Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2007, 18:49   #11
dartro
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: Włodawa
Model: Mondeo Ghia Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 130km 1,25 82km
Rocznik: 2003 2014
Postów: 147
Domyślnie

Witam .Podłączę się do tematu ,mam taki sam problem w 2.0 tdci.

dartro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2007, 21:29   #12
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalor
tylko brak mocy przy 2000 obr.
Właśnie w tym zakresie powinna załączac się Turbinka,
Sprawdż takie "grube" przewody dochodzące do Turbiny w jakim są stanie (czy nie ma na nich jakichś pęknięć), czy opaski dobrze trzymają...
Czasami rura od "Turbo", patrząc od przodu silnika, po podniesieniu maski i zdjęciu osłony, prowadząca do Turbinki lubi spaść...
Ot takie moje luźne przemyślenia....
Jak nie dymi, nie zapala się sprężynka to moim skromnym zdaniem musi być to jakaś niewielka usterka
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 21:17   #13
s414
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Zielona Góra
Postów: 35
Domyślnie

u mnie takie same objawy w zakresie 2-2.6k rpm, rury ok, przepływomierz czyszczony,
turbina sucha, komputer żadnych błędów nie pokazuje,
objawy są mniej odczuwalne na ciepłym silniku
auto: 2.0 TDDi 115km z przebiegiem 157kkm
po wymianie wszystkie filtry, cały czas jeżdżę na V-Power Diesel
jeśli komuś w końcu uda się w końcu rozwikłać powyższy problem, proszę o szczegółowe opisanie na forum
s414 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2007, 06:32   #14
ziutekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-10-2005
Postów: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał s414
u mnie takie same objawy w zakresie 2-2.6k rpm, rury ok, przepływomierz czyszczony,
turbina sucha, komputer żadnych błędów nie pokazuje,
objawy są mniej odczuwalne na ciepłym silniku
auto: 2.0 TDDi 115km z przebiegiem 157kkm
po wymianie wszystkie filtry, cały czas jeżdżę na V-Power Diesel
jeśli komuś w końcu uda się w końcu rozwikłać powyższy problem, proszę o szczegółowe opisanie na forum
Może trzeba zresetować oprogramowanie kompa, albo wgrać nowy software? Spróbować zawsze można i nie kosztuje to nie wiadomo ile.
ziutekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2007, 07:13   #15
s414
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Zielona Góra
Postów: 35
Domyślnie

jeśli kompa się resetuje poprzez odłączenie akumulatora na więcej niż 1h, to był resetowany, z wgraniem nowego softu nie próbowałem, bo nie ma u mnie w mieście ASO,
właśnie otrzymałem informację od osoby, która miała podobne problemy w swoim MK3, że były one spowodowane awarią pompy paliwa, jeśli ktoś z Was wymieniał lub regenerował, to proszę o informację na temat kosztów takiej operacji
s414 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2007, 08:01   #16
kalor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 41
Domyślnie

Damianołódź dzieki za podpowiedz ale ok jest z kablami. Wczoraj z mechanikiem obejżeliśmy i wszystko wydaje sie ok. Z turbiny też nie cieknie (to mam już kilka setek w kieszeni), po za tym podłączyliśmy u znajomego pod kompa samochód i albo poszłedł czujnik przy turbinie i źle podaje ciśnienie albo mam brudny EDG jakoś tak (gdzieś na forum jest krok po kroku jak to czyścić) ale w MK3 jest bardzo cięźki dostęp i bez kanału sie nie obędzie. Dzisiaj jade na czyszczenie tej części jak nie pójdzie to będzie trzeba sprawdzić czujnik. Aha komputer właśnie pokazał, że jest źle podawane ciśnienie jakoś tak.
kalor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2007, 08:31   #17
s414
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Zielona Góra
Postów: 35
Domyślnie

chyba raczej zawór recyrkulacji spalin EGR a nie EDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daj znać jakie efekty
s414 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2007, 20:24   #18
kalor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 41
Domyślnie

EGR nie był dziś czyszczony mechanik i elektronik stwierdzili, że to na pewno nie to. Jak by to było to to by auto kopciło. Więc jutro ten czujnik i turbine sprawdze. Dam znać co wyszło.

[ Dodano: 2007-06-16, 21:44 ]
Wczoraj w ASO stwierdzili że w czujniku podciśnienia przy turbinie jest coś złamane i będę pewnie we wtorek walczył u mechanika z tym. I to cała tajemnica czemu nie ma kopa jak miał. W ASO nie można samego czujnika kupić tylko z jakimiś innymi częściami w komplecie za 700 zł...a zamiennik się da albo używkę. Ale narazie mój mechanik pomęczy się z tym co mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dam znać jak mondek będzie jak kiedyś.

[ Dodano: 2007-06-20, 20:42 ]
Czujnik podciśnienia wymieniony, kable łączące te dwa czujniki też ok...a jutro jade przetestowac...czhyba już dobrze. W kablu też była dziura.

[ Dodano: 2007-06-27, 13:15 ]
Wiec nareszcie auto jest jak rakieta...nawet lepiej niż dawniej. Okazało się, że oprócz tego czujnika i kabli przy turbinie poszedł mi czujnik od dawkowania paliwa jakoś tak. Coś tam poszło, naprawili ten czujnik i działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
kalor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.