Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2007, 19:54   #31
Dominik_CK
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2006
Postów: 147
Domyślnie

Dzwonilem do urzedow dzis i ciemno to widze
w urzedzie celnymmi powiedzieli ze przy oplacie 3 procentowej beda sugerowac sie umowa kupna
Jak pytalem o mienie przesiedlencze tio mi powiedzial gosc ze bed emusial pisac jakies podanie ze rezygnuje z niemeic czy cos takiego
W ydziale komunikacji mi powiedzieli ze procedury sa takie same beda potrzebowali oplaconej akcyzy, vat 25 umowy kupna briefu i przeglad rejestracyjny
Babka w wydziale komunikacji powiedziala mi ze nie potrzebuje zadnego papieru ze samochod jest wyrejestrowany
Najlepszym wiec sposobem i najmniejszymi kosztami bedzie albo jechac do Poslki i go zarejestrowac wtrocic i go wyrejestrowac
Albo wyrejestrowac w Niemczech wstawic do garazu zarejestrowac w PL

__________________
Tylko Korona Kielce YBH01
Dominik_CK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 06:47   #32
fasi
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo Mk4 TitS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 64
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dominik_CK
Babka w wydziale komunikacji powiedziala mi ze nie potrzebuje zadnego papieru ze samochod jest wyrejestrowany
To biurwa wykazała sie niekompetencją po całości. Bo jak ona nie potrzebuje potwierdzenia tego, że samochód został wyrejestrowany w kraju nabycia przy rejestracji w Polsce, to powstaje sytuacja w której jedno auto jest zarejestrowane w dwóch krajach a to trochę dziwnie...

Jak będziesz wyrejestrowywał auto w Niemczech to tam w WK przybiją Ci w briefie pieczątkę, że dnia takiego i takiego samochód został wyrejestrowany. W tłumaczeniu briefu tłumacz na pewno napisze, że jest pieczęć i podpis pracownika WK w Niemczech z takiego i takiego miasta potwierdzający, że dnia takiego i takiego auto zostało wyrejestrowane.

Tak więc do wyboru masz dwie opcje:
1. wyrejestrować go w Niemczech, zrobić czerwone tablice i pruć do polski
2. wyrejestrować go w Niemczech, wsiadać z papierami w autobus/samolot, zarejestrować go w Polsce i z polskimi blaszkami znowu do rzeszy. A stamtąd już mondkiem na polskich tablicach jedziesz

Powodzenia!
fasi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 19:31   #33
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał fasi
Dominik_CK napisał/a:

Babka w wydziale komunikacji powiedziala mi ze nie potrzebuje zadnego papieru ze samochod jest wyrejestrowany


To biurwa wykazała sie niekompetencją po całości. Bo jak ona nie potrzebuje potwierdzenia tego, że samochód został wyrejestrowany w kraju nabycia przy rejestracji w Polsce, to powstaje sytuacja w której jedno auto jest zarejestrowane w dwóch krajach a to trochę dziwnie...
Niestety tak nie jest, oddajesz niemieckie tablice w naszym urzedzie i oni powiadamiaja niemiecki odpowiednik ze auto zostalo u nas zarejestrowane, a oni je u siebie automatycznie wyrejestruja. Ot cala filozofia, zalatwia to uzedy miedzy soba oszczedzajac Ci klopotu.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 20:01   #34
adamo_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie

Dzis rozpocząłem całą procedurę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1) pojechałem do tłumaczki i zostawiłęm jej ksera dokumentów aby ttłumaczyła ( Brief nowy -czyli na mnie, + dowód rejestracyjny niemiecki + umowę kupna ) Stary brief nie potrzebny jest już do tlumacznenia - koszt 120 zł

2) W czasie gdy tlumaczka tlumaczyla pojehałem z oryginałami do mechaniora zrobic porzeglad - koszt 168 zł ( bez haka auto ) z hakiem drożej podobno

3) Po mechaniiku skoczyłem do Urzędu Celnego - - tu obowiązkowo kopie dokumentów wszystkich czyli: Brief stary , brief nowy z moimi danymi, umowa kupna, dowod rejestracyjny niemiecki. Wypełniam druczek, i oświadczenie że przekroczyłem granicę np. wczoraj ( powyżej 5 dni urząd nalicza karę ) więc nalezy oświadczenie wypełnić że się dzień wcześniej przekroczyło granicę. W druczku określa się wysokość akcyzy: za auto do 2 L pojemności 3,1 procent od wartości, w autach powyżej 2 L 13 % , ja auto kupilem za 1000 Ojro więc akcyza wyszla okolo 116 zł. Z uwagi że dziś piątek po dokumenty mam sięzgłosić w poniedziałek i opłacić w poniedziałek.

