Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2007, 21:08   #1
krzysztofc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-03-2007
Skąd: Lębork
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie Dlaczego tak duzo pali

Moje kombi 18benzyna MKI na pełnym zbiorniku przejeżdża max 500km to jest ok 13l/100km.
Moim zdaniem jest to zdecydowanie za dużo. Co może być nie tak. Do pracy silnika nie ma zastrzeżeń wszystko wygląda ok.
Proszę o pomoc.

krzysztofc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 21:19   #2
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

sonda lambda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , moze styl jazdy i warunki miejskie + klima
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 22:13   #3
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie

Ja mam 2,0 i maxymalne spalanie jakie osiągam to 8,5L ogólnie klima zawsze kiedy jest potrzeba chodzi. Z tego co wiem 1,8 więcej spalają niż 2,0 ale 13L to chyba tylko jazda w mieście.
Druga sprawa jest taka że skoro zależy ci na małym spalaniu to nie jeździj 1,5 tony mondeo, tylko małą lekką fiestą :fcp3
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 22:27   #4
dark_24
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Postów: 2
Domyślnie

13 to na miasto i tak nie dużo, mój pijak potrzebuje ok 20 w mieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wcześniej mialem 1,6 i palił mi w mieście ok 12l - zależy jaką masz nogę (jednemu pali więcej jak lubi wyrywać ze skrzyżowania a inny rusza jak ciotka i pali mu zdecydowanie mniej)
dark_24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2007, 09:12   #5
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie

Ja przeważnie moim mondkiem w mieście jeżdże ze swoją malutką córeczką, więc nie jestem zbyt wyrywny. Choć jeżdże raczej dynamicznie.
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2007, 19:30   #6
krzysztofc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-03-2007
Skąd: Lębork
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1997
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał zch
Ja mam 2,0 i maxymalne spalanie jakie osiągam to 8,5L ogólnie klima zawsze kiedy jest potrzeba chodzi. Z tego co wiem 1,8 więcej spalają niż 2,0 ale 13L to chyba tylko jazda w mieście.
Druga sprawa jest taka że skoro zależy ci na małym spalaniu to nie jeździj 1,5 tony mondeo, tylko małą lekką fiestą :fcp3
Zadałem pytanie i oczekiwałem rzeczowych odpowiedzi. Nigdzie nie napisałem, że zależy mi na małym spalaniu- zależy mi na tym aby auto paliło mniej więcej tyle co inne autka tej klasy.
doprecyzuję- to spalanie to w jeździe mieszanej(miasto i poza miastem), klima chodzi kiedy jest potrzebna, jeżdżę bardzo spokojnie.
Byłem wczoraj na warsztacie chciałem podłączyć mondka pod kompa- facet miał urządzenie ST6000 bodajże i nie chciało sie połączyć z kompem w aucie- nie wiecie czemu?
krzysztofc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2007, 21:37   #7
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie

OK
W takim razie jak na mój gust spalanie jest troszkę za duże.
Z opini dwóch kolegów podomno silniki 1,8 palą więcej niż 2,0. Oni obaj mają 1,8.
Jednak kiedy w moim 2,0 w cyklu mieszanym o jakim piszesz spalanie jest poniżej lub 8L/100 to te 13L wydało mi się za dużo.
Podpytałem ich o to dziś i obaj twierdzą że w takim cyklu przy 1,8 tak może być ale kiedy ma się "dość ciężką noge"
Więc myśle że pali Ci troche za dużo.
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2007, 10:19   #8
Raptor
ford::amateur
 
Avatar Raptor
 
Zarejestrowany: 06-06-2006
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzysztofc
Cytat:
Napisał zch
Byłem wczoraj na warsztacie chciałem podłączyć mondka pod kompa- facet miał urządzenie ST6000 bodajże i nie chciało sie połączyć z kompem w aucie- nie wiecie czemu?
Nie wiem z którego roku masz Mk1, ale z tego co mi wiadomo to w nich nie ma komputera :-) Jest sterownik i tyle. Ja też kiedyś byłem ze swoim u diagnosty silników, który usiłował "dogadać się" z moim mondkiem. Później pojechałem do swojego elektryka i jak mu powiedziałem, że szukali komputera to mało na ziemi ze śmiechu nie wylądował ;-)
__________________
Raptor

_______________________________________
Raptor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2007, 13:17   #9
dove
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2004
Skąd: Łódź
Model: mondeo BWY
Silnik: CHBA,CHBB
Rocznik: 2000
Postów: 28
Domyślnie

Proponuję na początek sprawdzić podstawowe rzeczy:
- ciśnienie w kołach
- hamulce, czy sie coś nie zapiekło i odbija
- czy termostat nie jest na stałe otwarty
- zdjejmij z dachu bagażnik, box itp.
Poza tym sprawdź filtr powietrza, przepływomierz, świece i przewody WN.
Rzadszy ojej (Fuel economy) też dobry pomysł.

Pozdrawiam
__________________
dove the mondeo owner
dove jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2007, 18:09   #10
leszeknemo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2007
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Raptor
Cytat:
Napisał krzysztofc
Cytat:
Napisał zch
Nie wiem z którego roku masz Mk1, ale z tego co mi wiadomo to w nich nie ma komputera :-) Jest sterownik i tyle. Ja też kiedyś byłem ze swoim u diagnosty silników, który usiłował "dogadać się" z moim mondkiem. Później pojechałem do swojego elektryka i jak mu powiedziałem, że szukali komputera to mało na ziemi ze śmiechu nie wylądował ;-)
Bzdura. Wszystkie wersje Mondeo mają komputer. Jest tylko kwestia załącza diagnostycznego i przyrządu, który można by podłączyć. Do 1995 r. można było w prosty sposób zczytać tzw. kody błyskowe.
Ja obstawiałby jednak ten komputer. Jeżeli nie działą którykolwiek z czujników to komputer przestawia się w tryb awaryjny. Samochód jest bardziej mułowaty i więcej pali.
leszeknemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.