Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2007, 10:53   #1
smiechu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-max mk2/Fiesta mk7 FL
Silnik: TDCi 2.0 210KM/Duratec 1.25 82KM
Rocznik: 2017/2013
Postów: 433
Domyślnie Podgrzewanie przedniej szyby - włącznik

Witam.

Przymierzam się do zakupu Focusa I. Po przeczytaniu postów na temat diesla, podających pomop w TDdi i zapieczonych pompowtryskiwaczy w TDci zostanę chyba przy beznynie.

Mam pytanie odnośnie włącznika ogrzewania przedniej szyby.
Oglądałem kilka Focusów (modele po liftingu) w których włącznik ogrzewania przedniej szyby znajdował sie nad włącznikiem ogrzewania szyby tylnej.

Czy w pozostałych wersjach ten włącznik zawsze znajduje się w tym miejscu?
Np przy tym ogłoszeniu na zdjęciach wyraźnie widać dzielony przełącznik podgrzewania (czyli ten górny powinien być od przedniej szyby), a sprzedający twierdzi, że podgrzewania nie ma:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z poprzednich postów wyczytałem, że niektóre wersje mają włącznik koło przełacznika świateł (w tych wersjach które ogłądałem była w tym miejscu regulacja podświetlenia zegarów).

Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na autku z podgrzewaną p. szybą, a jechałem już do dwóch wozów które wg sprzedawcy miały podgrzewanie, a na miejscu okazywało się że jednak go nie ma.

__________________
Pozdrawiam. Marcin

Był: S-max mk1 FL 2011 TDCi 2.0 140KM, Focus mk1 FL 2003 Zetec-SE 1.6 100KM
smiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 12:02   #2
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie

Bez wzgledu na rocznik w Focusie I wlacznik podgrzewania przedniej szyby znajduje sie pod regulacja temperatury, obok podgrzewania szyby tylnej. Jezeli przelacznik jest a szyba podgrzewana nie jest, to sa dwie opcje: szyba jest wymieniona na taka bez podgrzewania, lub ktos wymienial przelaczniki.
Najlepiej zanim pojedziesz obejrzec samochod dokladnie sie dopytaj czy podgrzewanie dziala, popros o podanie nr nadwozia auta i kliknij tu - sprawdzimy jak wyjechal z fabryki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie widzialem wersji z przelacznikiem po lewej stronie kierowcy, moze to jakies przejsciowki amerykanskie? Jak znajdziesz gdzies takie w sieci podaj link.
__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 13:02   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,526
Domyślnie

Witam
Tu masz wyłacznik ogrzewania przedniej szyby w Focusie 1 (199-2005):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ten focus w ogłoszeniu (link) ma przycisk ogrzewania przedniej szyby (prawy wyłacznik ma dwie połówki)


Cytat:
Napisał smiechu
Z poprzednich postów wyczytałem, że niektóre wersje mają włącznik koło przełacznika świateł (w tych wersjach które ogłądałem była w tym miejscu regulacja podświetlenia zegarów)..
Pierwsze słyszę - gdzie to wyczytałeś.
Poczytaj instrukcję obsługi - plik PDF

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])_2004.pdf

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 13:08   #4
smiechu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-max mk2/Fiesta mk7 FL
Silnik: TDCi 2.0 210KM/Duratec 1.25 82KM
Rocznik: 2017/2013
Postów: 433
Domyślnie

Cytat:
Napisał arturek
Ten focus w ogłoszeniu (link) ma przycisk ogrzewania przedniej szyby (prawy wyłacznik ma dwie połówki)
No właśnie, też mi się tak wydaje. Rozmawiałem ze sprzedawca (który twierdzi, że jest użytkownikiem tego samochodu) i twierdzi, że jego auto nie ma pogrzewanej przedniej szyby :-)
__________________
Pozdrawiam. Marcin

Był: S-max mk1 FL 2011 TDCi 2.0 140KM, Focus mk1 FL 2003 Zetec-SE 1.6 100KM
smiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 13:10   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,526
Domyślnie

