Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2007, 06:51   #61
Berecik26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mkII
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał artech3
A ja kombiakiem na rybki będę jeździł Na nocce to i przespać się będzie gdzie
Transport u wyrko w jednym, poza tym przez większość czasu "woże powietrze". Ale napewno przyjdzie czas kiedy wykożystam tą ogromną przestrzeń bagażową.

Berecik26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 07:04   #62
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie

W mojej pracy (geodezja) kilka razy w tygodniu jeżdżę w tzw. "teren". Oprócz sprzętu pomiarowego (instrumenty, statyw, łata, tyczka, paliki, młotki, łopata, i mnóstwo innych drobiazgów, które trzeba gdzieś upchnąć, bo przydają się raz na 2 miesiące) jest jeszcze dużo papierów, ubrania, buty na zmianę (jesień-wiosna). Sedan odpada - ciężko wszystko spakować przez mały otworek - jeszcze ciężej wyciągnąć akurat to co leży zaraz przy oparciach tylnych siedzeń. Poza tym tylna półka dostępna od strony bagażnika często służy jako stolik na dokumenty, gorzej jak zawiewa. Htb wystarcza (szczególnie że w mondziaku bagażnik jest naprawdę duży a htb jest tej samej długości co sedan) i w zasadzie kombi nie jest konieczne. Ale pewnie byłoby jeszcze wygodniejsze. No, może w htb łatwiej jest nachylić się nad stolikiem nie zawadzając głową o dach...
Wiem, że w sumie objętość tego mojego dziadostwa nie-jest-taka-duża i weszłoby to wszystko do mniejszego auta - ale dostępność do poszczególnych bagaży bez wypakowywania pozostałych dzięki dużemu (w sumie chodzi o dużą powierzchnię, nie o głębokość - tak, że można pakować rzeczy obok siebie a jedna na drugą) bagażnikowi i dużej klapie jest bardzo wygodna.

z innej beczki - sedan musi być chyba trochę sztywniejszy - konstrukcja w okolicy tylnej szyby i siedzeń jest konkretniejsza niż w htb czy komb -- czyli większe bezpieczeństwo przy zdeżeniu z boku i mniej skrzypiących plastików -- tak?
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2007, 14:41   #63
ST6
ford::average
 
Avatar ST6
 
Imię: W
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo II kombi Ghia
Silnik: 2.0 VTec
Rocznik: 1997
Postów: 115
Domyślnie

Ja też wożę głównie powietrze, a kombi kupiłem z powodu mojego hobby. Na dłuższe wyjazdy sedanem ledwo się mieści sprzęt dla 3 osób, a taniej pojechać w 4 czy 5 z całym sprzętem i w kombi nie ma z tym problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i do tego spanie w terenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ST6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2007, 23:44   #64
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

I można sobie usiąść na tyle (swoim tyłem na tyle autka) i nie tylko w pojedynkę; dyndać nogami na zewnątrz; i co z tego że pada - BALDACHIM OTWARTY.
Tak kiedyś z kolegą i piwkiem rybki z samochodu łowiłem...
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 09:29   #65
maks.kolar
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dlaczego kombi?

Witam. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie jestem już posiadaczem forda Mondeo Mk3, ponieważ dostałem służbowego Opla Insignię. Na temat zalet i wad nowego samochodu nie będę się wypowiadał. Od momentu kiedy zostałem szczęśliwym małżonkiem a później tatą zawsze jeździłem kombi. Duży funkcjonalny bagażnik i zawsze wszystko się zmieści. http://www.moja-insignia.pl ma regularne kształty co ułatwia w pełni wykorzystanie całego bagażnika. zapakowanie się z rodziną na dłuższy wyjazd nie stanowi problemu i wbrew opinią kombi jest dłuższe o kilka cm o sedana i nawet mojej małżonce nie sprawia trudności w parkowaniu. Wszystkim co mają dużą rodzinkę, dużo podróżują prowadzą drobny biznes polecam tego typu auto.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 09:37   #66
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Dlaczego kombi?

Przede wszystkim kombi mondeo jest dla mnie o wiele wiele ladniejsze od HB. Jeszcze z przyciemnionymi szybami i fajnymi alusami bardzo ladnie się prezentuje i rzekłbym ''rasowo '' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 08:44   #67
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dlaczego kombi?

Cytat:
Napisał ak15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hatchback
- mniej pali
- lżejszy i żwawszy na drodze
- cichszy
- tańszy
Powrócę do głównego tematu.

Kolego z każdym z Twoich stwierdzeń się nie zgodzę.
1. Różnica w spalaniu jest niemalże niezauważalna. Nie ma sensu o 0,3 - 0,4 litra robić porównania hatchback / kombi. Takie różnice można uzyskać bardziej depcząc gaz lub nie.
2. Różnica wagi jest też pomijalnie niezauważalna. Takie same różnice w "zwawości" uzyskasz dodając do wagi masę paliwa. Zatankowany hatchback będzie ważył tyle co kombi na rezerwie. Różnica jest śmieszna. Ile szybciej pojedzie do setki krótki wóz? 0,5 sek?
3. nawet nie wiem jakich argumentów użyć, by zapewnić, że to bzdura... Że niby większe opory powietrza? Większe opory toczenia?
4. W przypadku zakupu nowego samochodu różnica jest faktycznie spora bo kilka tysięcy piechotą nie chodzi. Ale w przypadku używanych wozów znów różnica między kombi a hachem jest minimalna. Wrzuć na allegro np. Focusa z danego rocznika i poszereguj wyniki wg ceny. Będą hache pomieszane z kombiakami bez żadnej zależności. Liczy się stan techniczny a nie rodzaj budy.

Reasumując, zgodze się że Polacy wybierają kombi. Sam jestem posiadaczem kombiaka i choć obecnie korzysta z niego moja rodzina, to kupowałem go będąc singlem i wcale nie chciałem małego auta. Mając kombi do środka władujesz nie tylko żonę z dzieciakami, ale też nowo kupioną pralkę, pojedziesz z luzem na wczasy, przeprowadzisz znajomka a nawet się wyśpisz jak trzeba... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 18:39   #68
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Dlaczego kombi?

To że są małe różnice w spalaniu to nie znaczy że ich nie ma, ale zgoda w warunkach praktycznych pomijalne.
Dla mnie kombi są mniej stabilne na zakrętach... to pewnie ze względu na podniesiony środek ciężkości, to są moje odczucia, wywodzące się z jady pasatami B7 o porównywalnych, małych przebiegach.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 17:50   #69
kriss941
ford::average
 
Avatar kriss941
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo Mk2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: Dlaczego kombi?

Kombi ma tą zaletę że jak siedzę w bagażniku (na płaskim i to w dodatku na dobrej wysokości) zakładam buty ,to mi na głowę nie pada
__________________
Na posiadaniu Renault Master II 2.8 dTi
,,Koperek"
kriss941 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 21:52   #70
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Dlaczego kombi?

no i kombi ma z tyłu mocniejsze zawieszenie...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.