Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2007, 20:16   #1
Wojtek11
ford::beginner
 
Avatar Wojtek11
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Pompa wtryskowa, gdzie w okolicach lublina

Na początek witam Wszystkich.
Jestem tu nowy i sorki ze odrazu wale z problemem.

prawdopodobnie poszło mi łozysko na pompie wtryskowej bo cos tam strasznie zaczeło szurać, i to koło pasowe co napedza pompe wspomagania ma bicie przy wolnych obrotach.
potwierdzający to jest jescze jeden efekt przy odpalaniu że przy starcie mocno szarpnie silinikem jak zaskakuje.

przedwczoraj zrobiłem rozrząd a wczoraj zaczeło mi to hałasowac.

W poprzednim mondku robiłem to w skrobowie k/Lubartowa ale mam złe doswiadczenia z nimi
Podeślijcie mi jakieś namiary bo jestem juz załamany , samochód ma 145 kkm i zeby juz sie to sypneło , w poprzednim mondku robiłem to samo ale przy przebiegu 300 kkm.
Bede dzwieczny za pomoc :fcp29

Wojtek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2007, 23:37   #2
Robercik83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Kombi
Silnik: TD
Rocznik: 1996
Postów: 45
Domyślnie pompa

To nie koniecznie musi być pompa wtryskowa. Piszesz ze stało się to po zrobieniu rozrządu. Sprawa może by tego typu, że jeżeli robiłeś rozrząd u "fachowców" którzy nie wiedzą że tu rolki się same napinają i w ramach dobrego naciągnięcia paska wykazali się swoim kunsztem i dociągnęli napinacze na maxa to hałasuje jedna z rolek napinających pasek (ja tak miałem u siebie w mondku, byłem skłonny wymieniać pompę wspomagania) także przede wszystkim jedż do tych speców co ci robili rozrząd niech sie napinają drugi raz przy silniku tylko teraz z free. Mogli takze w ramach oszczędności i krojenia klienta wcale nie wymienić rolek (być może stwierdzili ze te stare są jeszcze okej i dadzą rade). A jeżeli to się nie okaże napinacz to ja i brejdacz (też ford w ropie) jeździmy do takiego starszego dziadka. On aktualnie urzęduje w bazie bodajże transmotu. Najłatwiej trafic tak: jedziesz kraśnicką od ronda z Sikorskiego/racławickimi, na skrzyżowaniu z Zana skręcasz w prawo dalej jedziesz prosto, mijasz po lewej wojciechowską. Za biedronką i salonem mitsubishi masz ulicę nałęczowską i tu skręcasz w lewo, a zaraz potem pierwsza w prawo i wjeżdżasz na drogę z płyt betonowych, a te warsztaty są po twojej prawej. Trzeba wejść tam i poprosić o "pana od dieseli" a mechanicy cię pokierują do tego dziadka. Tylko że od ciebie to jest spory kawał dorgi.ja w każdym bądź razie jestem z niego zadowolony, bo nie zdziera a pomógł mi przy wtryskach. ale wiesz, nikt ci nie da gwarancji na czyjąś pracę
__________________
Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie.
Robercik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2007, 18:35   #3
Wojtek11
ford::beginner
 
Avatar Wojtek11
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie

Dzieki za namiar,
byłem u fachmanów od pomp wtryskowych w lubartowie to mi powiedzieli ze to pompa wspomagania, dzisiaj kupiłem drugą , wymieniłem ale waraz to nic nie dało nadal ewidentnie słychać jakies zacieranie sie łozyska, jak popuszcze troche pasek od pompy wspomagania to mniej szura , bez pompy wspomagania też nic niesłychac ale wtedy koolo pasowe od pompy wtryskowej nie jest obciazzone i pewnie dlatego.,
Co do rozrządu to był załozony cały komplet rozrządu orginalny ford i wszystkie rolki, napewno wymienione bo byłem przy wymianie.
Wojtek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2007, 20:26   #4
Robercik83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Kombi
Silnik: TD
Rocznik: 1996
Postów: 45
Domyślnie pompa

ja miałem to samo i też miałem już wymieniac pompę wspomagania a okazało się ze głąby w warsztacie za mocno naciągnęli jeden z napinaczy, bo po poluzowaniu te "dźwięki" ustały
__________________
Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie.
Robercik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.