Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2007, 13:39   #1
bleaz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2007
Postów: 3
Domyślnie Ford Galaxy TDI 110 KM ... na co zwrócić uwage

Witam, i proszę o pomoc !!!
W sobotę jadę oblukać i kupić Ford Galaxy TDI 110 KM z 1998 roku NA co zwrótcić uwage ???
Dodam że będzie to mój 1 Ford i diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... wiem tyle że nie może dymić na niebiesko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z góry dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


... oto opis
177 505 km, Skrzynia biegów: automatyczna,
ABS, hak, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, alufelgi, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, welurowa tapicerka, tempomat
Wyposażenie:

- klimatyzacja
- 2 poduszki powietrzne
- el.szyby
- el.lusterka
- ABS
- komputer pokładowy
- tempomat
- alufelgi
- podwójne ogrzewanie
- automatyczna skrzynia biegów
- obracane fotele
- ciemne szyby
- tylne szyby uchylane
- roleta bagażnika
- relingi dachowe
- lakier metalik
- podłokietniki
- fabryczne radio
- wspomaganie kierownicy
- centralny zamek otwierany kluczykiem
- immobilaizer
- i inne

__________________
... było Volvo będzie Ford

Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 13:59
bleaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2007, 16:42   #2
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

poszukaj na forum temat wałkowany wiele razy :fcp14

sprzawdż "
-czy jest prosty tzn. czy nie był bity
-który właściciel
-przebieg potwierdzony !!!!
i jeżeli stan jego jest oky to bierz jak cena Ci idpowiada :fcp1

ps. no właśnie ile taki wóz się ceni ???
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2007, 19:22   #3
przechodzien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-05-2007
Skąd: Rawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 110 KM
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie

Witaj. Nie jestem fachowcem w galaktykach, natomiast, jak jakiś czas temu rozglądałem się za tym autem zarówno mój mechanik jak i człowiek który auta szukał w belgii (obydwaj oblatani w autach...) odradzali automaty z uwagi na wysoką usterkowość oraz wysokie koszty naprawy. CHciałem własnie automat, ale odradzono mi, zresztą tempomat sprawdza sie doskonale i nie czuję już potrzeby atomatu w aucie. Poza tym zwróc uwagę na webasto
(ilość przycisków przy zegarze powinna być 4) bo to się przydaje, a czesto dogrzewanie jest brane jako webasto. I to by było na tyle wymądrzania się w tym temacie. POzdrawiam.
__________________
przechodzien....
przechodzien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2007, 21:08   #4
alibizi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI 116 Km
Rocznik: 2002
Postów: 28
Domyślnie

Ja swojego kupowałem nie patrząc zbytnio na bajery. Szczerze mówiąc jechałem po Sharana ale że tamtem okazał się złomem (był wypasiony) na miejscu zobaczyłem jeszcze moje cudo. Ma 90 km ale jak dla mnie wystarcza, w trasie 150, 160 z ładunkiem jedzie normalnie. Jest to wersja podstawowa bez bajerów. Posiada jedynie piekną jasną tapicerkę.
Czasem te tzw. bajery przykrywają oczy i nie zwracasz za bardzo uwagi na silnik. A to jest podstawa. Przykłądem jest sharan, miał prawie wszystko, ale silnik był wytrzepany mimo iż teoretycznie miał przebieg mniejszy o 30 tys od mojego galaxy.
Z tym dymieniem masz rację. Sprawdzaj jeszcze turbinkę, czy przy ponad 2000 obrotów słychać dobrze taki charakterystyczny gwizd turbiny. I sprawdzaj dobrze skrzynię biegów. Żadko się o tym mówi, ale podobno jest to ta sama co w fordzie scorpio i jest czuła na nieumiejętne wrzucanie biegów. Przykładem jest mój znajomy który biegi wrzuca jak popadnie. Teraz musi niektóre biegi przytrzymywać, bo same wyskakują.
Mój mechanik powiedział to samo. Skrzynie są czułe i trzeba czasem aż do bólu dokładnie wrzucać biegi, jeżeli chce się, aby posłużyła ona przez długie lata.
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.
alibizi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 08:35   #5
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał alibizi
I sprawdzaj dobrze skrzynię biegów. Żadko się o tym mówi, ale podobno jest to ta sama co w fordzie scorpio i jest czuła na nieumiejętne wrzucanie biegów. Przykładem jest mój znajomy który biegi wrzuca jak popadnie. Teraz musi niektóre biegi przytrzymywać, bo same wyskakują.
Odnosisz to do automatu? :fcp2
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 08:43   #6
bleaz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2007
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomi98
poszukaj na forum temat wałkowany wiele razy :fcp14

