztat twierdzi, że wóz miał cofnięty licznik a ja nie dopilnowałem w odpowiednim czasie wymiany oleju w skrzyni.
Aquar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.