4) Poleciałem szybko do Urzędu skarbowego i wziałem druczek VAT-24 , jednak zbliżała się godzina 15:30 ( fajrant dla urzędników ) to w pośpiechu źle wypełniłem ten druczek i pani w okienku powiedziala że przykro mi ale na poniedzialek juz zapraszam bo ona konczy pracę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , nawet mi to pasowalo bo się w ciagu ostatniej godziny nalatałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem w poniedzialek polece do Urzedu Skarebowego i potem po odbior dokumentow do urzedu celnego.

5) Pozostanie rejestracja + ubezpieczenie
adamo_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 21:28   #35
Dominik_CK
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2006
Postów: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1olek
Niestety tak nie jest, oddajesz niemieckie tablice w naszym urzedzie i oni powiadamiaja niemiecki odpowiednik ze auto zostalo u nas zarejestrowane, a oni je u siebie automatycznie wyrejestruja. Ot cala filozofia, zalatwia to uzedy miedzy soba oszczedzajac Ci klopotu.
Baba w wydziale komunikacji jak ja spytalem czy musze wyrejestrowac w Niemczech samochod to mi powiedziala" no jak to pan sobie wyobraza ze bedzie pan mial zarejestrowany tyutaj i tam"
a za chwiole dodala ale my nie potrzebujemy zadnych kwitow ze ma pan somochod wyrejestrowany

Adamo na jakich blachach przyjechales??
Jeszcze jedno 3 procent najprawdopodobniej bede musial zaplacic od umowy kupna ale przaeciez samochod kupilem rok temu
__________________
Tylko Korona Kielce YBH01
Dominik_CK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2007, 09:10   #36
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie

Dominik_CK, ?Ty lepiej się przejdź do tych urzędów bo tak to nic nie załatwisz przez telefon a panie za biurkiem udają mądre i chcą tylko jednego WOLNEGO :fcp27
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2007, 12:34   #37
Dominik_CK
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2006
Postów: 147
Domyślnie

Uwierzcie mi ze bym z checia sie przeszedel ale ja mieszkam na stale we frankfurcie i do piero do Polski jade 25 sierpnia i to wlasie jest uzaleznione czy pojade mondeo czy drugim samochodem
Wlasnie dlatego chce sie wszystkiego dowiedziec mozliwe jak najweicej
__________________
Tylko Korona Kielce YBH01
Dominik_CK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 19:33   #38
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie

no to wyślij jakąś miłą osóbkę do tego syfu w tych urzędach...bo Ty się w końcu nic nie dowiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 10:50   #39
VEG
ford::average
 
Avatar VEG
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dominik_CK
Baba w wydziale komunikacji jak ja spytalem czy musze wyrejestrowac w Niemczech samochod to mi powiedziala" no jak to pan sobie wyobraza ze bedzie pan mial zarejestrowany tyutaj i tam"
a za chwiole dodala ale my nie potrzebujemy zadnych kwitow ze ma pan somochod wyrejestrowany
Hmm no to jak to w koncu jest? Planuje sprowadzic samochod z UK ale z tego co wiem to tamtejszy WK (DVLA) nie wydaje kwitu o wyrejestrowaniu tylko odnotowuja go w swojej bazie danych. Bede musial wyslac dowod rejestracyjny do nich z wypelnionymi polami nowego wlasciciela i przysla mi nowy dowod. Kilka dni przed wyjazdem samochodu z UK musze wyslac im kwitek ze auto zostaje wywiezione za granice na czas nieokreslony (export) i zadnego swistka mi nie przysla bo nie zdaza/musza...wiec jakbym teraz chcial go zarejestrowac w Polsce i w WK zapytaliby mnie o kwitek z wyrejestrowanym samochodem w UK to wzruszylbym ramionami i powiedzial: 'Dogadajcie sie z DVLA bo oni nie przyslali mi zadnego potwierdzenia z wyrejestrowaniem'? Dziwne...
VEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2007, 13:16   #40
adamo_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie

dominik:

Przyjechalem na blachach z urzedu niemickiego ( bialo czerwone) z wybita data do kiedy mam ubezpieczenie.


wracajac do mojego postu wyzej : odebralem dokumenty z URzedu Skarbowego ( znajoma pracuje i w jeden dzien mi to zalatwila ) bo normalnie zabieraja ci dokumenty na kilka dni i niby jak masz jezdzic autkiem sprowadzonym bez tych dokumentow ... totalna glupota ksera im nie wystarczaja

Polecialem do Urzedu miasta do wydzialu komunikacji ...a tu remont Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dwa dni, ale gosc z wydzialu sprawdzil dokumenty i powiedzial ze wszystko ok, i zebym lecial oplacil ten recykling pieprzony i juz bedzie komplet do rejestracji. polecialem oplacilem i czekam az sie kolejki zmniejsza po tym remoncie bo nie chce mi sie czekac tak sie ludzie zucili.

