Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2008, 18:21   #21
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

Tak, znam. Sam tam zakładałem. Nie pamiętam nazwy firmy, ale ul. Regulska w Ursusie, jak znajdę to numer telefonu ci napiszę.
PS. Gwizdki są słabym pomysłem bo po pewnym czasie się rozszczelniają i same powodują wybuchy zamiast zapobiegać ich skutkom.

[edit]601618620 - Robert z Regulskiej.

llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2008, 22:44   #22
deCkso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Postów: 17
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

znalazlem go na allegro: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jutro zadzownie podpytam co i jak.

Ewentualnie moze zrobie zdjecie jak to wszystko u mnie wyglada.... ten czlowiek od gazu dzisiaj mowil ze trzba wymienic praownik skoro obroty spadaja ponizej tysiaca... no ok to rozwiaze problem gasniecia... MAM NADZIEJE a ten blos powinien rozwiazac strzaly wiec w tysiacu sie powinienem wyrobic i wszystko powinno smigac, tylko czy jesli tak nie bedzie to moze zastanowic sie nad sekwencja bo brzmi bardziej pewnie... ?
deCkso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2008, 15:09   #23
deCkso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Postów: 17
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

ok problem rozwiazany, wymiana kabli + swiec,regulacja gazu no i SONDA LAMBDA padla... dlatego poszukuje oryginalnej nie zadnej uniwersalnej itd... w razie by ktos mial prosze o info.
deCkso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2008, 18:33   #24
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

Czy tam na Regulskiej ci problem rozwiązali?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 12:31   #25
deCkso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Postów: 17
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

nie, duzo znajomych polecilo mi gaziarza w ARYNOWIE (pod minskiem mazowieckim) koles wzial odemnie 30zł, podlaczyl auto pod komputer,wyregulowal wolne obroty, pokazalo mu ze jest zla mieszanka i to wina sondy
deCkso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 20:58   #26
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

dajcie sobie spokoj z bajkami, 3 generacjami kolektorami metalowymi. Dobry gaz (dosc szybki, np bingo) 2 generacji, + sprawny silnik, czyli okresowo zmieniane filtry przewody i swiece, na oryginały (filtry niekoniecznie) a nie "JAN-MOR" i "brisk" oraz poprawna regulacja gazu, i oczywiscie dobra sonda lambda i szczelny kolektor, i nie ma PRAWA strzalic. Koniec. Gwisdki to mozna sobie wsadzic wiecei w co... jak sila wybuchu jest taka ze potrafi rozerwac przepłuwomiez i puszke ktora jest na poczatku ukladu, to co ci da jakis gwizdek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1- szczelny kolektor, podcisnienia, odmy
2- swiece motocraft dedykowane do tego silnika
3- przewody motocraft dedykowane do tego silnika
4- nowy filtr powietrza
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 21:07   #27
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

Gwizdki dają to, że powoli robią się coraz mniej szczelne :-) Czyli generalnie cały układ staje się mniej szczelny i powoduje to strzały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Działanie odwrotne do zamierzonego.
Ale generalnie nie zgadzam się z twoją teorią. III generacji o ile ją ktoś znajdzie bo jest to gatunek dość endemiczny to faktycznie lepiej nie, ale IV-tą jak najbardziej. Różnica cen jest taka, że obie generacje zwracają się w tym samym czasie ze względu na mniejsze spalanie na IV generacji, a korzyść jest wymierna. Nie wracasz do epoki gaźnikowców.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 22:45   #28
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

Nie nie nie zrozumiałeś mnie dobrze. Nie neguje zalet 4 generacji, moja wypowiedz była w kontekscie: Jak ktos ma załorzona 2 generacje, to niech nie cuduje i nie kombinuje tylko najpierw doprowadzi ja i auto do porzadku, bo i na 4 gen jak swiece i kable dupa to bedzie lipa. Oczywiscie ze 4 gen jest lepsza, i przy zakladaniu nowej, nie ma sie co nawet zastanawiać. No przynajmniej w autach jakiej takiej wartości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 23:33   #29
kropi
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2008
Skąd: Uć
Postów: 52
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

IMHO wartość auta nie ma tu wielkiego znaczenia, nawet jeśli różnica w cenie między instalacjami jest spora - 500 do 1000 zł to już coś. Ważne jest, ile przejeżdżamy, kiedy (i czy w ogóle) się to zwróci, jaki będzie komfort jeżdżenia (utrata mocy, ew. usterki, ich konsekwencje) oraz jaki ma wpływ na cenę odsprzedaży.

IMHO łatwiej znaleźć kupca na auto z instalacją sekwencyjną, niż II gen. No bo jeśli ktoś się nie zna to 1 pies, ale ci co mają choćby mgliste pojęcie wiedzą, że II gen. "strzela", a IV - "nie strzela". Sam bym się zastanawiał kupując auto od "obcego" ile razy mu pierdyknęło, co za cudak mu tę instalkę klecił i jak (czy w ogóle) o nią dbał. II gen wymaga większej troski, łatwiej zepsuć silnik nie znając podstawowych zasad jej użytkowania.

Poza tym jak widzę w ogłoszeniu że w auto z plastikowym kolektorem ktoś pcha II gen. to od razu czuję sknerę, takiego co zamiast firmowego filtra powietrza będzie pchał starą pończochę, i to wtedy kiedy stary mu zgnije ze starości, nie wymienia oleju, kupuje używane klocki hamulcowe itd. I wolałem kupić auto bez gazu za tę samą cenę, ale przynajmniej mam pewność, że instalację będzie miał taką jak trzeba, i założy ją fachowiec a nie jakiś piekarz na bezrobociu.

Oczywiście, ten sam fachowiec założyłby mi prawdopodobnie i II gen (choć polecał IV ale nie nalegał) i jestem pewien, że zrobiłby to dobrze, i auto jeździłoby prawdopodobnie bezproblemowo. Tym nie mniej dołożę na sekwencję dla własnego świętego spokoju i ułatwienia decyzji ewentualnemu kupcowi w przyszłości :fcp3
__________________
Żabol zieluny
kropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2008, 02:17   #30
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Re: mondeo mkII + gaz + kolektor

Teraz tak, ale te 3 lata temu roznica cenowa nie była tak łagodna. Teraz 2 generacje wlasciwie montuje sie juz sporadycznie, do aut o wartosci do 5000tys albo i nawet nie... przeciez nie zalozysz do essiego 91 ktry jest wart 2000zł gazu za 2500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo zanim sie rozpadnie nie zdazy sie to zwrocic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.