1. No to albo wymieniana przednia szyba albo przekładka z "anglika". Niech Ci poda nr VIN - sprawdzisz sobie po której stronie miał fabrycznie kierownicę
2. radio nie od tego samochodu.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 15:03   #6
Gurek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2007
Postów: 31
Domyślnie

Niech sprzedawca zerknie czy sa wlokna grzewcze w przedniej szybie- chociaz to byloby dziwne, ze uzytkowal samochod i nie zauwazyl ze cos takiego ma :fcp23

Wymieniana przednia szyba? Wlacznik zostal, ale szyba juz nie ta???
To by podważalo argument o bezwypadkowosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Arturek
czemu uwazasz ze radio nie pochodzi od tego samochodu?


ps. zeby nie mnozyc postow- do kolegi ponizej-u mnie po 80 tysiacach na pedale sprzegla widac metal.
__________________
Kiedyś szczęśliwy posiadacz TDCi kombi, teraz szcześliwy posiadacz 1,6 ZETEC sedan
Gurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 17:59   #7
bond008
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 165
Domyślnie

Witam
Zobaczcie na wytarty pedał sprzęgła! Czy wszystkie Focus z przebiegiem ok 90.000km mają w takim stanie tą gumkę na pedale?
bond008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 18:41   #8
junior 007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-08-2007
Postów: 5
Domyślnie

Jeżeli chodzi o wytarta gume na pedale sprzegla , to u mnie wytarla sie po okolo 80000 wiec to chyba twoj najmniejszy problem.
junior 007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 20:45   #9
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie

Witam!

Podgrzewanie jest pod gałkami regulacji temperatury (tak jak wspomnieli szanowni koledzy).

A odnośnie Twojego wyboru (tzn. benzyna a nie diesel) to muszę dorzucić swoje pięć groszy.
A mianowicie uważam, że to dobry wybór, ja mam swojego 1.4 benzyna 16V 75 koni, może to nie demon przyspieszeń ale na miasto prawie 100tysięczne (New Sacz City) z wieloma skrzyżowaniami i rondami, różnymi zaułkami i kupą ELEK nauki jazdy itp itd w zupełności wystarcza. A zawsze to OC parę groszy mniejsze niż po przekroczeniu 1.5 litra. A spalanie też nawet cieszy... na trasie przy delikatnej jeździe do 95 km na godzinę bez żyłowania powyżej 3500 obrotów spala mi 4.9-5.1 litra (potwierdzone komputerem i kalkulacją rzeczywiście zużytego paliwa, robiłem ostatnio trasę 2 osoby plus trochę bagażu 250km tam i 250km z powrotem po małopolsce). Aha muszę wspomnieć że to trasa na południu małopolski (góry i dolinki, różne wolnobiegi itp czasem tylko trochę równego jak w mazowieckim :fcp2 )

Miasto też znośnie około 7-8 litrów przy normalnej jeździe. Jak ciśniesz na maxa to 8.5-9 na 100.

Ale przynajmniej spokój z paliwem nie tak jak TDCi. Ja kupuję 95 na Shellu lub BP, czasem na Statoilu. Paliwko w tych trzech miejscach OK (Przynajmniej w NSaczu). Nie próbowałem tankować na Orlenie i Petrochemii i takich tam Arge czy Neste, Glimar czy jakiś tam prywatnych MSWiA czy Poczty Polskiej, PKS, TransKonspol fe fe.

Polecam benzynę i podgrzewanie szyby (w zimie się przydaje).

Z góralskim (raczej lachy sądeckie) pozdrowieniem.... HEJ
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 21:11   #10
KleXon
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: Częstochowa
Postów: 136
Domyślnie

Cytat:
Napisał bond008
Czy wszystkie Focus z przebiegiem ok 90.000km mają w takim stanie tą gumkę na pedale?
mam przejechane 93 tys i juz w lewym dolnym rogu pokazal sie metal :fcp4
__________________
Focus 1.8 TDDi 2002 rok
jak narazie niezawodny - odpukac
KleXon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.