Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2008, 14:48   #1
damian6984
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Świecenie poduszek na mrozie

Kiedy temp. spadła poniżej -5 stopni po uruchomieniu samochodu zapala się kontrolka poduszek. Kiedy zgaszę samochód i ponownie zapale problem znika dopóki nie postoi parę godzin na mrozie. Potem znowu to samo. Jeżdżę tym autem od maja i takiego problemu nie miałem, dopiero jak przyszedł większy mróz. Komputer pokazał uszkodzenie sterownika. Powiedziano mi, że może to być jakiś zimny lut i na większym mrozie może się zwężać i rozszerzać. Samochód nie był rozbity i poduszki są. Co Wy o tym sądzicie. Pytałem w aso czy jak nie świeci kontrolka to system w takim przypadku jest aktywny(bo wiadomo że jak świeci to nie jest) powiedziano mi że tak jest aktywny. Powiedzcie mi gdzie dokładnie jest ten sterownik poduszek i czy może go jakiś elektronik sprawdzić. Pozdrawiam

damian6984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 15:33   #2
pawello1978
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Skąd: Godalming-UK
Postów: 14
Domyślnie

U mnie też swieci poduszka chociaż cały system jest sprawny a samochód jest bez wypadku. Byłem na komputerze gasić ale na drugi dzień znajomy przesunął fotel po czym zapiął pasy i zanowu zaświeciła. Z tego co się orientuje jest to spowodowane przez elektrykę która jest pod fotelami bodajże napinacze pasów po prostu styki śniedzieją i stąd ten bład... :580:
pawello1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 15:51   #3
damian6984
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie

Tylko że u mnie komputer wyrzuca uszkodzenie sterownika i dzieje sie to wyłącznie na większym mrozie. Cały system sprawny i napięcie jest wszędzie też.
damian6984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 18:43   #4
greś
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie

He.He. Dobre Damian 6984 U ciebie świecą na większym mrozie a u mnie na większym mrozie gaśnie kontrolka poduszek , przed świętami byłem u mechanika podłączył pod kompa wyszło ,że nawalił przedni czujnik poduszek, proponował wymianę na używany za ok. 150z lub nowy za 300zł boję się używanego nie ma gwarancji może nawalić dosłownie w każdej chwili a i jeszcze jedno pytanie czy ktoś z was wymieniał taki czujnik sam bo mnie korci żeby go wymienić. (czujnik w modelu z 2003r nie wymaga programowania po zainstalowaniu, podobno komputer będzie go widział po zamontowaniu i kontrolka zgaśnie, tą informację potwierdził dobry elektronik z warsztatu i sprzedawca ze sklepu forda ). I co robić
__________________
greś
greś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 03:17   #5
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie

Proponuje wszystkim odłączenie i ponowne wpięcie kostki od czujnika uderzeniowego w przednim pasie (w okolicach zamka). Wystarczy wyłączyć zapłon. Jak nie pomoże to trzeba zobić to samo ze złączami pod fotelami.
Jakie macie błędy? Kontrolka od poduszek miga kilka razy. U mnie migała 2 i 4 razy, a powodem był odłączony czujnik na pasie przednim. Wpięcie wtyczki rozwiązało problem.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 09:03   #6
damian6984
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie

U mnie się cały czas świeci bez migania. Jak zgaszę i zapale ponownie to gaśnie. Zauważyłem jeszcze że w pozycji II gaśnie i po kilku sekundach się zapala znowu.
damian6984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 19:34   #7
greś
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie

Jester ten mechanik o którym pisałem odpinał mi ten czujnik i nic dlatego zalecał wymianę ( ta kontrolka świeci cyklami po kilka mignięć a potem świeci ciągle, kostki pod siedzeniami rozpinałem osobiście.) Natomiast zastanawia mnie dlaczego przy niskich temperaturach gaśnie -8st. Czytałem ,że powietrze o temp.-10st. charakteryzuje się bardzo niską wilgotnością, morze przy zerowej temp. i dużej wilgotności dostaje zwarcia. ciekawe czy w lecie przy +25 będzie świeciła.
__________________
greś
greś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2008, 02:45   #8
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie

Cytat:
Napisał greś
Jester ten mechanik o którym pisałem odpinał mi ten czujnik i nic dlatego zalecał wymianę ( ta kontrolka świeci cyklami po kilka mignięć a potem świeci ciągle, kostki pod siedzeniami rozpinałem osobiście.) Natomiast zastanawia mnie dlaczego przy niskich temperaturach gaśnie -8st. Czytałem ,że powietrze o temp.-10st. charakteryzuje się bardzo niską wilgotnością, moŻe przy zerowej temp. i dużej wilgotności dostaje zwarcia. ciekawe czy w lecie przy +25 będzie świeciła.
Policz ile razy miga. Miganie jest częścią systemu autodiagnostyki układu. Ilość mignięć wskazuje na usterkę, ale w moim wypadku akurat przyczyna była inna niż wskazywały mignięcia.
Możesz też zdemontować i dobrze wysuszyć. Jeśli problem ustąpi to winna była wilgoć. Jeśli czujnik i tak nie działa to nie ma problemu jeśli pojeździsz nawet kilka dni bez niego.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2008, 08:10   #9
damian6984
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie

Odpiąłem kostki od sterownika i spryskałem je specjalnym płynem do konserwacji i usuwania wilgoci z układów elektrycznych. Pospinałem i na razie spokój. Zobaczę co będzie się działo przy niższych temperaturach bo na razie jest ok -2.
damian6984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.