Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2007, 09:25   #1
janoxyz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Katowice
Postów: 31
Domyślnie specyfiki do paliw diesla

witam ponownie mam pytankie a mianowicei czy doleacie jakieś specyfiki do swoich ropniokówby uchronić te nieszczesne wtryski czy co kolwiek polecanie czy jest to następny szajs który tylko odchudza nasz portfel!!! pozdro!!!

janoxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2007, 10:18   #2
robus24
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2007
Postów: 8
Domyślnie

nielej żadnch specyfików bo tylko szybciej popsujesz!!!!!!!!!!!!! z wtryskami bywa różnie jedne pojeżdzą 40 tysi inne 200!!!!!
robus24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2007, 11:52   #3
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie

Witam!
Do swojego Mondeo wlałem preparat "Valvoline" i efekt był zdumiewająco dobry. Później skorzystałem z holenderskiego preparatu ale nazwy nie pamiętam, jeśli Ci zależy, to odszukam opakowanie, tylko daj znać. Nie mam uprzedzeń do tego typu wynalazków i uważam, że dobrze oczyszczają wtryski i układ paliwowy. Mam jedynie pewne opory przed polską "Motorynką". Następnym razem planuję wlać preparat "Mobila"
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2007, 11:56   #4
janoxyz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Katowice
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emmm
Witam!
Do swojego Mondeo wlałem preparat "Valvoline" i efekt był zdumiewająco dobry. Później skorzystałem z holenderskiego preparatu ale nazwy nie pamiętam, jeśli Ci zależy, to odszukam opakowanie, tylko daj znać. Nie mam uprzedzeń do tego typu wynalazków i uważam, że dobrze oczyszczają wtryski i układ paliwowy. Mam jedynie pewne opory przed polską "Motorynką". Następnym razem planuję wlać preparat "Mobila"
Pozdrawiam
_________________
tak tylko cholera wie jak to bedzie przy delikatnym tdci??? tego valvolina widziłem na alletanio za 29.99 350ml
janoxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2007, 14:15   #5
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Uzywam "SYSTEMPFLEGE DIESEL FÜR COMMON RAIL- MOTOREN " z Liqui-Moly co jakis czas (tzn do tej pory uzylem 2 razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Przeczyszcza o smaruje uklad paliwowy.
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2007, 14:34   #6
fordlodz
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Uć
Model: mondeo, astra
Silnik: tdci130, c20ne
Rocznik: 2003, mieszany
Postów: 111
Domyślnie

do swojego leje Liqui Moly Speed Diesel Zusatz,
tak mi zalecił sąsiad prowadzący serwis forda , przejechane ponad 10 tys na tym i spokój , spalanie w mieście spadło z 8,7 na 7,9-8,1
fordlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2007, 19:32   #7
Tata66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 21
Domyślnie

w sobotę wymieniłem 4 wtryski i pytałem fachowca co myśli o tych wszystkich dodatkach do ropy, krótka odpowie szkoda kasy. pytam dlaczego a on nato że niema dowodów nato że te specyfiki cokolwiek dają, firmy produkujące tepre paraty nie udokumentowały tego żadnymi badaniami i testami. powiedział "lać dobrom rope,pilnować filtra paliwa i mieć nadzieje że cie to minie", pozatym producent wtrysków tak to wymyślił aby mieć większ wpływy z sprzedaży części.
Tata66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 06:08   #8
janoxyz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Katowice
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tata66
w sobotę wymieniłem 4 wtryski i pytałem fachowca co myśli o tych wszystkich dodatkach do ropy, krótka odpowiedź szkoda kasy. pytam dlaczego a on nato że niema dowodów nato że te specyfiki cokolwiek dają, firmy produkujące tepre paraty nie udokumentowały tego żadnymi badaniami i testami. powiedział "lać dobrom rope,pilnować filtra paliwa i mieć nadzieje że cie to minie", pozatym producent wtrysków tak to wymyślił aby mieć większ wpływy z sprzedaży części.
ile zapłaciłeś?i gdzie bo jestem z ktowic ale prcuje w rudzie
janoxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2007, 21:32   #9
Tata66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał janoxyz
ile zapłaciłeś?i gdzie bo jestem z ktowic ale prcuje w rudzie



wymieniłem 4 sztuki :fcp25 ,ale warto było autko chodzi jak zegarek a ten przyjemny dźwięk :fcp18 rekompensuje kasę :fcp5 jakom trzeba wydać. Całkowity koszt to 4000, sprawę załatwiłem w Dąbrowie :fcp2 :fcp2 :fcp2

mam namiary jak potrzebujesz
p.s dzięki za poprawki :fcp1
Tata66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2007, 21:54   #10
Jarek76
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2007
Postów: 3
Domyślnie cd

Zakupcie sobie w ABS carze oryginalne dodatki do diesla po 35 PLN za sztukę i po kłopocie
Jarek76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.