Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2007, 15:16   #1
carinio
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-06-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Wymiana koła - akcesoria

Witam wszystkich forumowiczów po raz pierwszy. Od niedawna jestem szczęśliwym (jak dotychczas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. posiadaczem S-MAXa 2,0 TDCi. Jak dla mnie bomba!
Jednak jestem tradycjonalistą w kwestii zmiany kół. A w S-MAXie nie ma ani koła zapasowego, ani lewarka ani klucza do odkręcania kół. Zamiast tego pianka do uszczelniania. Chciałbym zatem dokupić sobie te wszystkie rzeczy, ale mam sporo niewiadomych i pytań:

[1] Czy normalne koło czy tylko dojazdówka - co radzicie? Jeśli dojazdówka, to jaką kupić, jakie ma mieć parametry? Nie znam się na tym.
[2] Klucz do kół - jaki kupić?
[3] Lewarek - czy musi być lewarek od Forda czy może być jakiś inny, dowolny? Jaki radzicie?

Mam wersję Gold - felgi stalowe 6,5x16", gumy 215/60 R16

Dzięki za pomoc.

carinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2007, 21:51   #2
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie

ad1 to juz zalezy od ciebie dojazdowka zajmie mniej miejsca ale jej predkosc jest chyba ograniczona do 80km
ad2Mysle ze mozesz dokupic klucz od starszego Galaxy(niewiem czy jest na 19 czy 21),ale kupujac sie dowiesz-oczywiscie zobacz tez u siebie
ad3oczywiscie ze moze byc inny tylko przed kupnem zobacz jakie ma mocowanie do samochodu (zeby ci nie narobil szkod)

Pozdrawiam
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2007, 00:36   #3
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

kup tak zeby potem to wszystko jakos zamontowac , zeby podczas jazdy nie robilo halasu jakbys polowe zawieszenia mial wybite. Jak masz miejsce to kup pelne kolo.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 13:33   #4
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie

A ja jestem zadowolony że tego całego chłamu nie ma , gumę ostatni raz złapałem 10 lat temu a jeszcze następna chyba z 17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Nie bardzo sobie wyobrażam po co miałbym rezygnowac z 1/3 bagażnika , bo tyle zajmuje moja oponka rozmiar 235/45/18 , na dodatek klucz, podnośnik hydrauliczny, bo lewarek to bym nie ryzykował, to autko troche waży jeśli nie zauważyliście.

System Continentala jest OK , lateks ze srodka sie wymywa opone naprawia i dalej w drogę.

No , :fcp2 ale jak ktos musi bo ma ciśnienie to niech kupujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2007, 23:38   #5
wicio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2007
Skąd: Ząbki
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie

Mam kilka samochodów które non stop są w ruchu i faktycznie złpanie gumu to pzypadek losowy zdażyło się naprawdę kilka razy na kilka tysięcy kilometrów a w każdym spokojnie zestaw by wystarczył więc nie mam takich obaw. Wielu znajomych zamiast koła wozi butle na gaz, do tej pory się nie skarżyli.

Pozdrawiam
wicio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 16:25   #6
Staszko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie

Problem pojawia się w sytuacji gdy dziura nie jest typowych rozmiarów, niestety ta maź nie skleja większych otworów ( doświadczenie znajomego). Przynajmniej dojazdówka jest w jego wypadku mogła okazać się zbawienna.
Póki co jest asistance, po co się brudzić przyjeżdżają - pomagają !!
/st/.
Staszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2007, 19:04   #7
zigwa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Postów: 2
Domyślnie

Witam,

Ja miałem okazje w Toruniu ponad miesiąc temu podczas ulewy rozwalić oponę z przodu w dziurze zalaną deszczem. Oczywiście zestaw naprawczy nie pomógł bo felga przecięła oponę dopijając do dziury ją w 2 miejscach na szerokość ok. 2 cm. Po telefonie do Warszawy – FORD. Przyjechała laweta (po 20 minutach) i w mieście był serwis Forda. I tu kończy się fajna przygoda. Bo w serwisie opony 18 cali pewnie długo nikt nie widział a jak się okazało to w mieście nikt takowej też nie ma. Po kilku godzinach udało się kupić podobne opony (5 milimetrów niższy profil). Ale musiałem kupić komplet. Zestaw naprawczy (płyn kosztuje ponad 200 zł.) – do tanich nie należy.
Poważnie zastanawiam się nad kołem dojazdowym. Chociaż z drugiej strony ja sobie przypominam to przez ostanie chyba 6 lat nie miałem przygód z oponami. Więc co robić?
zigwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2007, 16:48   #8
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał zigwa
Chociaż z drugiej strony ja sobie przypominam to przez ostanie chyba 6 lat nie miałem przygód z oponami. Więc co robić?
w sumie to juz sobie odpowiedziałeśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), do tego modlitwa do św.Krzysztofa i jakos to będzie. :fcp23
w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2008, 22:21   #9
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Re: Wymiana koła - akcesoria

Zaczynam sie modlić bo też nie mam zapasu i troch spedza mi to sen z powiek ale po lekturze forum widzę że nie jestem sam
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2008, 23:29   #10
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Re: Wymiana koła - akcesoria

Ja już trzecim autem jeżdżę bez zapasu, bo butla w kole.Raz mi zeszło powietrze ale pod domem.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.