Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2007, 22:29   #1
toka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2006
Postów: 13
Domyślnie Ford Focus I podejście z kabiny pod akumulator

Witam,

Mam pytanie do kogoś, kto bawił się już w montowanie w focusie jakiegoś sprzętu audio.
Potrzebuje przeciagnąć dwa kable od akumulatora pod wzmacniacz do bagażnika z tyłu. Rozpatruje dwie opcje ciągnięcie albo po progu od strony kierowcy albo po środkowym progu
gdzie lewarek od biegów. Proszę o rade którędy najprościej/najlepiej ??

Nie rozkręcałem jeszcze niczego bo najpierw wolałbym posluchać opinii. Mnie się wydaje, że
po odkręceniu półki pod kierownicą (tam gdzie bezpieczniki) pewnie idą tam jakieś kable, pytanie czy jest jakaś dziura albo peszel przez który można przewlec kable żeby podpiąć bezpośrednio pod akumulator?

Proszę o info i z góry dziekuję.

toka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2007, 07:57   #2
rafi117
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Postów: 16
Domyślnie

najlepiej i bez inwazyjnie poprowac przewody prawą stroną tam przez sciane grodziową wchodzi wiązka do kompa potem progiem i jestes w w tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
musisz zdemontowac nadkole co by sie nie męczyc z dojsciem i boczek w kabinie ten przy nogach pasażera po lewej ani srodkiem nie masz otworó techniczny bezpiecznych dla kabli
rafi117 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2007, 08:23   #3
emgie01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2007
Postów: 19
Domyślnie kabelek...

witam....

ja moge poradzic i podsunac sposob jakim ja to zrobilem

ja tak zrobilem u siebie w focusie , i u znajomego w mondeo!

puszczasz kabel od akumulatora do blotnika, i tam pod blotnikiem jest dziurka ktura mazesz go przepchnac w strone zawiasa , jesli masz kabel kkolo dzwi puszczasz go pod wiazka ktura idze od drzwi do srodka samochodu , tam jest taka gumowa zaslepka w kturej mozesz zrobic dziurke i wsadzic go do srodka! a w srodku to juz sobie go puszczasz progiem albo miedzy siedzeniami ..wedlug wlasnego uznania ...

mysle ze wytlumaczylem w miarre zrozumiale, a jesli nie to moge podeslac fotki o co mi chodzi ... ale na pewno dasz rade ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kabel jest widoczny gdy otworzysz drzwi , ale w niczym to nie przeszkadza , nie pracuje on , nie zgina si i nic go nie przyciska ,

latwy , szybki i prosty sposob ..
__________________
.:: foka ::.
emgie01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2007, 19:54   #4
toka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2006
Postów: 13
Domyślnie Re: kabelek...

Cytat:
Napisał emgie01
witam....

ja moge poradzic i podsunac sposob jakim ja to zrobilem

ja tak zrobilem u siebie w focusie , i u znajomego w mondeo!

puszczasz kabel od akumulatora do blotnika, i tam pod blotnikiem jest dziurka ktura mazesz go przepchnac w strone zawiasa , jesli masz kabel kkolo dzwi puszczasz go pod wiazka ktura idze od drzwi do srodka samochodu , tam jest taka gumowa zaslepka w kturej mozesz zrobic dziurke i wsadzic go do srodka! a w srodku to juz sobie go puszczasz progiem albo miedzy siedzeniami ..wedlug wlasnego uznania ...

mysle ze wytlumaczylem w miarre zrozumiale, a jesli nie to moge podeslac fotki o co mi chodzi ... ale na pewno dasz rade ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kabel jest widoczny gdy otworzysz drzwi , ale w niczym to nie przeszkadza , nie pracuje on , nie zgina si i nic go nie przyciska ,

latwy , szybki i prosty sposob ..
wiem o którym miejscu mówisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tamtędy już zamierzam przeciągnąc kabel do głośnika w drzwiach. Zakładam nowe głośniki i troche bardziej profesjonalne kable Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i wlasnie z racji tego że wiązka o której mówisz zakończona jest wtykiem który wkręcony jest w karoserie także zrobiłem dziure w gumie pod charmonijką i w zaślepce na karoseri. Tylko zlokalizuje tą dziure w błotniku jescze. Sposób kolegi wyżej też sprawdze bo i tak będę tamto miejsce rozbieral. Wybiore najprostsza opcje. A co do lewej strony to znalazłem takie coś : http://img142.imageshack.us/my.php?image=kabel236df.jpg koleś demontuje bezpieczniki i przebija się obok tejwiązki co tam włazi do bagażnika. Ale może z prawej będzie faktycznie prościej i bez dziurawienia. Chciałbym to zrobić jak najprościej żeby jak najmniej rozbrajać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzieki za info.
toka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.