Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2007, 23:11   #31
lukas7
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 60
Domyślnie

Na poczatku gratulacje pieknego auta!!! Co do mkIV to na zdjęciach prezentuje sie fajowo!!! W ostatnim auto świecie jest test porównanwczy passata, mondka i vectry no i jak zwykle nasz mondi wygrywa. Co do miękkiego zawieszenia to trzeba poleciec nim w trase, tam czuć jego przewage nad innymi konstrukcjami w klasie, a to że jest komfortowy to chyba plus w koncu to fura za ponad 100tyś. Co do jakości plastików to sie nie wypowiadam bo nie siedziałem, natomiast co do rozwiązań z s-maxa to pewny jestem że te wychodza mondiemu na dobre bo s-max to w koncu auto roku, które poza tytułem jest naprawde fajne w wiekszości kategorii. Niestety do Polski trafiają pierwsze egzemplarze, a kazdy kto sie choć trochę orientuje to ich nie kupuje bo jak wiadomo to one najczęsciej psuja opinie o danej marce. Wstrzymajmy sie niech ford wyprodukuje pierwsze 1000 egzemplarzyi wtedy pogadamy ( pierwsze passaty trzeszczały w środku jak stodoły, a teraz jest rewela)!!!
Pozdrawiam

lukas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 23:18   #32
gercons
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 345
Domyślnie No niestety ja miałem nóż na gardle i musiałem w ciągu 2 tyg

kupić auto. Do wyboru Passat Kombi lub Mondeo
Nawet na kolor nie miałem wpływu. Gdybym miał,brałbym wersję Titanium X, czarną,kombi z chromami i 16'' - jest piękna

W Auto Watin stoi przepiękny S-MAX, czarny na felgach 20'' z czarnymi szybami
totalny odlot. Tylko siedzenia ma wąskie, kubełkowe i raczej na zgrabny damski tyłeczek
gercons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2007, 05:04   #33
ziutekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-10-2005
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał gercons
zbyt miękkie zawieszenie, auto w stylu amerykańskim, pływa
To minie, combi tak mają, zwłaszcza na początku. Pamiętam, jak kupiłem moje Mondeo, to od bujania chciało się rzygać, ale po jakimś czasie sprężyny się ugniotły i bujać przestało. To duże auto rodzinne, a nie sportowe, więc nie ma co oczekiwać twardego zestrojenia podwozia. Gratulki i niech Ci służy jak najdłuży :fcp2
ziutekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2007, 09:29   #34
bartimo
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2004
Postów: 60
Domyślnie

Witajcie.
Napiszę tylko tyle, że jak MKII wyróżniało się charakterystycznymi światłami z przodu oraz wnętrzem, MKIII kombi światłami z przodu i tyłu (które są moim zdaniem super), to MKIV nie ma NIC charakterystycznego co by je odróżniało od pozostałego złomu jeżdżącego po ulicach. Przód jak w Peugeocie z wielkim grilem, tył jak w Lagunie, a całość przypomina mi Fiata chyba Croma (czy jakoś tak...). Pomieszanie stylów włoskiego i francuskiego nie mogło dać nic dobrego….

Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej eksploatacji auta.
__________________
bartimo
bartimo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2007, 09:35   #35
gercons
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 345
Domyślnie - KOLEJNE UWAGI CO DO FUNKCJONALNOŚCI

- w czasie jazdy silnika nie słychać,ale słychać za to roletę bagażnika jak skrzypi

- schowki w komorze bagażnika nie są na zawiasach, tylko na czterech plastikowych guzikach. Schowki te równiż klekoczą ( w Passacie dużo lepiej jest to przemyślane)

- podłoga bagażnika nie jest "łamana" w środku, by dostać się do koła trzeba wyciągnąc całą podłogę

[ Dodano: 2007-07-05, 10:35 ]
- w czasie jazdy silnika nie słychać,ale słychać za to roletę bagażnika jak skrzypi

- schowki w komorze bagażnika nie są na zawiasach, tylko na czterech plastikowych guzikach. Schowki te równiż klekoczą ( w Passacie dużo lepiej jest to przemyślane)

- podłoga bagażnika nie jest "łamana" w środku, by dostać się do koła trzeba wyciągnąc całą podłogę

[ Dodano: 2007-07-05, 10:35 ]
- w czasie jazdy silnika nie słychać,ale słychać za to roletę bagażnika jak skrzypi

- schowki w komorze bagażnika nie są na zawiasach, tylko na czterech plastikowych guzikach. Schowki te równiż klekoczą ( w Passacie dużo lepiej jest to przemyślane)

- podłoga bagażnika nie jest "łamana" w środku, by dostać się do koła trzeba wyciągnąc całą podłogę
gercons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2007, 09:37   #36
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał jamax
Co do lusterek z kierunkami . To nie trend a bezpieczeństwo. wyżej umieszczone lepiej widać .
No polemizowałbym czy je lepiej widać. Zwłaszcza jak ktoś obok chce wjechać na twój pas, a jesteś już w takim miejscu, że jego tylnego kierunkowskazu już nie widzisz. Wtedy nie widzisz żadnego jego kierukowskazu i się wściekasz, że jedzie po taksówkarsku bez sygnalizowania zmian pasa. Poza tym nawet patrząc z boku jednak bardziej się rzuca w oczy boczny kierunkowskaz na błotniku niż na lusterku.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2007, 09:40   #37
gercons
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 345
Domyślnie Myślę,że to że nie dali kierunków w lusterkach

wynika ze stylistyki. Dodano na boku kierunkowskazy podobne do tych z BMW 5

Co dziwne, przednie kierunkowskazy w reflektorach to tylko ATRAPA KIERUNKOWSKAZÓW
(jakiś pomarańczowy odbłyśnik)
gercons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2007, 10:33   #38
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
o polemizowałbym czy je lepiej widać. Zwłaszcza jak ktoś obok chce wjechać na twój pas, a jesteś już w takim miejscu, że jego tylnego kierunkowskazu już nie widzisz.
dokładnie. będę jednak obstawał przy stwierdzeniu, że to teraz taki trend
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2007, 11:00   #39
bryg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 40
Domyślnie

To kolega kupił dwa mondki 4? Jednego pokazał na zdjęciu od tyłu a drugiego od przodu? Ja bym nie ryzykował odrazu 2 szt. Wredny jestem co? :fcp27
__________________
Pozdrowienia
bryg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2007, 11:16   #40
gercons
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 345
Domyślnie

przy kupnie dwóch Mondków dawali gratis czapekę RS

[ Dodano: 2007-07-05, 12:30 ]
utworzyłem sobie w necie Mondeo-Bloga gdzie mam zamiar dokumentować
całą historię użytkownia Mondeo MKIV przez kolejne 3 lata leasingu, a wiec do ok
240 tys km (mam nadzieję)

Może komuś te wypociny pomogą w podjęciu decyzji o kupnie lub nie tego pojazdu

A blog na stronie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Zapraszam :fcp2
gercons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.