Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2007, 18:01   #21
DigiTech
ford::beginner
 
Avatar DigiTech
 
Zarejestrowany: 11-02-2006
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie

Ten problem masz od początku używania auta czy pojawił się w czasie używania?
Miałem przypadek, że klientka zjeździła kilka warsztatów z problemem przegrzewania silnika, wymieniono praktycznie wszystkie elementy w układzie chłodzenia i bez rezultatu.
Wentylatory chodziły na I i II biegu a pomimo tego silnik się przegrzewał.

Przyczyna była banalna...



ktoś tak podłączył kable wentylatorów, że kręciły się "w drugą strone" :fcp1

__________________
Digi Tech
www.tuning-tdi.pl
diagnostyka, chiptuning, usuwanie FAP - DPF, obciążeniowa hamownia podwoziowa
DigiTech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2007, 10:09   #22
rz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Postów: 364
Domyślnie

no to ja mam pytanie. na chlodnicy sa 2 wentylatory i zauwazylem, ze jeden wogole mi sie nie kreci (ten blizej akumulatora) a drugi wlacza sie chyba odrazu na 2 bieg. kiedy wlacza sie ten drugi wentylator i czy on wogole sie kiedys wlacza?

pzdr
rz
__________________
off
rz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2007, 21:48   #23
darek1
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-02-2004
Skąd: Wałcz
Model: Mondeo
Silnik: 2,5V6
Rocznik: 1999
Postów: 213
Domyślnie

Wczoraj wracałem z zawodów pływackich i okazało się, że mam podobny problem tylko w Mondeo. Jak jadę powyżej 40 km/h temperatura w chłodnicy jest OK. Poniżej wchodzi na czerwone i to bardzo szybko. Od czego zacząć? Wentylator czy chłodnica? Wycieków nie mam.

[ Dodano: 2007-07-23, 12:07 ]
Przed chwilą sprawdziłem dokładnie. Wentylator stoi nawet przy wysokiej temperaturze płynu. Czyli winne są kable, bezpieczniki, wentylator lub termostat. Jadę do elektryka.
__________________
Mondeo MKII 99; 2,5V6 GHIA
darek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2007, 11:30   #24
andrzej103
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2007
Model: Smax MK1
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie

No więc tak. Jak napisałem wcześniej w czwartek oddałem galaxego do serwisu chłodnic. Wymontowali ją , okazała się w pełni drożna , jednak miała na sobie , na całej powierzchni od strony atrapy "dywanik" z kurzu,kawałków liści , much i innego syfu , który sie tam nazbierał przez 7 lat. Wyczyścili to wszystko , przy okazji to samo z chłodnicą klimatyzacji. Po zamontowaniu jeździłem do dziś w różnych warunkach , temp +39st. na zewnątrz, krakowskie korki po 30 minut itd. I wskazówka nie ruszyła mi się ani na milimetr ze środka skali !!! Efekt idealny !!! Że też żaden "mądry" mechanik na to wcześniej nie wpadł. Reasumując problem rozwiązany.
Przy okazji widzę inne pozytywne efekty: Sprężarka klimatyzacji dużo rzadziej się włącza - czyli chłodzenie jest dużo efektywniejsze. No i cisza w samochodzie - wentylatory na II biegu pracują sporadycznie , wcześniej nie wiedziałem , na którym biegu pracują , bo właściwie od razu włączały się na II bieg nie mogąc przeciągnął powietrza przez ten korzuch.
Tak więc sprawa zamknięta , dziękuję wszystkim za zainteresowanie i cenne sugestie.
Pozdrawiam , Andrzej.

[ Dodano: 2007-07-23, 12:37 ]
W uzupełnieniu do darek1 i rz : Problem z wyłączonym jednym z wentylatorów przerobiłem jakieś 2 miesiące temu . Winny był przekażnik , który włącza wentylator , miał wypalone styki. Elektryk mi to wymienił i problem przeszedł. To już był 3 przekaźnik , który w ciągu roku , po 7 latachh eksploatacji , musiałem wymienić , czy to kolejny "kwiatuszek" w tym samochodzie ?

pozdrawiam.
andrzej103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2007, 16:27   #25
DigiTech
ford::beginner
 
Avatar DigiTech
 
Zarejestrowany: 11-02-2006
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymar
moze sa zatkane (zapchane brodem) kanaly chlodzace w chlodnicy i same wiatraki nie wystarcza a jak jedziesz to troche chlodzi nawiew powietrza?
Kolega miał racje, tylko jak mogli w warsztacie dobrze przepłukac chłodnice bez wyciągania?
Jesli by ją wyciagli, to by zobaczyli co jest nie tak.
__________________
Digi Tech
www.tuning-tdi.pl
diagnostyka, chiptuning, usuwanie FAP - DPF, obciążeniowa hamownia podwoziowa
DigiTech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2007, 07:18   #26
darek1
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-02-2004
Skąd: Wałcz
Model: Mondeo
Silnik: 2,5V6
Rocznik: 1999
Postów: 213
Domyślnie

Gotowe i to bez kosztów! Okazało się, że odłączył się jeden z kabelków na wentylatorze. Swoją drogą to wcześniej ktoś tam grzebał bo nie było oryginalnej wtyczki.
Niemnij bardzo przydały mi się wasze posty.
__________________
Mondeo MKII 99; 2,5V6 GHIA
darek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.