Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2008, 21:34   #1
borysek6210
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-02-2007
Skąd: Dębica
Model: Mondeo MK2 1.8TD
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 71
Domyślnie nie "zbiera się" na obroty gdy zimny

Witam ponownie po dość długiej przerwie spowodowanej prawidłową pracą Mondka nadszedł czas na problem z którym mechanicy nie za bardzo są w stanie sobie poradzić.Otóż jak silnik jest ciepły wszystko jest ok zarówno na gazie jak i paliwie.Schody zaczynają się gdy samochód jest zimny np po nocy bądź dłuższym postoju i tylko na benzynie.Jak samochód już ruszy wszystko jest ok.Gdy jest zimny problem jest w tym że samochód nie chce się wkręcić na obroty gdy ruszamy z postoju.jak przygazuję go powyżej 2tys obrotów normalnie rusza.Tak samo na ssaniu rusza gładko.Problem jest o tyle dziwny że występuje jedynie na benzynie i tylko do czasu wejścia wskazówki temperatury na normal, ale mechanicy po 2 dniach postoju w warsztacie rozłozyli ręce i kazali jechac do gazowników.Gazownicy stwierdzili że instalacja działa poprawnie i winny jest układ zasilania benzynąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.do tego wszystkiego autko pięknie śmiga na benzynce lecz odcina paliwo przy ok 5tys obr podczas gdy czerwone obroty to 6.5 tys obr i na gazie dokładnie tam odcina.Pompa paliwa podobno jest ok a ja nigdy nie jeżdże z pustym bakiem paliwa z reguły jest tam min 3/4 benzyny by pompa się nie zatarła i jeden tydzień na 2 miesiące jeżdże na benzynie(ok 400km).Jeśli ktoś miał już taki problem to podpowiedzcie bo auto zaliczyło już nawet ASO mimo że jest nie pierwszej młodości i ma już 274tys km.jedyne co stwierdzili mechanicy to ze coś musi być przytkane tylko co ??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kompresja podobno jak na ten przebieg rewelacyjna auto do dzisiaj jeździ na pełnym syntetyku prawie nic nie bierze oleju.Po wlaniu ceramizera na jakiś czas objawy ustąpiły lecz po zmianie oleju jest to samo.Muszę to w końcu zrobić na stałe a nie łatać jakimiś środkami bo jeżdże bardzo sporo i często brakuje gazu a wtedy rano niestety ciężko ruszyć spod bloku.

__________________
BORYS
borysek6210 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2008, 05:53   #2
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie Re: nie "zbiera się" na obroty gdy zimny

Dziwne objawy opisałeś. Napisałeś że po dolaniu ceramizera auto chodzi normalnie to by świadczyło o stanie układu korbowo tłokowego ale napisałeś też że na gazie jest ok a to już dziwne. Sprawdź końcówki przewodów które dochodzą do wtrysków czy przypadkiem nie są twarde i popękane. Sprawdź kiedy wymieniałeś przewody i świece świece zwykłe wymienia się co 30-40 a przewody co 60 tys km. Przyczyną może też być cewka ale jak na gazie chodzi dobrze to raczej stawiam na zasilanie paliwem. Sprawdź też regulator ciśnienia paliwa wtedy będziesz wiedział czy to pompa.
arni0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2008, 09:40   #3
borysek6210
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-02-2007
Skąd: Dębica
Model: Mondeo MK2 1.8TD
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 71
Domyślnie Re: nie "zbiera się" na obroty gdy zimny

dzięki za zainteresowanie tematem.Swiece mam nowe, kable tez.Najpierw kupiłem motocrafta ale auto na benzynie nie chciało ruszyć z miejsca było gorzej jak na starych więc zainwestowałem w inne teraz mam boscha i objaw jest taki jak pisałem wcześniej więc jesli paliwko to trzeba stać aż sie nagrzeje.Kable zostały motocrafty.Pompę tez zmieniłem bo mechanik na samym poczatku postawił taka diagnozę ale nic to nie dało wiec zostałem przy starej.Grzebałem dzisiaj przy aucie i zauważyłem ze jak włączę benzynkę to przy dodawaniu gazu zasysa gdzieś powietrze na gazie nie wiec moze tu tkwi problem tylko że dość ciężko dostać się w tamte rejony bo jest tam masa przewodów gumowych wiec pewnie pomęcze tym razem innego mechanika a z tym ceramizerem może to zbieg okoliczności sam już nie wiem przebieg duży wlałem tak zapobiegawczo wiem jedynie tyle ze uszczelnił wycieki oleju spod miski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Obym tylko nie musiał zmieniać auta jak w przypadku diesla który jak zaczał sie juz sypać to juz do końca:/
__________________
BORYS
borysek6210 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2008, 09:43   #4
borysek6210
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-02-2007
Skąd: Dębica
Model: Mondeo MK2 1.8TD
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 71
Domyślnie Re: nie "zbiera się" na obroty gdy zimny

aha i dodatkowo auto nie ma problemów z paleniem rano pod warunkiem ze nie dodaję gazu przy zapalaniu.Nie zdarzyło mi się nawet w mrozy bym musiał kręcić 2 razy.Akumulator nowy bo na starym zaczelo wszystko świrować łącznie z ABS 'em.gdyby padnięta była cewka z tego co mi powiedział mechanik to na gazie było by jeszcze gorzej jak na benzynie wiec będe musiał pokombinować z tym "lewym powietrzem" wszystkie pozostałe koncepcje mi sie wyczerpałyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BORYS
borysek6210 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.