Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2008, 19:47   #1
greszio
 
Postów: n/a
Domyślnie Po wymianie świec 1 lub 2 cylindry nie chodzą!!

Witam Wszystkich!!

Mam ciekawy problem, ale od początku:

Do tej pory autko miałem na LPG 2 generacja ale nieciekawie bardzo to się sprawdzało poczynając od przyspieszeń przez problemy z wolnymi obrotami, korodującym wydechem, miłym zapachem w szoferce, a kończąc na kosztach tej "oszczędności"

Gazownię wywaliłem z hukiem :573: :fcp18 (bagażnik się powiększył znacznie), i auto zaczęło wreszcie poprawnie pracować.
No ale chcąc żeby ten stan utrzymał się długo wpadłem na pomysł żeby wymienić świece (te na gazie NGK miały niecałe 30 tys km) na nowe Motorcrafta platynki. Odstęp między elektrodzmi 1.35mm jak fabryka każe..
Pojeżdziłem 2 dni było OK i dzisiaj zdechł - tzn nie wiem dokładnie ale 1 może 2 cylindry nie pracują bo telepie samochodem i mocy ma 50% mniej.

Pytanie: czy to możliwe że przewody obecne (Bosch-a, też mają niecałe 30 tys km) nie chciały gadać z nowymi świecami i się obraziły?
Ile wytrzymują przewody z gazem?
Jeżeli będzie potrzeba wymiany, inwestować w Motorcrafta czy Bosch po raz drugi wystarczy, chyba że są inne firmy godne polecenia do V6?
A może to cewka?

Poradźcie moi mili od czego zaczynać.....


Pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 09:26   #2
mf9
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Nowy Sącz
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 176
Domyślnie Re: Po wymianie świec 1 lub 2 cylindry nie chodzą!!

Witam.

W mondeo z 4 cylindrowymi silnikami są dwie osobne cewki, każda z nich obsługuje dwa cylindry, zgaduje oczywiście ale w V6 są chyba trzy, wiec może warto zacząć od ich sprawdzenia.
Możliwość pomylenia przewodów odrzucam, skoro po wymianie wszystko było ok. Te 30 tyś na gazie nie powinno im jakoś specjalnie zaszkodzić, na benzynie układ zapłonowy ma lżej (do zapalenia mieszanki pow. i lpg potrzeba ok 30% więcej energii niż mieszanki pow. i benz.)
Przed wymianą świec i przewodów wn u siebie przeszukałem forum, generalnie wszyscy twierdzili że ford najlepiej spisuje sie na motorcrafcie, przejechałem na tych świecach i przewodach prawie 20tyś. km i wszystko jest ok. Ale pewnie ile ludzi tyle opinii.
mf9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 18:41   #3
greszio
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Po wymianie świec 1 lub 2 cylindry nie chodzą!!

Już po kłopocie!!

Faktycznie przewody OK!

Wypięła się przy cewce kostka, spinka nie wiem jak to nazwać. Teraz zamocowana dodatkowo opaską i jest git.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.