Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2007, 19:44   #1
Amciu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 5
Domyślnie Klekot silnika na niskich obrotach

:fcp11 Proszę o pomoc od niedawna w moim samochodzie na niskich obrotach z silnika wydobywa się klekot wzmacnia się gdy włącze klime. Pierwsze podejżenie padło na napinacz i łożysko pasków osprzętu jednak to nie to.Następna diagnoza padła na wtrysk że mógł się rozprogramować jednak po ponownym zaprogramowaniu nic się nie zmieniło. Następna diagnoza padnięty wtrysk.Pojechałem do człowieka który sprawdził mi wtryski czy którys nie leje jednak wszystkie okazały się ok dla pewności włożył komplet swoich wtryskiwaczy i to też nie dało efektu silnik nadal klekotał na niskich obrotach. Nie zabardzo Pan był w stanie coś mi więcej powiedzieć przypuszczał że może padła pompa i daje za niskie ciśnienie paliwa na niskich obrotach i przez to wtryskiwacze nie wydalają i powoduje to spalanie stukowe .Pojechaliśmy więc na stację i podpieliśmy do komputera okazało się że pompa daje idealne ciśnienie a komputer nie miał żadnych błedów.
Jestem już mocno zdołowany wydałem kasę a narazie nikt nie jest w stanie powiedzieć mi co się dzieje.Samochód ma przejechane 130 tys km przywiozłem go z Niemiec jeden z wtryskiwaczy był wymieniany.Mam książkę serwisową z wszystkimi przeglądami.
Podczas jazdy nie świeci się lampka świec jeździ bez problemowo poza tym klekotem i czasami można zauwżyć nierównomierną pracę(trochę go buja).
Po sprawdzeniu pompy Pan od wtrysków rozłożył ręce i zaczął znowu gdybać nie wiem już co robić bo na razie płacę za sprawdzanie a nikt nie potrafi postawić diagnozy!!!

Amciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 20:12   #2
Pabllos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2007
Skąd: Łódź
Postów: 4
Domyślnie

A koło dwumasowe to miałeś już wymienione ??
__________________
Pozdrawiam Pabllos
Pabllos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 20:15   #3
Piotrek8814
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2007
Skąd: Żary
Postów: 82
Domyślnie

Witam! Ja mam mk1 ale moze byc to samo. Kiedys po wymianie paska od alternatora zaczal mi klekotac silnik. Pomyslalem ze to ktorys wtrysk bo dzwiek zdawal sie dochodzic z tego miejsca. Przez przypadek spojrzalem na pasek od alternatora i okazalo sie ze nowy pasek zaczal sie scierac bo "SUPER" elektryk go tak zamontowal... Efekt byl taki ze musialem kupic nowy pasek i montowac na nowo.
Dlatego radze najpierw sprawdzic paski byc moze to wlasnie ktorys z nich wydaje taki dzwiek.
Pozdrawiam!
Piotrek8814 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 20:37   #4
Amciu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 5
Domyślnie

Paski i napinacz są ok koło dwumasowe też ewidentnie dźwięk ten wydobywa się z silnika
Amciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 20:58   #5
Łukasz_81
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: Larvik/Norwegia
Postów: 406
Domyślnie

to moze lozysko w sprzegle
ja tak mam
jak nacisne pedal sprzegla to przechodzi
__________________
Life is brutal and full of zasadzka's sometime's kopas w dupas
Łukasz_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 21:02   #6
Pabllos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2007
Skąd: Łódź
Postów: 4
Domyślnie

Piszesz, że klekocze przy włączonej klimie, czyli jak klima jest wyłączona to jest ok ?
__________________
Pozdrawiam Pabllos
Pabllos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 21:34   #7
Amciu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 5
Domyślnie

Nie też klekocze tylko mniej
Amciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 21:43   #8
christopheer
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2006
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 65
Domyślnie

powiedz mi, czy po sprowadzeniu samochodu zmieniałeś może olej ... ?
__________________
pozdrawiam serdecznie ...... chris
christopheer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 22:01   #9
Amciu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 5
Domyślnie

Nie zmieniałem samochod jest po przeglądzie 120tys
Amciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 22:08   #10
christopheer
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2006
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 65
Domyślnie

ja po sprowadzeniu swojego wymieniłem olej (Formula 5w30) i też zaczął mi strasznie kletotać ..... po telefonie do Niemiec do serwisanta, ustaliłem jaki olej wlewali (Shell Helix Diesel Ultra) i zmieniłem na właśnie taki .... stuki ustały jak ręką odjął .... silni zaczął pracować cichutko .... dlatego zapytałem Cię o zmianę oleju. Auta serwisowane w Niemczech mają lepszy olej, nasze serwisy wlewają (jak sam nie dasz swojego, oczywiście zgodnego z Fordem) ten Formula 5W30 .... dla mnie to nie jest już olej :fcp5
__________________
pozdrawiam serdecznie ...... chris
christopheer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.