[ Dodano: 2007-08-04, 14:28 ]
Cytat:
Napisał Dominik_CK
Witam koledzy i od razu przechodze do mojego problemu
Mam Forda Mondeo na niemeickich numerach kupiony w niemczech i uzytkowany w Niemczech samochod jest na mnei zarejestrowany
teraz chce go sciagnac do Polski i go zarejestrowac w Polsce i nie wiem jak to zrobic by poniesc jak najmneijsze koszta i zeby jak najkrocej to trwalo
Jak ktos jest z Was zorientowany co musze meic zeby zarejestrowac go w Pl i ajkei oplaty mnie czekaja
Z gory dziekuje i pozdrawiam
Modow prosze o przeneisienie tematu w odpowiedni dzial

jesli chcesz go sciagnac i na siebie w polsce zarejestrowac to
w twoim przypadku trzeba wyrejestrowac auto w niemczech i zarejestrowac nowy brief tez na siebie , (handlarz niemiecki ci to w 15 minut zalatwi w urzedzie, pelno koników stoi pod urzedami w niemczech albo popytaj znajomych czy ktos ma handlarza znajomego ) koszt to 140 euro za 2 tyg ubezpieczenia, a 160 za miesiac , potem wziac blachy probne niemieckie z tym ubezpieczeniem

z uwagi na to ze to twoje auto umowy z samym soba nie musisz pisac hehe, ale najprawdopodobniej w urzedzie celnym zarzadaja umowy kupna auta w niemczech tej co kupiles za te 4500 euro. Wiec napisz sobie jeszcze raz taka sama umowe i wpisz tam np 1000 euro , i dane niemca maznij sie za niego i za siebie i wsio.
nikt tego nie bedzie i tak sprawdzal bo niemiec ma w dupie polskie urzedy a urzedy nie lataja sprawdzac czy faktycznie kupiles auto od helmuta za tyle co na umowie.

co najwyzej kwestia sumienia ze podrabiasz podpis helmuta , ale podobno wlasciciele komisow tak robia

[ Dodano: 2007-08-04, 15:51 ]
[quote=adamo_]dominik:

Przyjechalem na blachach z urzedu niemickiego ( bialo czerwone) z wybita data do kiedy mam ubezpieczenie.


wracajac do mojego postu wyzej : odebralem dokumenty z URzedu Skarbowego ( znajoma pracuje i w jeden dzien mi to zalatwila ) bo normalnie zabieraja ci dokumenty na kilka dni i niby jak masz jezdzic autkiem sprowadzonym bez tych dokumentow ... totalna glupota ksera im nie wystarczaja

Polecialem do Urzedu miasta do wydzialu komunikacji ...a tu remont Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dwa dni, ale gosc z wydzialu sprawdzil dokumenty i powiedzial ze wszystko ok, i zebym lecial oplacil ten recykling pieprzony i juz bedzie komplet do rejestracji. polecialem oplacilem i czekam az sie kolejki zmniejsza po tym remoncie bo nie chce mi sie czekac tak sie ludzie zucili.

[ Dodano: 2007-08-04, 14:28 ]
Cytat:
Napisał "Dominik_CK":2i47436e
Witam koledzy i od razu przechodze do mojego problemu
Mam Forda Mondeo na niemeickich numerach kupiony w niemczech i uzytkowany w Niemczech samochod jest na mnei zarejestrowany
teraz chce go sciagnac do Polski i go zarejestrowac w Polsce i nie wiem jak to zrobic by poniesc jak najmneijsze koszta i zeby jak najkrocej to trwalo
Jak ktos jest z Was zorientowany co musze meic zeby zarejestrowac go w Pl i ajkei oplaty mnie czekaja
Z gory dziekuje i pozdrawiam
Modow prosze o przeneisienie tematu w odpowiedni dzial
[/quote:2i47436e]


jesli chcesz go sciagnac i na siebie w polsce zarejestrowac to
w twoim przypadku trzeba wyrejestrowac auto w niemczech i zarejestrowac nowy brief tez na siebie , (handlarz niemiecki ci to w 15 minut zalatwi w urzedzie, pelno koników stoi pod urzedami w niemczech albo popytaj znajomych czy ktos ma handlarza znajomego ) koszt to 140 euro za 2 tyg ubezpieczenia, a 160 za miesiac , potem wziac blachy probne niemieckie z tym ubezpieczeniem

z uwagi na to ze to twoje auto umowy z samym soba nie musisz pisac hehe, ale najprawdopodobniej w urzedzie celnym zarzadaja umowy kupna auta w niemczech tej co kupiles za te 4500 euro. wiec dasz t umowe i zaplacisz od niej podatek w urzedzie celnym , proste jak drut
adamo_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.