Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2007, 11:16   #51
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
Napisał Qurall
Do montażu dali faceta który nigdy jeszcze nie montował ani nie demontował pompy. Pod konioec pierwszego dnia pracy powiedziałem ,że są nie poważni że dają człowieka który jeszcze nie robił takiej usługi na dodatek pokrzywił śrubę mocująca pompe z korpusem silnika. Drugi majster powiedział żebym sie nie dwnerował wystarczy przegwintować pompę ba w niej lekko gfwint został naruszony. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Debile totalni.
To jest wprowadzanie klienta w blad i ja nie zaplace!

A tak na powaznie..
Czy przed zakupem auta da sie zdiagnozowac ze pompa juz pada? Mam do kupienia FF 1.8TDdi z 2001 roku. Wlasciciel mowil ze od jazdy po miescie troche stracil na mocy ale jak przegonil go A4 do wrocka to mu wrocilo i smiga ladnie.
A Wy piszecie ze pierwszymi objawami jest spadek mocy.. Nie wiem co o tym myslec :|

__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 13:10   #52
art.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Płock
Postów: 135
Domyślnie

Co do spadku mocy , zauwazcie ze moc traci jak jest cieploGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widocznie sprezarka tloczyc cieple powietrze , w chlodniejsze dni widac wyraznnie ze samochod dostaje niezlego kopa- u siebie zauwazylem ze dopiero idzie jak ma oklo 2300 obrotow
Jak jest chlodno to okolo 2000 i czuc , ze sie zbiera :fcp23
art.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 13:44   #53
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

a intercooler? przeciez to on ma za zadanie schladzanie powietrza pobieranego przez turbine ktore pozniej jest wtlaczane do silnika.
Przy ok2400rpm turbina zaczyna pracowac na pelnych obrotach i dostarcza do silnika wiecej powietrza stad takie wrazenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 15:41   #54
pawello
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-04-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 81
Domyślnie

witaj Qurall ,pewnie ze wybrałes najlepsza opcje ,a co do diagnozowania pompy to straszne złdziejstwo
pawello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 15:55   #55
Qurall
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2007
Postów: 10
Domyślnie

tag napisał:Czy przed zakupem auta da sie zdiagnozowac ze pompa juz pada? Mam do kupienia FF 1.8TDdi z 2001 roku. Wlasciciel mowil ze od jazdy po miescie troche stracil na mocy ale jak przegonil go A4 do wrocka to mu wrocilo i smiga ladnie.
A Wy piszecie ze pierwszymi objawami jest spadek mocy.. Nie wiem co o tym myslec
Focus TDCi ma już inną pompę.,ale za to co innego sie psuje.
Qurall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2007, 18:16   #56
art.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Płock
Postów: 135
Domyślnie

Cytat:
Napisał tga
a intercooler? przeciez to on ma za zadanie schladzanie powietrza pobieranego przez turbine ktore pozniej jest wtlaczane do silnika.
Przy ok2400rpm turbina zaczyna pracowac na pelnych obrotach i dostarcza do silnika wiecej powietrza stad takie wrazenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza sie jest niby ten intercooler ale dosc mizernyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na taka ilosc powietrzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jaka przez niego przechodzi
Powienien byc chlodzony cieklym azotemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
art.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2007, 07:49   #57
Kangur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Postów: 42
Domyślnie

Witam, tak na początek możesz podesłać nicka gościa, który sprzedaje pompy (czy oddawałaś starą)? Czekam, kiedy mi padnie, chociaż nie do końca zgadzam się z tym, że jeżeli jest ciepło autko traci moc.U mnie dzieje się to losowo, ale coraz częściej, więc czekam na pad. Zrobiłem wprawdzie już 10 tysiaków i jeszcze nie padło, ale...Można wiedzieć ile dostałeś gwarancji na nową pompę, co kupiłeś. Ja osobiście zastanawiałem się nad regeneracją w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] koszt 1800 -2300. Wg. mnie nie powinno być żadnej różnicy czy nowa czy używka, chociaż w sumie nowe to nowe. Pojeżdżę jeszcze rok tym cudownym autkiem i czas na zmiany. No i oczywiście marce ford czas będzie podziękować.
Kangur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2007, 19:57   #58
harryd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2004
Postów: 45
Domyślnie

u mnie tyz tak jest ze jak mu cieplo to idzie slabiej. mysle ze kulera trzeba bedzie wymyc czyms
harryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2007, 11:35   #59
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie

Cytat:
Napisał Qurall
tag napisał:Czy przed zakupem auta da sie zdiagnozowac ze pompa juz pada? Mam do kupienia FF 1.8TDdi z 2001 roku. Wlasciciel mowil ze od jazdy po miescie troche stracil na mocy ale jak przegonil go A4 do wrocka to mu wrocilo i smiga ladnie.
A Wy piszecie ze pierwszymi objawami jest spadek mocy.. Nie wiem co o tym myslec
Focus TDCi ma już inną pompę.,ale za to co innego sie psuje.
I prawdopodobnie ma rację. Intercooler to chłodnica powietrza doładowującego. Powietrze sprężone i niestety też ogrzane przez sprężarkę po schłodzeniu w chłodnicy trafia do silnika.
Pomiędzy spręzarką a intercoolerem jest "wpięta" odma - opowietrzenie ze skrzyni korbowej. Przy częstych jazadach miejskich intercooler "zapycha się" skroplinami oleju. Niektórzy wpadają w panike bo olej w intercoolerze może też sygnalizować uszkodzenie panewek turbiny. Gdy pogoni się troszeczkę "lepiej" autko - 3000 obr. to intercooler samoczynnie się oczyszcza. Można wtedy odnieść wrażenie że poprawiła się moc silnika.
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2007, 18:27   #60
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Tak czytam o tym spadku mocy i muszę powiedzieć że też odnoszę takie wrażenie, jakby autko było mulaste. Do pracy codziennie jeżdże 50km w obie strony, w tym przez miasto ok 5km. Ostatnio nawet stojąc na czerwonym z włączoną klimą , przy ruszaniu autko mi zgasło (ciepełko pod sercem), ale odpaliłem i pojechałem. Zacząłem w/w temat o sterownikach Bosch i mam nadzieję że problem mojej pompy nie zdąży wrócić zanim go sprzedam w czerwcu. Sterownik mi padł jak miałem 130 tyś. km, teraz mam 155 tyś. km. Gwarancja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na sterownik kończy się w grudniu 2007, ale już zauważyłem parę innych mankamentów. padł podnośnik szyb z tyłu, centralny wiecznie szwankuje, skrzypi podsufitka i roleta i zaczyna falować tył auta jak jest mokro i marna nawierzchnia drogi. Co by nie było naprawie co się da i pcham go w czerwcu. Obecnie szukam auta w benzynie do LPG : omegi C (silnik 2,2DTI ma też tą pompę) lub primery z roczników 2000,2001. Jedynie to ciężko mi znaleźć taki wielki kufer jak kombi fokusa.
Pozdrawiam
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.