Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2007, 22:17   #91
marbo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2007
Model: ford mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lek na pompy i sterowniki za małe pieniądze!!!!!

marbo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2007, 19:37   #92
Ciasteczkowaty
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Postów: 1
Domyślnie

Chyba też mnie spotkał ten problem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie jestem na 100% pewien, bo Focusa 1.8 TDDI mam od niedawna i nie wiem czy to dokładnie to. Jak podniosę klapę od silnika to urządzenie w "lewym górnym rogu" napędzane paskiem napędowym, to jest tooo? Czyli pompa wtryskowa? Zazwyczaj rano jak było zimno i wilgotno pojawiało się nieregularne piszczenie, ale po jakiejś chwili ucichało, teraz znikło całkiem i pojawił się właśnie w tym urządzeniu szum, a po wyłączeniu silnika coś syczy z tych okolic przez jakies 15sek. Może minie ktoś naprowadzi c... co to jest i czy dobrze myślę, że będę musiał to naprawic, a może to łożysko...? Sam już nie wiem.
Ciasteczkowaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2007, 20:51   #93
robertt361
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: konin
Model: focus
Silnik: Tddi
Rocznik: 2000
Postów: 137
Domyślnie

wymien pasek wieloklinowy i przy okazji sprawdz rolke napinacza
robertt361 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2007, 21:56   #94
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ciasteczkowaty
Chyba też mnie spotkał ten problem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie jestem na 100% pewien, bo Focusa 1.8 TDDI mam od niedawna i nie wiem czy to dokładnie to. Jak podniosę klapę od silnika to urządzenie w "lewym górnym rogu" napędzane paskiem napędowym, to jest tooo? Czyli pompa wtryskowa? Zazwyczaj rano jak było zimno i wilgotno pojawiało się nieregularne piszczenie, ale po jakiejś chwili ucichało, teraz znikło całkiem i pojawił się właśnie w tym urządzeniu szum, a po wyłączeniu silnika coś syczy z tych okolic przez jakies 15sek. Może minie ktoś naprowadzi c... co to jest i czy dobrze myślę, że będę musiał to naprawic, a może to łożysko...? Sam już nie wiem.
Pompa jest przy chłodnicy z przodu - trochę w lewo
Pzdr
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2007, 14:07   #95
Zjowner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: xxx
Silnik: xxx
Rocznik: xxx
Postów: 12
Domyślnie

czy problemy które opisujecie mają też miejsce w młodszych rocznikach np jak mój 2004?
__________________
Byl Focus 1.8 tddi
Zjowner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2007, 18:59   #96
jacp5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Postów: 26
Domyślnie

mój focus 1,8 tddi z 2003 r. słabnie jak sie rozgrzeje. jak jest zimny to idzie dobrze. po rozgrzaniu odczuwam jego słabnięcie. jak trochę postoi to znów jedzie dobrze. czy to znak że padła pompa czy jest możliwość że to co innego? turbina jest ok. zupełnie nie znam się na mechanice dlatego proszę o wsze opinie. pozdrawiam
jacp5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2007, 20:18   #97
Malinabend
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Postów: 181
Domyślnie

po nagrzaniu morze gubic kompresje np. mały luz na zaworach,lub brak szczelnosci tłok cylinder a moze byc pompa, wtryski trza go dobrze zbadac i kolejno wykluczac daj zbadac cisnienie na cylindrach na zimnym i na ciepłym silniku od tego zacznij to sie wiele wyjasni
Malinabend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2007, 20:51   #98
jacp5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Postów: 26
Domyślnie

dzięki za podpowiedz. w piątek odstawiam fokusa do warsztatu. zobaczę co wyjdzie.
jacp5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2007, 22:33   #99
aro1569
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Łodygowice
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie

czy w focusach tdci tez sa takie same problemy z pompami i sterownikami do nich.Prosze o odpowiedz
__________________
aro
aro1569 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2007, 07:49   #100
jacp5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Postów: 26
Domyślnie

no i okazało się że to nie pompa. jakieś rozczelnienie usuneli i narazie odpukać wszystko gra. pewno w aso "wymienili" by mi pompę. pozdrawiam
jacp5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.