Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2007, 13:09   #1
stephanozz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie TDDi lepszy od TDCi ????

Witam ponownie.

poczytałem trochę i gdzieniegdzie widzę, ze użytkownicy silników TDDi krytykują wykonanie przez Forda silnika TDCi... W drugą stronę nie zauważyłem krytyki...

Czym one się różnią????

Czy to znaczy, ze TDDi są mniej awaryjne niż TDCi ????

Proszę o Wasze opinie.

pozdrawiam i dziękuję za wszelkie opinie i odpowiedzi.

stephanozz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2007, 13:31   #2
stefanf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2006
Postów: 36
Domyślnie

Szkoda, że nie zadałeś sobie trudu poczytania w starszych postach, bo tematów na w/w temat było już tu bardzo dużo. Polecam opcje szukaj, oto przykładowy wynik po 5 sekundowym rozpoznaniu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
stefanf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2007, 14:19   #3
stephanozz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

Proszę o wybaczenie, ale siedzę w pracy i jakoś przeoczyłem...

[ Dodano: 2007-07-02, 15:36 ]
Czy są TDDi z 6 stopniową skrzynią biegów??
stephanozz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2007, 21:14   #4
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał stefanf
Czy są TDDi z 6 stopniową skrzynią biegów??
Niestety nie ma...
A na trasie przydałaby się
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2007, 00:05   #5
marky_m
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2007
Postów: 1
Domyślnie

Mam 2,0 TDDI Z 2002 i przejechałem już 275 000 km bez najmniejszej awarii. Nie wiem czy TDCI byłby gorszy, czy lepszy. Wiem jedno - ten jest doskonały :)
marky_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2007, 00:33   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Cytat:
Napisał marky_m
Mam 2,0 TDDI Z 2002 i przejechałem już 275 000 km bez najmniejszej awarii. Nie wiem czy TDCI byłby gorszy, czy lepszy. Wiem jedno - ten jest doskonały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm doskonaly a jak tam mocowo sytuacja wyglada?? 200km i spalanie 3 litry? :fcp2
:fcp2 :fcp2
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2007, 06:26   #7
ziutekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-10-2005
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomiscorpio
hmm doskonaly a jak tam mocowo sytuacja wyglada?? 200km i spalanie 3 litry?
Ma 115 KM, które przy zmiennej geometrii turbiny, zapewniam Cię, w zupełności wystarczą. Gdy kupowałem moje TDDI, chciałem go "zaczipować", ale doszedłem do wniosku, że nie ma sensu, ponieważ oryginalny silnik radzi sobie doskonale. A co do spalania, to kształtuje się ono przy mojej ciężkawej nodze, na poziomie 6,5 - 7 litrów na 100 km. Ale co Ty możesz wiedzieć o TDDI, kulając się benzynowym 2,0 DOHC? :fcp3 Natomiast jeśli chodzi o bezawaryjność, to swoim przejechałem 182 kkm i żadnych problemów.
ziutekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2007, 11:41   #8
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

ziutekk, wiedza nie bierze się jedynie z tego, że się jest właścicielem jednego czy drugiego samochodu. Wbrew pozorom można dużo wiedzieć o samochodzie, nie posiadając go na własność :-)
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2007, 12:52   #9
ziutekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-10-2005
Postów: 114
Domyślnie

Wiem co mam i próbuję przekazać moją wiedzę na temat mojego samochodu autorowi wątku, bo o to pyta, a ten tu (tomiscorpio) wcina się z jakimiś sarkastycznymi kawałkami. Jak ma gadać takie głupoty, to niech lepiej zmilczy, bo nikomu w ten sposób nie pomaga, a już na pewno nie Steppanozzowi. A jeszcze lepiej niech kupi jakiś normalny samochód, bo tą jego 12-letnią krypę Scorpio i to z silnikiem 2,0 benzyna, wyprzedzam rowerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
P.S. Chciał sarkazmu, ma sarkazm :fcp16
ziutekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2007, 13:18   #10
stephanozz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

ziutekk wrote:
Cytat:
Wiem co mam i próbuję przekazać moją wiedzę na temat mojego samochodu autorowi wątku, bo o to pyta, a ten tu (tomiscorpio) wcina się z jakimiś sarkastycznymi kawałkami. Jak ma gadać takie głupoty, to niech lepiej zmilczy, bo nikomu w ten sposób nie pomaga, a już na pewno nie Steppanozzowi.
masz rację i dziękuję... zakup samochodu to nie kupno chleba w spożywczaku... Liczę na rzetelne, szczere i obiektywne wypowiedzi. Jeśli się wie coś na jakiś temat to nie widzę przeciwwskazań, zeby się tą wiedzą podzielić... a to, ze się nie ma akurat tego modelu auta tylko inny... najważniejsza jest wiedza i chęć jej przekazania... Licząc, ze z niej skorzystam założyłem ten wątek.

pozdrawiam
stephanozz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.