sprzawdż "
-czy jest prosty tzn. czy nie był bity
-który właściciel
-przebieg potwierdzony !!!!
i jeżeli stan jego jest oky to bierz jak cena Ci idpowiada :fcp1

ps. no właśnie ile taki wóz się ceni ???
...przebieg potwierdzony
... 1 właściciel w kraju (wogóle nie wiadomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
... cena po targowaniu tel to 21000
....już dowiedziałem sie że klima nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podobno trzeba tylko nabić .... ale chyba koleś chce nabić ale mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2007-08-10, 09:47 ]
... jak z mocą w 90 konnych praktycznie tzn moc do wagi auta (mam przyczepe campingową 1200kg + to co żona doładuje (pod sufit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
nie wiem czy sobie poradzi ?? poprzednio miałem volvo 2.0 20v zagazowane i miało ciężko a tam było coś około 150 km tyle że w benzynie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
... było Volvo będzie Ford
bleaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 09:06   #7
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał bleaz
...przebieg potwierdzony
Książką serwisową "Printed in China A.D. 2006"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
... 1 właściciel w kraju (wogóle nie wiadomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
... cena po targowaniu tel to 21000
....już dowiedziałem sie że klima nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podobno trzeba tylko nabić .... ale chyba koleś chce nabić ale mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszt nabicia klimy to grosze - więc niech nie pierd..li, bo jeśli chce się samochód sprzedać to zawsze lepiej brzmi sprawna klima a nie "do nabicia". Węszę jakąś minę...
Cytat:
... jak z mocą w 90 konnych praktycznie tzn moc do wagi auta (mam przyczepe campingową 1200kg + to co żona doładuje (pod sufit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
nie wiem czy sobie poradzi ?? poprzednio miałem volvo 2.0 20v zagazowane i miało ciężko a tam było coś około 150 km tyle że w benzynie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Dałbym sobie spokój na Twoim miejscu, chyba że zawirusujesz ten silnik - o ile się daje.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 10:13   #8
Lagieha
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk I
Silnik: 1.9 TDI 110 KM
Rocznik: 1998
Postów: 56
Domyślnie

Z tą nie działjacą klimą "tylko do nabicia" jest tak, że w 9 letni aucie będziesz miał na prawie na 100% do wymiany parownik i przewody. Są wykonane z aluminium i zżera je sól w zimie. Spawanie, wymiana parownika + napełnienie to koszt blisko 700. Jak uda Ci się obniżyć cenę zakupu auta to nie ma tragedii, większość Galaxy z niemcowni ma ten problem. Ja swój kupiłem z podobnym przebiegiem i latami do twojego. Przy tym przebigu (z resztą prawdopodobie cofniętym, żeby nie było ponad 200 tys. bo to "źle wygląda") powinieneś dla bezpieczeństwa wymienić rozrząd, a przy tej okazji pompę wodą, zimeringi itp. a to następne 700-800 zł.
__________________
pozdrawiam
Lagieha
wcześniej Audi 80 1.6td
Lagieha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 11:03   #9
bleaz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2007
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lagieha
Z tą nie działjacą klimą "tylko do nabicia" jest tak, że w 9 letni aucie będziesz miał na prawie na 100% do wymiany parownik i przewody. Są wykonane z aluminium i zżera je sól w zimie. Spawanie, wymiana parownika + napełnienie to koszt blisko 700. Jak uda Ci się obniżyć cenę zakupu auta to nie ma tragedii, większość Galaxy z niemcowni ma ten problem. Ja swój kupiłem z podobnym przebiegiem i latami do twojego. Przy tym przebigu (z resztą prawdopodobie cofniętym, żeby nie było ponad 200 tys. bo to "źle wygląda") powinieneś dla bezpieczeństwa wymienić rozrząd, a przy tej okazji pompę wodą, zimeringi itp. a to następne 700-800 zł.
... bardziej przeraża mnie sprężarka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a może być tez wszstko (sprężarka + parownik)

[ Dodano: 2007-08-10, 12:05 ]
+ robocizna ( z 1500 trzeba liczyć ??)
__________________
... było Volvo będzie Ford
bleaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 11:44   #10
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał bleaz
+ robocizna ( z 1500 trzeba liczyć ??)
Myślę, że to dolna granica.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.